Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wyjazdowy komplet punktów Krispolu

I liga M: Wyjazdowy komplet punktów Krispolu

Chociaż Mickiewicz Kluczbork postawił się APP Krispolowi Września, beniaminek nie zdołał wygrać nawet seta. Kluczborczanie fragmentami przewodzili w meczu, ale końcówki należały do podopiecznych trenera Mariana Kardasa. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano atakującego ekipy z Wrześni – Damiana Wierzbickiego.

Dwa ataki Macieja Kowalonka otworzyły spotkanie w Kluczborku (2:0), dopiero po zagraniu Piotra Lipińskiego z drugiej piłki goście doprowadzili do wyrównania, a gdy asa dołożył Damian Wierzbicki, Krispol prowadził 5:4. W kolejnych akcjach toczyła się gra punkt za punkt. Stopniowo przewagę ponownie zaczęli budować goście, po celnej zagrywce Filipa Frankowskiego przyjezdni odskoczyli na 13:9 i o czas poprosił trener gospodarzy. Kluczborczanie seriami popełniali błędy, co wykorzystali ich rywale. Sytuację starał się ratować Artur Pasiński, jednak jego dobre zagrania nie wystarczały, by zniwelować dystans. Blok na Napiórkowskim i atak z szóstej strefy Mateusza Jóźwika dały ostatnie punkty przyjezdnym.

W drugiej odsłonie goście poszli za ciosem, po bloku na Mateuszu Frącu było już 3:0. Gospodarze szybko odwrócili wynik, dobre ataki Kowalonka i as atakującego Mickiewicza sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis (3:3). Siatkarze z Kluczborka nie poszli za ciosem, po asie Mateusza Jóźwika wrześnianie mieli cztery punkty zaliczki (11:7). Przyjezdni nie zdołali ustrzec się prostych błędów, gdy Wierzbicki posłał piłkę w aut, interweniował trener Kardas (13:12). Mickiewicz złapał wiatr w żagle po dwóch blokach gospodarzy ci wyszli na prowadzenie 16:14. Szkoleniowiec Krispolu zaczął sięgać po zmiany – najpierw za Wierzbickiego i Lipińskiego weszli Troczyński i Lorenc, a po asie Kowalonka Jóźwika zmienił Krysiak. Serię gospodarzy przerwał dopiero błąd zagrywającego (17:15). Goście szybko ponownie wyrównali, po asie Mateusza Zawalskiego o czas poprosił trener Mickiewicza (17:17). W dalszej fazie seta nie brakowało walki. Po błędzie Pasińskiego goście mieli serię piłek setowych. Dwie kluczborczanie obronili po skutecznym ataku Konrada Muchy i błędzie Frankowskiego, jednak kropkę nad i postawił atakiem z krótkiej Zawalski.

Trzeciego seta lepiej otworzyli gospodarze, którzy po ataku z przechodzącej piłki Pasińskiego prowadzili 6:3. Kluczborczanom ponownie nie udało się utrzymać dłużej tej przewagi, po skutecznym kontrataku Wierzbickiego było już 7:7. W dalszej części seta nie brakowało błędów w szeregach Krispolu, po bloku na atakującym gości Mickiewicz po raz kolejny odskoczył na trzy oczka (15:12). Sygnał do ataku gościom dał Wierzbicki, po bloku na Kowalonku Krispol złapał kontakt punktowy i interweniować musiał trener Łysiak. Ze zmiennym szczęściem atakował Patryk Napiórkowski (21:20). Końcówka grana była punkt za punkt. Po wygranej walce na siatce szansę na skończenie meczu mieli goście, jednak atak Pasińskego doprowadził do gry na przewagi. Mecz rozstrzygnął asem serwisowym Tomasz Narowski.

MVP: Damian Wierzbicki

UKS Mickiewicz Kluczbork – APP Krispol Września 0:3
(16:25, 22:25, 24:26)

Mickiewicz: Polański (7), Popik (1), Kowalonek (9), Mucha (1), Frąc (5), Pasiński (13) Sachnik (libero) oraz Stysiał (libero), Maćkowiak (1), Napiórkowski (9) i Miarka (1)
Krispol: Frankowski (8), Lipiński (5), Zawalski (7), Narowski (8), Wierzbicki (13), Jóźwik (4), Kuś (libero) oraz Krysiak (1), Troczyński, Lorenc (1) i Kaźmierczak