Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wygrana Lechii w Krakowie i jej awans w tabeli

I liga M: Wygrana Lechii w Krakowie i jej awans w tabeli

fot. Piotr Sumara

Do zakończenia rundy zasadniczej w Krispol 1. Lidze pozostała jedna kolejka. W weekend ją poprzedzający siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki udali się na mecz do Krakowa. Tam w czterech setach pokonali AZS AGH, a trzy zdobyte punkty pozwoliły im awansować w tabeli o jedną lokatę.

Tomaszowianie udanie rozpoczęli mecz, dobrze spisując się w ataku. Miejscowi próbowali blokiem zmienić bieg wydarzeń. Siatkarze Lechii także byli skuteczni w tym elemencie, co kilka chwil powiększając blokiem przewagę. Przez długi czas to ekipa gości buduje prowadzenie. Im dłużej jednak trwał set,  tym coraz wyraźniej do głosu dochodzili gospodarze. Coraz mocniejsze zagrywki miały przełożenie na atak rywali, który co jakiś czas trafiał poza pole gry. Dodatkowo akademicy zaczęli bezpośrednio punktować serwisem, a w najważniejszym momencie seta dystans stopniał. Lechiści w końcówce dołożyli też błąd, a krakowska drużyna zamknęła seta udanym blokiem.Przyjezdni kontynuowali słabą grę na otwarciu drugiej odsłony, oddając pierwsze punkty błędami własnymi. Niedługo później jednak zapisali na koncie dwie serie punktowe, bazując na słabszej postawie rywali w ataku, a wykorzystując własne kontry. Lechia coraz pewniej poczynała sobie w właśnie w ataku, dokładając do tego jeden punkt zagrywką, budowała przewagę głównie kontrami. Stagnacja w grze krakowian trwała, a pięć kolejnych punktów w połowie seta znowu wpadło na konto gości. Lechiści dobrze spisywali się za linią końcową, dezorganizując poczynania rywali i wygrywając seta po ich błędzie w ataku.

Jeszcze w pierwszych akcjach trzeciej partii krakowska drużyna próbowała narzucić swój styl gry. Jej dobre akcje w ataku, serwisie i bloku przeplatały jednak błędy. Z czasem coraz mocniej we znaki miejscowym dawali się zagrywający przyjezdni, a ich zagrywki były celne i punktujące. Podbite piłki Lechia zamieniała na punkty w kontrze i budowała po raz kolejny prowadzenie. Dobre zagrywki ułatwiły jej grę. W końcówce znowu tomaszowska ekipa zdobyła punkty w serii i ze znaczną przewagą objęła prowadzenie w meczu.

W czwartym secie najpierw obie ekipy wymieniały się atakami, a następnie popsutymi zagrywkami. Następnie do natarcia przystąpili goście. Znowu to Lechia była dużo skuteczniejsza w ataku, kończąc piłki w pierwszej akcji oraz w kontrze. Następnie to akademicy zdobywali tylko punkty, ale dystans się nie zmieniał, ponieważ drużyna z Krakowa po udanych atakach psuła zagrywki. W końcówce podobny stan rzeczy utrzymywał się po stronie gości. Ci jednak cały czas byli na czele i utrzymali przewagę do końca i wygrali całe spotkanie.

MVP: Paweł Stabrawa

AZS AGH Kraków – Lechia Tomaszów Maz. 1:3
(25:23, 17:25, 15:25, 19:25)

Składy zespołów:
AZS: Piwowarczyk (1), Jankiewicz (1), Naliwajko (12), Gąsior (20), Macyra (6), Łaba (6), Stąsiek (libero) oraz Czyrek (libero), Olejnik, Janusz (2), Fenoszyn (1), Szewczyk (2), Witek
Lechia: Akala (8), Neroj (10), Błoński (14), Gutkowski (9), Toma (10), Stabrawa (20), Ogórek (libero) oraz Kącki (2), Rawiak, Błażej, Stelmach (1)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved