Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wrześnianie lepsi od częstochowskiego AZS-u

I liga M: Wrześnianie lepsi od częstochowskiego AZS-u

Blisko przełamania byli siatkarze Tauronu AZS-u Częstochowa. Podopieczni Sinana Tanika mimo walki nie wykorzystali jednak swoich szans i przegrali 1:3 w wyjazdowym meczu przeciwko APP Krispolowi Września. Było to pierwsze zwycięstwo wrześnian nad akademikami. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Damiana Wierzbickiego.

Z wysokiego C w mecz weszli gospodarze, jednak goście szybko zniwelowali straty (5:3, 8:6). W kolejnych akcjach trwała gra punkt za punkt, częstochowianie nie odpuszczali faworytowi. Podopieczni Sinana Tanika zdołali doprowadzić do remisu, jednak w dalszej fazie wciąż trwała gra na styku. Jednopunktowa przewaga przechodziła z rąk do rąk (11:11, 14:15, 17:16). W końcowej fazie seta to wrześnianie zaczęli przejmować inicjatywę. Po celnej zagrywce Mateusza Zawalskiego Krispol prowadził 20:17. Częstochowianie długo nie potrafili wyjść z niewygodnego ustawienia (23:18). Podopieczni trenera Mariana Kardasa nie wypuścili już tej przewagi z rąk i chociaż akademikom udało się obronić piłkę setową, to wrześnianie wygrali 25:20.

Na początku drugiego seta gospodarze kontynuowali dobrą grę (2:0, 4:1). W kolejnych akcjach gospodarze rozpędzali się, częstochowianie nie potrafili znaleźć sposobu na ich skuteczną postawę (9:4). Przyjezdni starali się walczyć, na prowadzeniu pozostawali jednak ich rywale (10:8). Gospodarze szybko ponownie serią zdobyli punkty, odskakując na 15:9. To jednak nie zraziło częstochowian. Podopieczni Sinana Tanika pokonali swoją niemoc. Sygnał do walki dał Dawid Murek. Skuteczne ataki dołożyli Hubert Mańko i Mateusz Piotrowski, co pozwoliło AZS-owi doprowadzić do wyrównania (16:16). Na nowo rozgorzała walka punkt za punkt. W decydującą fazę seta to goście wchodzili z dwupunktową zaliczką – 20:18. Gospodarze mieli problemy z przyjęciem, co przekładało się na ich skuteczność w ataku. Częstochowianie wykorzystali gorszą dyspozycję rywali i triumfowali 25:21.

Podobnie jak poprzednie sety, również trzeciego pewniej otworzyli gospodarze (7:4). Siatkarze Sinana Tanika stopniowo zmniejszali straty (8:10) aż doprowadzili do wyrównania (11:11). Od tego momentu podobnie jak w poprzednich odsłonach rozpoczęła się gra punkt za punkt (16:15). Dobra postawa Damiana Wierzbickiego nie wystarczała, by gospodarze zdołali odskoczyć rywalom. W dalszej fazie seta sytuacja na boisku nie zmieniała się (19:19). Emocji nie brakowało również w końcówce, jednak ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Mariana Kardasa. Nieudany atak AZS-u dał ostatni punkt APP Krispolowi Września.

Otwarcie czwartej odsłony toczyło się punkt za punkt, żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć przeciwnikowi (4:3, 5:5). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie zmieniała się (12:11). Dopiero w dalszej fazie seta podopieczni trenera Kardasa zaczęli budować prowadzenie (15:12). Akademicy nie potrafili już przeciwstawić się rozpędzonym gospodarzom. Dobrą zagrywkę dołożył jeszcze Mateusz Jóźwik (17:13). Wspierani przez publiczność gospodarze w końcówce odskoczyli na 20:16. Tej przewagi przyjezdni nie zdołali już odrobić i mimo walki przegrali partię do 20, a cały mecz 1:3.

MVP: Damian Wierzbicki

APP Krispol Września – Tauron AZS Częstochowa 3:1
(25:20, 21:25, 25:23, 25:20)

Krispol: Frankowski (12), Lipiński (2), Zawalski (6), Narowski (10), Wierzbicki (17), Jóźwik (15), Kuś (libero) oraz Troczyński, Lorenc i Kaźmierczak (2)
AZS: Murek (11), Stolc (6), Siewierski (6), Piotrowski (13), Penczew, Borris (6), Bik (libero) oraz Mańko (11), Macheta (libero), Rykała, Prokopczuk (5) i Walczak