Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wrześnianie kontynuują serię zwycięstw

I liga M: Wrześnianie kontynuują serię zwycięstw

Piąte zwycięstwo z rzędu zapisali na swoim koncie siatkarze Krispolu Września. W sobotę podopieczni Mariana Kardasa pokonali Exact Systems Norwida Częstochowa 3:1. Tym samym drużyna z Wrześni pozostaje jedynym niepokonanym zespołem. MVP sobotniego pojedynku wybrano Marcina Iglewskiego.

Od początku spotkania to gospodarze narzucili tempo gry. Z akcji na akcję dystans zaczął rosnąć (8:4, 12:7). Przy głośnym dopingu licznie zgromadzonych kibiców siatkarze Krispolu kontrolowali przebieg gry. Nie do zatrzymania był Marcin Iglewski. W decydującą fazę seta gospodarze wchodzili z siedmiopunktową przewagą (20:13). Częstochowianie nie potrafili znaleźć recepty na efektownie punktujących rywali. Seta zakończyły trzy punktowe zagrywki Krzysztofa Antosika (25:14).

Pomimo wysokiej porażki goście nie spuścili głów. Chociaż partię lepiej rozpoczęli gospodarze, siatkarze Norwida stopniowo zaczęli odwracać wynik (4:2, 7:8). Przyjezdni wzmocnili zagrywkę, co pozwoliło im utrzymywać się na prowadzeniu (16:14). Chociaż siatkarze Krispolu starali się dotrzymywać kroku przeciwnikom, to podopieczni Radosława Panasa pewniej rozegrali końcówkę, wygrywając do 20.

Po wygranym secie siatkarze z Częstochowy starali się pójść za ciosem. Podopieczni trenera Kardasa jednak nie mieli zamiaru odpuścić i na boisku kibice mogli obserwować zaciętą walkę. Chociaż na prowadzeniu utrzymywali się gospodarze, zawodnicy Norwida w końcówce doprowadzili do gry na styku (20:19). Decydująca część seta należała jednak ponownie do siatkarzy z Wrześni, a duży udział w zapewnieniu im zwycięstwa miały zagrywki Marka Pachockiego (25:20).

Również w czwartej odsłonie nie brakowało walki na styku. Żadna z drużyn nie była w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia (6:8, 11:12). W środkowej fazie seta minimalną przewagę mieli siatkarze z Częstochowy, jednak nie zdołali jej utrzymać. Przy stanie 17:18 skutecznie trudną piłkę zaatakował Marcin Iglewski, co dało pozytywny impuls gospodarzom. Dwupunktowa przewaga zbudowana po bloku Antosika została utrzymana aż do końca. Cały pojedynek atakiem po skosie zakończył Mateusz Jasiński, czym przypieczętował zwycięstwo gospodarzy bez straty punktu (25:23).

MVP: Marcin Iglewski

APP Krispol Września – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1
(25:14, 20:25, 25:20, 25:23)