Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: We Wrześni bez niespodzianki

I liga M: We Wrześni bez niespodzianki

Mimo że siatkarze KPS-u Siedlce udali się do Wrześni, by walczyć o cenne i bardzo potrzebne im punkty, wrócili po meczu z niczym. Dużo lepiej spisujący się w tym sezonie Krispol nie pozostawił rywalom złudzeń, kto jest silniejszy w tym zestawieniu i zamknął mecz w trzech setach odnosząc jedenaste zwycięstwo w tym sezonie.

Początek starcia we Wrześni był w miarę wyrównany, obie ekipy próbowały narzucić swój styl gry, ale z różnym skutkiem. Po stronie gospodarzy dobrze spisywał się Mateusz Zawalski, zdobywając ważne punkty blokiem, natomiast po stronie KPS-u, w bloku dobrze radził sobie Sebastian Adamczyk, a zagrywką próbował skutecznie grać Wiktor Nowak. To jednak serwis Patryka Napiórkowskiego dał sygnał siedlczanom do ucieczki, a niedługo później dwa udane bloki gości zbudowały ich przewagę. Punkt do niej dołożył też nieudanym atakiem Tomasz Narowski. KPS nie utrzymał nadwyżki długo, sam popełniał błędy, niwelując dystans, w dodatku zza linii końcowej punktował Łukasz Kalinowski, a Zawalski znowu zagrał blokiem. To pozwoliło miejscowym pewnie prowadzić w decydującym momencie seta, którego atakiem zakończył Mateusz Jóźwik.

Kolejną część meczu udanie w polu serwisowym rozpoczął Krzysztof Gulak, a KPS zaczął wysuwać się na prowadzenie po dwóch blokach Sebastiana Adamczyka. Przewaga siedlczan szybko urosła, ale równie szybko stopniała, gdyż Napiórkowski uderzył w aut, w kolejnych akcjach Kalinowski skończył kontrę, a Jóźwik punktował serwisem. Miejscowi radzili sobie coraz lepiej i po kilku wymianach ponownie zaliczyli serię punktową, przy świetnej dyspozycji Kalinowskiego zarówno w ataku, jak i w zagrywce. Siatkarze z Wrześni byli „w gazie” i choć popełniali też błędy, gra toczyła się pod ich dyktando. W końcówce ostatnie trzy akcje padły ich łupem, a seta zakończyła dobra zagrywka Krispolu.

Wrześnianie poszli za ciosem w trzeciej odsłonie, w pierwszych akcjach którego szaleli w ataku i bloku, odskakując na prowadzenie 7:1. W kolejnych akcjach co jakiś czas dokładali kolejne punkty do nadwyżki, choć w pewnym momencie zaczęła ona topnieć. Wszystko za sprawą dobrej zagrywki rywali oraz autowego ataku Adama Lorenca. Ten od razu jednak zrehabilitował się udaną akcją oraz blokiem. Mimo że miejscowym przydarzyły się jeszcze błędy w ofensywie, w aut atakowali Narowski i Zawalki, to jednak byli dużo skuteczniejsi od przeciwników i spokojnie dowieźli prowadzenie do końca. Tym bardziej, że w końcówce Zawalski punktował blokiem, a dwie udane akcje Kalinowskiego zamknęły rywalizację w tym spotkaniu.

MVP: Marcin Krawiecki

APP Krispol Września – KPS Siedlce 3:0
(25:21, 25:18, 25:20)

Krispol: Kalinowski (14), Zawalski (11), Lorenc (12), Narowski (2), Tomczak, Jóźwik (10), Dzierżyński (libero) oraz Kaźmierczak, Krawiecki (2), Linda (1)
KPS: Napiórkowski (5), Adamczyk (4), Nowak (3), Sawicki (5), Woźnica (3), Krupiński (libero) oraz Biniek (libero), Laskowski (6), Maziarz (1), Bieńkowski (2), Wójcik (4)