Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ważne zwycięstwo Mickiewicza w meczu z Norwidem

I liga M: Ważne zwycięstwo Mickiewicza w meczu z Norwidem

Mickiewicz Kluczbork w meczu na przełamnie złej passy pokonał Norwid Częstochowa 3:0. Szczególnie zaciety był pierwszy set tego pojedynku, gospodarze wygrali go po grze na przewagi, w kolejnych dwóch poszli za ciosem i przerwali serię czterech porażek. Ekipa z Kluczborka zajmuje siódmą lokatę i ma 22 punkty. Z kolei Norwid coraz częściej musi oglądać się za siebie, zajmuje on niskie 11. miejsce i traci do AGH sześc punktów.

– Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie w Kluczborku. Myślę, że zarówno my, jak i rywale potrzebujemy punktów do ligowej tabeli. Zapowiada się ciekawe spotkanie. Mam nadzieję, że rundę zakończymy miłym akcentem – powiedział przed spotkaniem Artur Pasiński, przyjmujący Mickiewicza.

Początek pierwszej partii dużo lepiej rozpoczął się dla częstochowian. Zespół gości dość szybko wypracował sobie kilka punktów przewagi 5:2 i 12:9. W ataku bardzo dobrze spisywał się Kamil Kosiba i Mateusz Piotrowski. Wydawało się, że Exact Systems Norwid ma kontrolę nad grą w tym secie. W drugiej połowie objął prowadzenie 17:12. Jednak z akcji na akcję po stronie gospodarzy coraz skuteczniejszy był Łukasz Owczarz oraz Artur Pasiński 20:22. W końcowce kluczborczanie doprowadzili do remisu 24:24. Do końca gra była niezwykle emocjonująca i zacięta. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili siatkarze Mickiewicza 34:32. Warto podkreślić w tym fragmencie gry świetną postawę Dawida Bułkowskiego.

Podopieczni Mariusza Łysiaka poszli za ciosem. W kolejnej partii dość szybko wypracowali niewielką przewagę punktową 9:7 i 15:13. Kolejne cenne oczka dla swojej drużyny zdobywał na skrzydle Owczarz, a na środku Jakub Lewandowski 17:14. Podopieczni Tomasza Wasilkowskiego robili, co w ich mocy, aby nawiązać równą walkę z przeciwnikiem. Jednak gospodarze nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa. Tę część sobotniego spotkania 25:21.

Mickiewicz Kluczbork podbudowany wygraną dwóch setów, w kolejnym nie dał wielu szans częstochowianom na nawiązanie równorzędnej walki 8:4. Utrzymywali świetną dyspozycję w ataku oraz polu serwisowym 14:11. Co prawda, zespół z Częstochowy w połowie partii zniwelował różnicę do jednego oczka 15:16. Jednak druga część seta toczyła się już pod dyktando kluczborczan. Wygrali pewnie 25:18, przełamując tym samym serię ostatnich porażek.

MVP: Dawid Bułkowski

UKS Mickiewicz Kluczbork – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0
(24:32, 25:21, 25:18)

Mickiewicz: Lewandowski (8), Bułkowski (15), Woroniecki, Łoszakow (5), Pasiński (12), Owczarz (12), Jaskuła (libero) oraz Pawlak (7), Kowalonek, Mucha (2) i Szablewski
Norwid: Kosiba (8), Usowicz (6), Busch (10), Kraś, Siwicki, Piotrowski (16), Kryś (libero) oraz Rajsner (1), Kogut (1), Siemiątkowski (1), Franczak i Adamski