Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wałbrzyszanie wykonali pierwszy krok ku utrzymaniu

I liga M: Wałbrzyszanie wykonali pierwszy krok ku utrzymaniu

Siatkarze Aqua Zdrój Wałbrzych wykonali w sobotę pierwszy krok ku utrzymaniu się w I lidze mężczyzn. Podopieczni Janusza Bułkowskiego słabo jednak weszli w mecz z Olimpią Sulęcin, gładko przegrywając pierwszą odsłonę. W kolejnych trzech partiach jednak już dominowali na boisku. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych, a kolejna jej część już w niedzielę.

Mecz lepiej rozpoczęli siatkarze Olimpii, odskakując na 3:1 po nieudanej akcji przeciwników. As Serwisowy Patryka Orłowskiego dał już wynik 8:4 dla siatkarzy z Sulęcina i o czas poprosił Janusz Bułkowski. Nic to jednak nie dało, bowiem po udanym ataku przewaga gości wzrosła już do pięciu punktów. Olimpia spokojnie kontrolowała boiskowe wydarzenia, a nawet powiększyła przewagę do sześciu punktów. W ataku zapunktował Mateusz Linda, ale po błędzie własnym jego drużyna przegrywała już 14:22. Skończona piłka przechodząca dała wynik 24:15 i piłki setowe dla Olimpii, gospodarze blokiem obronili dwie z nich. W kolejnej akcji skuteczny atak gości zakończył tę część meczu.

Po zmianie stron w grę lepiej weszli gospodarze, odskakując na 8:4 po autowym ataku przeciwników i akcji Mateusza Lindy, blok dołożył także Orobko. Kolejny udany blok dał już podopiecznym trenera Bułkowskiego wynik 14:9. Po zbiciu Bartłomieja Dzikowicza miejscowi mieli już sześc oczek przewagi i przy stanie 16:10 o czas poprosił trener Chajec. Po nim jego podopieczni odrobili dwa oczka, ale miniserię przerwał kolejny udany atak Mateusza Lindy, a po chwili na konto wałbrzyszan wpadły kolejne punkty po nieudanych atakach sulęcinian (19:12). W ustawieniu z Piotrem Lipińskim na zagrywce siatkarze z Wałbrzycha znacznie powiększyli przewagę i po ataku Damiana Hudzika mieli już piłki setowe (24:14). W kolejnej akcji autowy atak gości dał już wynik 1:1 w setach.

Wałbrzyszanie lepiej weszli także w seta trzeciego, odskakując przy zagrywce Hudzika na 4:1. Olimpia jednak zdołała zbliżyć się na jedno oczko, ale miejscowi szybko odbudowali przewagę, prowadząc dzięki dobrej grze blokiem duetu Zieliński/Orobko i atakowi Mateusza Lindy 9:4. Zmusiło to trenera Chajca do wzięcia czasu. Nic to jednak nie dało, po udanym bloku na Orłowskim jego podopieczni przegrywali już 5:13. Wysokie prowadzenie pozwoliło grupie dowodzonej przez Janusza Bułkowskiego kontrolować boiskowe wydarzenia i po ataku Orobko przeważać już 17:9. Olimpia nie ustrzegła się prostych błędów i po autowym ataku przegrywała już 14:23. Udany atak dołożył także Marszałek i różnica wynosiła już 10 punktów. Gospodarze seta wygranego 25:14 zakończyli udanym blokiem.

W kolejnej partii trener Chajec szybko musiał poprosić o czas, bowiem jego podopieczni przegrywali już 3:6 po autowym ataku. Poskutkowało to, bowiem kilka minut później na tablicy widniał już remis 8:8. Gospodarze po kolejnym bloku duetu Orobko/Dzikowicz odskoczyli jednak na 13:10, a kiedy blok zadziałał po raz kolejny, tym razem w rolach głównych wystąpili Linda i Hudzik, było już 19:15. Wałbrzyszanie pewnie kroczyli po wygraną, po kolejnym udanym bloku, a także autowym ataku rywali mieli już piłki meczowe (24:17). Wygraną swojej ekipy udanym atakiem ze środka przypieczętował Andrij Orobko.

MVP: Mateusz Linda

Aqua Zdrój Wałbrzych – Olimpia Sulęcin 3:1
(17:25, 25:14, 25:14, 25:18)

Stan rywalizacji play-out: 1:0 dla Aqua Zdrój Wałbrzych