Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Victoria utarła nosa AGH

I liga M: Victoria utarła nosa AGH

Dość nieoczekiwanej porażki w Wałbrzychu doznali siatkarze AGH Kraków, którzy przegrali z miejscową Victorią PWSZ. Mimo że mecz się dla nich udanie rozpoczął, to nie poszli za ciosem w kolejnych partiach, a grający na luzie gospodarze sięgnęli po trzy punkty, które jednak nie zmieniły ich pozycji w tabeli.

Siatkarze AGH byli zdecydowanym faworytem starcia z Victorią PWSZ Wałbrzych. Dla nich ten pojedynek miał znacznie ważniejsze znaczenie, bowiem wygrana dawała im realną możliwość, by rundę zasadniczą zakończyć na piątym miejscu w tabeli. Jednak już pierwszy set pokazał, że nie będzie im łatwo o zwycięstwo. Wprawdzie w jego środkowej fazie przy zagrywce Bartłomieja Mordyla odskoczyli od dolnośląskiej ekipy na trzy oczka, ale miękka gra w ataku sprawiła, że to gospodarze prowadzili już 23:21. W końcówce jednak udanymi serwisami popisał się Kamil Maruszczyk, a błąd Patryka Napiórkowskiego pozwolił triumfować krakowianom 25:23. – Wygrana końcówka pierwszego seta mogła dawać nadzieję na osiągnięcie korzystnego wyniku. Ale chyba za bardzo nas to uspokoiło. Zespół z Wałbrzycha nie dał się złamać. W dalszym ciągu grał bez żadnego obciążenia, bo nic nie dawało mu ani zwycięstwo, ani porażka. A my graliśmy miękko, czekaliśmy na pomyłki przeciwnika i myśleliśmy, że samo się wygra, a samo się nie wygrało. Nie było generalnie takiego momentu, w którym kontrolowalibyśmy boiskowe wydarzenia – ocenił Andrzej Kubacki, szkoleniowiec przyjezdnych.

W drugiej partii początkowo trwała wyrównana walka, ale z biegiem czasu podopieczni Przemysława Michalczyka zaczęli zyskiwać przewagę, której nie oddali do końca seta (25:21). Jeszcze łatwiej odskoczyli od przeciwników w kolejnej partii, w której obie drużyny szły łeb w łeb tylko do stanu po 4, a później wałbrzyszanie zdobyli osiem oczek z rzędu. Dobrze prezentowali się w polu serwisowym, a skuteczny na skrzydle był Mateusz Frąc. Swoje w ataku robili też środkowi, a goście nie potrafili odnaleźć swojego rytmu gry. Popełniali mnóstwo błędów w ataku, na nic zdawały się roszady w składzie dokonywane przez Andrzeja Kubackiego, w efekcie czego ta część meczu padła łupem Victorii 25:14. – Sami sobie napsuliśmy najwięcej krwi. Przegraliśmy ten mecz w głowach. Wydawało nam się, że wygramy małym nakładem sił, a było zupełnie inaczej. Liczyliśmy na komplet punktów, tym bardziej że mieliśmy szansę na zajęcie piątego miejsca po rundzie zasadniczej. Im ona się od nas oddalała, tym graliśmy bardziej nerwowo – zaznaczył Kubacki.

W czwartym secie wałbrzyska drużyna poszła za ciosem. Przez długi czas ekipa z Małopolski musiała gonić wynik, ale w końcu udało jej się doprowadzić do remisu. Ba, objęła nawet prowadzenie 21:19, ale w końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzucili sędziowie, a nerwowość po stronie rywali wykorzystali gospodarze, którzy ostatecznie triumfowali 25:23, sięgając po komplet punktów. – Mam pretensje do sędziego, który nie czuł gry. Przy stanie 23:23 błędnie w mojej ocenie gwizdnął Jankowi Fornalowi przyjęcie na palce, do tego wyciągnął żółty kartonik, co dodatkowo spowodowało nerwowość w naszych szeregach. Takie sytuacje wypaczają wynik spotkania – zaznaczył Kubacki. – Poziom sędziowania był żenujący. W ogóle w I lidze jest to spory problem. Jest w tej kwestii sporo do zrobienia, tym bardziej że przecież jesteśmy jedną wielką rodziną siatkarską. Wspólnymi siłami powinniśmy robić wszystko, żeby poziom siatkówki się podnosił, a przecież nie chodzi tylko i wyłącznie o naszą grę, ale też o poziom sędziowania – zakończył szkoleniowiec AGH.

Victoria PWSZ Wałbrzych – AGH Kraków 3:1
(23:25, 25:21, 25:14, 25:23)

Victoria: Napiórkowski, Durski, Schamlewski, Siwicki, Szewczyk, Zieliński, Obrębski (libero) oraz Szydłowski (libero), Magnuszewski, Plizga i Frąc
AGH: Nowosielski, Żakieta, Fornal, Surma, Mordyl, Kania, Wroniecki (libero) oraz Bik (libero), Adamski, Gajdek, Ściślak, Dudziński i Błądziński