Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Victoria przypieczętowała utrzymanie

I liga M: Victoria przypieczętowała utrzymanie

Przy nadkomplecie publiczności i głośnym wsparciu przyjezdnych kibiców Victoria PWSZ Wałbrzych wygrała ostatnie spotkanie o utrzymanie. Po pierwszym, zdominowanym zupełnie przez częstochowian secie wałbrzyszanie nabrali wiatru w żagle i wygrali trzy kolejne partie. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Przemysława Michalczyka utrzymali się na zapleczu PlusLigi.

Podwójny blok Kryński-Mucha otworzył środowy pojedynek. Problemy z przyjęciem zagrywek Adriana Krasia uniemożliwiały wałbrzyszanom wyprowadzenie skutecznej akcji. Gdy przechodzącą piłkę zgasił Tomasz Kryński, o czas poprosił trener Michalczyk (4:0). W uderzeniu pozostawali częstochowianie, nie do przejścia był blok Norwida. Gdy kolejnego asa posłał Łukasz Usowicz, drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec Victorii (12:6). Kolejną serię gospodarzy przerwał dopiero blokiem Kamil Durski (7:13). Pojedyncze zagrania Mariusza Schamlewskiego na niewiele się zdały, bowiem po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania był Adam Smolarczyk (18:11). Dopiero w końcówce korzystając z błędów gospodarzy, wałbrzyszanie odrobili kilka punktów. Seta zamknął efektowny blok duetu Mucha-Smolarczyk.

Po ataku Mikołaja Szewczyka przyjezdni po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie, jednak szybko przy zagrywkach Smolarczyka sytuacja się odwróciła (2:1, 4:5). Walka była bardzo zacięta. Gra wałbrzyszan z akcji na akcję zaczęła się napędzać. Po nieudanym ataku Kryńskiego o przerwę poprosił Radosław Panas (7:10). Serię przy zagrywkach Durskiego przerwał dopiero atakiem Dominik Miarka. Więcej pewności w ataku mieli jednak przyjezdni, dlatego dystans utrzymywał się. Dopiero po serii bloków Jarosława Muchy i Adama Smolarczyka na lewym skrzydle różnica punktowa zmalała, a przerwę wykorzystał trener Michalczyk (18:19). Po czasie Mateusz Frąc wreszcie przełamał ścianę rywali. Od tego momentu w uderzeniu pozostawali przyjezdni. Atak Mateusza Siwickiego przez środek i przełamujące blok zagranie Mikołaja Szewczyka przypieczętowały zwycięstwo Victorii (25:20).

W trzecią partię lepiej weszli goście (3:1), szybko Miarkę zmienił Kogut. Po nieporozumieniu w rozegraniu po stronie gospodarzy grę przerwał trener Panas (3:7). Chociaż Norwid starał się gonić przeciwników, Victoria utrzymywała minimalną przewagę (11:10). Głównie przez błędy własne częstochowianie nie byli w stanie odwrócić wyniku. Kolejne szanse na zdobycie punków wykorzystywali za to wałbrzyszanie, a raz po raz skutecznie atakował Frąc (20:16). Dodatkowo przyjezdnym sprzyjało szczęście. Podopieczni Przemysława Michalczyka pewnie kroczyli do zwycięstwa, które stało się faktem po nieudanej zagrywce Jędrzeja Zaguły.

Od pierwszych akcji czwartej odsłony trwała zdecydowana walka. Szybko jednak to goście odskoczyli. Niezmiennie skuteczność utrzymywał Mateusz Frąc (11:8). Przyjezdni swobodnie omijali blok rywali. Dopiero przy zagrywkach Krasia gospodarze zmniejszyli nieco dystans (13:14) a chwilę później po bloku Smolarczyka i Muchy doprowadzili do wyrównania (16:16). Częstochowianie jednak nie zdołali pójść za ciosem. Brakowało kończącego ataku, mnożyły się błędy. W końcówce dobrą zmianę w Victorii dał Mariusz Magnuszewski, który męczył przyjmujących Norwida swoją zagrywką. Decydującą serię w końcówce wałbrzyszanie mieli przy zagrywkach Siwickiego. Blok na Kogucie dał piłki meczowe przyjezdnym, a już pierwszą z nich wykorzystał asem środkowy Victorii.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Victoria PWSZ Wałbrzych 1:3
(25:17, 20:25, 20:25, 19:25)

Norwid: Kryński, Kraś, Mucha, Usowicz, Smolarczyk, Miarka, Zieliński (libero) oraz Kaczyński, Oczko, Kogut i Zaguła
Victoria: Schamlewski, Napiórkowski, Siwicki, Durski, Zieliński, Szewczyk, Obrębski (libero) oraz Szydłowski (libero), Frąc, Magnuszewski, Plizga i Olszewski

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 3:2 dla Victorii