Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Udany rewanż Krispolu Września

I liga M: Udany rewanż Krispolu Września

Na zakończenie kolejnej serii spotkań Krispol I ligi mężczyzn KFC Gwardia Wrocław podejmowała APP Krispol Wrześnię. Wrocławianie dobrze rozpoczęli mecz. W trzech kolejnych odsłonach mieli swoje szanse, nie brakowało walki, ale więcej zimnej krwi w końcówkach zachowywali podopieczni trenera Kardasa i to oni sięgnęli po cenne trzy punkty.

Po wyrównanym początku (6:6) przyjezdni zaczęli popełniać proste błędy, co ułatwiło wrocławianom budowanie przewagi. Gwardziści utrzymywali skuteczność w ataku i przy stanie 13:11 o pierwszy czas poprosił trener Kardas. Ze zmiennym szczęściem atakował Adam Lorenc. Po drugiej stronie siatki swobodnie piłki rozdzielał Jakub Nowosielski. Raz za razem akcje na punkt zmieniał Marcel Gromadowski. Roszady w składzie Krispolu nie pomagały. Gdy wrocławianie dołożyli skuteczny blok było już 19:13. W końcówce do walki gości starał się poderwać jeszcze Mateusz Linda, ale dystans był zbyt wyraźny. Atak Krzysztofa Gibka dał serię piłek setowych Gwardii (24:19) a decydujący punkt padł po błędzie przyjezdnych.

W drugim secie gospodarze poszli za ciosem, po autowym ataku Łukasza Kalinowskiego prowadzili 5:1. Wtedy to przerwę na żądanie wykorzystał Marian Kardas, po której Kalinowski zaatakował już skutecznie a gdy celne ataki dodali Mateusz Jóźwik i Lorenc dystans stopniał do dwóch oczek (6:4). W kolejnych akcjach punkty padały po prostych błędach, tę passę przerwał dopiero atakiem przez środek Arkadiusz Olczyk (10:7). Seria bloków pozwoliła przyjezdnym doprowadzić do remisu (10:10). Wrześnianie zaczęli dyktować warunki, as Łukasza Kalinowskiego skłonił trenera Janczaka do wzięcia czasu (11:14). Dobra postawa wrocławskich środkowych i Krzysztofa Gibka pozwoliła gospodarzom szybko odrobić wszystkie straty (15:15). W kolejnych akcjach trwała zacięta wymiana ciosów, żaden z zespołów nie odpuszczał. Nie brakowało przedłużonych wymian. Do końca nikt nie był w stanie odskoczyć na więcej niż jeden punkt. Autowa zagrywka Krzysztofa Gibka dała zwycięstwo Krispolowi.

Otwarcie trzeciego seta również należało do gwardzistów, po ataku Peetu Makinena prowadzili 3:0, ale nie zdołali utrzymać tego prowadzenia. Zagranie Wojciecha Kaźmierczaka dało wyrównanie (4:4). W kolejnych akcjach rozgorzała walka punkt za punkt (8:7). Stopniowo ponownie inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, coraz lepiej funkcjonował wrocławski blok i przy stanie 12:8 przerwę wykorzystał trener Kardas. Obie drużyny grały nierówno, jednak gwardziści pozostawali na prowadzeniu. Dwa ataki z rzędu Wojciecha Kaźmierczaka pozwoliły zmniejszyć nieco dystans (17:14). Wrześnianie coraz pewniej poczynali sobie w ataku, po zagraniu Krawieckiego różnica punktowa stopniała do 19:18. Nie odpuszczali Lorenc i Jóźwik (21:21). Passę rywali zakończył dopiero Gromadowski (22:21). Po ataku Gibka Gwardia miała piłkę setową, ale błąd w polu zagrywki doprowadził do walki na przewagi (24:24). Błąd Makinena i as Kaźmierczaka po taśmie dały ostatnie punkty wrześnianom.

Początek partii numer cztery to zacięta wymiana ciosów. Najpierw prowadzili wrocławianie, ale po skutecznym bloku goście odwrócili wynik. Obie drużyny nie radziły sobie z wyeliminowaniem błędów (9:9). Trwała gra punkt za punkt. Ekipy wymieniały się skutecznymi atakami, nie brakowało emocji. Chociaż po asach Łukasza Kalinowskiego przyjezdni nieco odskoczyli (11:14), za sprawą dobrej postawy w ataku Gibka i Kacpra Wnuka wynik po raz kolejny się wyrównał. Gdy zafunkcjonował blok Gwardii na tablicy wyników pojawił się remis (16:16). W decydującą fazę seta wrześnianie wchodzili prowadząc jednym oczkiem – 20:19. Końcówka to bardzo dobre zagrywki Adama Lorenca, po jego asie przyjezdni mieli piłki meczowe a o czas poprosił trener Janczak. Interwencja szkoleniowca nie pomogła, spotkanie zakończył autowy atak Gibka.

MVP: Adam Lorenc

KFC Gwardia Wrocław – APP Krispol Września 1:3
(25:20, 23:25, 24:26, 22:25)

Gwardia: Gibek (19), Szymeczko (8), Nowosielski (4), Olczyk (7), Gromadowski (13), Makinen (8), Mihułka (libero) oraz Wnuk (3), Paszkowski (1) i Maćkowiak
Krispol: Kalinowski (8), Zawalski (9), Lorenc (28), Narowski (4), Tomczak (1), Jóźwik (13), Ligocki (libero) oraz Linda (3), Kaźmierczak (5), Krawiecki (1), Biesek i Dierżyński (libero)