Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Udany początek walki o brąz Krispolu Września

I liga M: Udany początek walki o brąz Krispolu Września

Udanie walkę o brązowy medal I ligi mężczyzn rozpoczęli siatkarze APP Krispolu Września.  Podopieczni  Mariana Kardasa w trzech setach pokonali na wyjeździe Lechię Tomaszów Mazowiecki. Nie było to jednak mimo rezultatu 3:0 jednostronne widowisko. W dwóch pierwszych setach losy decydowały się do samego końca, zaś w trzeciej odsłonie wrześnianie już kontrolowali boiskowe wydarzenia. MVP meczu został wybrany Filip Frankowski. Kolejna odsłona walki o brąz  w piątek.

Początek meczu był wyrównany, jednak pierwsza do ofensywy ruszyła Lechia odskakując na dwa oczka (6:4, 7:5). Krispol jednak nie rezygnował i wyrównał na 9:9. Gospodarze jednak ponownie wypracowali sobie dwa oczka przewagi, a wkrótce powiększyli ją do trzech oczek (17:14). APP Krispol rzucił się natychmiast do odrabiania strat i wyrównał na 19:19, a po chwili miał już punkt przewagi. Rozpędzeni podopieczni Mariana Kardasa w końcówce odskoczyli na 24:22. Zapas ten utrzymali do końca seta. W drugiej części meczu wynik na początku oscylował wokół remisu. Wkrótce jednak przyjezdni odskoczyli na 10:8 i mozolnie budowali przewagę (14:11, 18:14). Podopieczni Bartłomieja Rebzdy zerwali się jednak do walki i sukcesywnie odrabiali straty ( 17:19,21:22) i ostatecznie wyrównali na 22:22. Doszło do gry na przewagi, gdzie lepszy okazał się Krispol wygrywając 32:30.
Początek trzeciego seta był wyrównany, ale w pewnym momencie wrześnianie odskoczyli na 5:3 i 8:4. Lechia starała się z całych sił przedłużyć mecz i zbliżyła się na 7:9. Podopieczni Mariana Kardasa utrzymywali zapas punktowy (13:10, 14:11). Lechia poderwała się do wali i zbliżyła na 14:15. Krispol jednak cały czas utrzymywał równy, wysoki poziom i błyskawicznie odbudował przewagę (18:14). Podopieczni Mariana Kardasa pewnie zmierzali po wygraną 3:0 (23:18, 24:19). W końcówce Lechia nieco odrobiła (21:24), ale ostatecznie to przyjezdni postawili kropkę nad „i”. Mecz zakończył udany atak Damiana Wierzbickiego. W przeciągu całego meczu Krispol był efektywniejszy w ataku (63% przy 52% rywali), w asach serwisowych było 4:1 dla przyjezdnych, a w bloku 8:7. Bardzo dobrze po stronie Krispolu spisał się Filip Frankowski, który atakował z 68% skutecznością.

MVP: Filip Frankowski

Lechia Tomaszów Maz. –  Krispol Września 0:3
(23:25, 30:32, 21:25)

Stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Krispolu

Lechia: Neroj (3), Błoński (10),  Sobolewski (5), Gutkowski (11),  Janus (5), Miniak (5), Mihułka (libero) oraz Musiał (14), Pigłowski (1), Toma (1)
Krispol:  Frankowski (18),  Lipiński (1), Narowski (7), Wierzbicki (14),   Kaźmierczak (5), Jóźwik (16), Kuś (libero) oraz Troczyński, Lorenc,