Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Uczniowie ze Spały słabsi od krakowskiej ekipy

I liga M: Uczniowie ze Spały słabsi od krakowskiej ekipy

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli siatkarze AZS-u AGH Kraków. Ekipa z Małopolski wygrała na wyjeździe spotkanie szóstej kolejki Krispol 1. Ligi, w którym zmierzyła się z zespołem SMS-u PZPS Spała. Młoda drużyna zdołała rywalom urwać seta.

Drużyna gości bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. Dość szybko narzuciła przeciwnikom swoje warunki gry. W ataku na skrzydle bardzo dobrze spisywał się Patryk Łaba, a na środku Jakub Macyra. Premierową odsłonę meczu AZS AGH wygrał pewnie 25:17.

Druga część spotkania była bardziej wyrównana. Co prawda gra toczyła się pod kontrolą podopiecznych Andrzeja Kubackiego, ale gospodarze nie mieli zamiaru poddać się bez walki. W ataku z akcji na akcję coraz skuteczniejszy był Michał Gierżot oraz Przemysław Kupka. Jednak ostatnie słowo należało do akademików, którzy wygrali 25:22.

Zespół ze Spały już nie raz udowodnił swoją niezwykłą waleczność. Przegrywał w tym meczu 0:2, ale w trzeciej partii to spalska młodzież okazała się dużo lepsza na parkiecie. Dobrą zmianę dał Adrian Markiewicz, który wspomógł w ataku wspomnianego Gierżota i Kupkę. Z kolei w krakowskiej drużynie dobrze na boisku zameldował się Maciej Naliwajko. Ostatecznie to gospodarze wygrali 25:22.

Po krótkiej przerwie, czwartego seta lepiej zaczęła ekipa gości 9:6. Jednak podopieczni Marka Skrobota walczyli do samego końca. W połowie partii tracili do rywali zaledwie jedno oczko 15:16. W końcowej fazie inicjatywę przejęli przyjezdni. Nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa za trzy punkty. Tego seta wygrali pewnie 25:20 i całe spotkanie 3:1.

MVP: Patryk Łaba

SMS PZPS Spała – AZS AGH Kraków 1:3
(17:25, 22:25, 25:22, 20:25)

SMS: Strulak (7), Kupka (16), Kramczyński (1), Czerwiński (7), Durski, Gierżot (21), Nowakowski (libero) oraz Markiewicz (6), Dereń (libero), Dulski (1),
AZS AGH: Jankiewicz (3), Gąsior, Michalak (10), Szewczyk (3), Macyra (12), Łaba (21), Czyrek (libero) oraz Olejnik (6), Janusz, Fenoszyn