Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzysetowe zwycięstwo Stali Nysa

I liga M: Trzysetowe zwycięstwo Stali Nysa

Błędy własne AZS-u AGH Kraków nie pozwoliły wygrać nawet seta w starciu ze Stalą Nysa. W szeregach gospodarzy bardzo dobry mecz rozegrał Bartosz Bućko, który zdobył najwięcej punktów – 18. Przyjmujący został również wybrany MVP spotkania. Stal obecnie awansowała na drugą lokatę. Brak zdobyczy punktowej sprawił, że AGH spadło na 12. miejsce.

W mecz lepiej weszli krakowianie, gdy zbudowali trzypunktową przewagę, o czas poprosił trener Stali. Po interwencji szkoleniowca gospodarze szybko odrobili straty (4:4), jednak nie zdołali przełamać przeciwników. Szybko Stolca zmienił Bułkowski (5:7). Trwała zacięta walka, po asie Konrada Stajera AGH prowadziło 13:12. Obie drużyny nie ustrzegły się prostych błędów. Goście dobrze grali blokiem, gdy zatrzymany został atak Bułkowskiego, drugi raz interweniował Krzysztof Stelmach (15:17). Po czasie skutecznie zagrali Bułkowski i Bućko i na tablicy wyników pojawił się remis (17:17) a o czas poprosił tym razem Andrzej Kubacki. W kolejnych akcjach inicjatywę na dobre przejęli gospodarze. Dobra gra na siatce pozwoliła im zbudować przewagę (21:20, 23:20). Atak Bućko przypieczętował zwycięstwo.

Drugą partię ponownie lepiej rozpoczęli goście, ale po zagraniu Łukasza Kaczorowskiego na tablicy wyników widniał remis (1:3, 3:3). Skuteczne zagrania Adama Smolarczyka i Konrada Stajera krakowianie przeplatali z błędami. Gdy zapunktował Bućko, Stal po raz pierwszy w tej odsłonie odskoczyła na dwa punkty i przerwę wykorzystał trener AGH (10:8). W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się. Obok Bućko dobrze punktował Kaczorowski. Po kolejnej pomyłce przyjezdnych drugi raz grę przerwał trener Kubacki. Mimo interwencji szkoleniowca goście nie potrafili skutecznie przeciwstawić się rozpędzonym gospodarzom. Z czasem sytuacja nie ulegała zmianie. Po udanym kontrataku siatkarze Stali mieli serię piłek setowych (24:18). Seta zakończyła zagrywka w siatkę przyjezdnych.

Od początku trzeciego seta grę kontrolowali siatkarze z Nysy. Krakowianie ułatwiali zadanie rywalom, często popełniając błędy. Seria przy zagrywkach Kaczorowskiego trwała, dopiero po drugim czasie na życzenie trenera Kubackiego AGH zrobiło przejście (5:4, 10:5). Goście nie mieli zamiaru odpuszczać, dobrze funkcjonował ich blok. Gdy dystans stopniał do trzech oczek, grę przerwał szkoleniowiec gospodarzy (12:9). Po przerwie skutecznie zaatakował Bućko. Atak przez środek dołożył jeszcze Maciej Zajder i Stal ponownie zaczęła powiększać przewagę. W dalszej fazie krakowianie starali się walczyć, ale nadal nie byli w stanie wyeliminować ze swojej gry pomyłek. W końcówce nie brakowało ciekawych wymian, jednak wynik wciąż kontrolowali siatkarze Stali. As Łukasza Kaczorowskiego zamknął pojedynek.

MVP: Bartosz Bućko

Stal Nysa – AZS AGH Kraków 3:0
(25:20, 25:19, 25:20)

Stal: Zajder (5), Kaczorowski (11), Stolc (7), Bućko (18), M’Baye (11), Szczurek (2), Czunkiewicz (libero) oraz Bułkowski (1) i Mucha
AGH: Stajer (10), Błasiak (2), Gąsior (8), Dudziński (4), Smolarczyk (10), Jankiewicz (1), Biniek (libero) oraz Kącki (3), Gajdek (1) i Rajchelt