Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Triumf krakowian w czterech setach

I liga M: Triumf krakowian w czterech setach

fot. AGH Kraków

W spotkaniu 7. kolejki I ligi mężczyzn ekipa AGH Kraków podejmowała SMS PZPS Spała. Po dwóch setach wszystko wskazywało na to, że gospodarzy czeka szybkie i łatwe zwycięstwo, jednak w trzeciej odsłonie lepiej zagrali podopieczni trenera Sebastiana Pawlika. Ostatecznie jednak krakowianie kontrolowali przebieg czwartego seta, zgarniając tym samym komplet punktów.

Pierwsze momenty spotkania stały pod znakiem gry punkt za punkt i żadna z drużyn nie szczędziła ręki w ataku (5:5). Dopiero dobrze funkcjonujący blok dał gospodarzom trzypunktowe prowadzenie (9:6). Młodzi siatkarze ze Spały kompletnie stanęli (6:12), a ich zastój przełamał widowiskowy atak Miniaka (7:12). Kontuzji doznał libero gości, Jaskuła i jego miejsce zajął Sławomir Busch. Na boisku cały czas dominowali krakowianie, którzy nie mieli większych problemów ze skończeniem swoich pierwszych akcji (17:10). Jan Fornal dobrze radził sobie w polu zagrywki, a chwilę potem dzięki dobremu przeglądowi pola kiwnął idealnie w 9. metr (22:12). Efektowna czapa na Damianie Domagale dała gospodarzom pierwszą piłkę setową (24:13) i chociaż podopiecznym Sebastiana Pawlika udało się obronić aż trzy z nich, to w końcu cała partia padła łupem ekipy spod Wawelu (25:16).Po mocnym otwarciu gości ze Spały (3:0) pierwszy punkt dla gospodarzy zdobył Surma. Cały czas przewaga utrzymywała się po stronie spalskiej młodzieży (9:6), jednak po świetnej grze w kontrataku AGH Kraków nawiązał kontakt punktowy (9:10), a kiedy w polu zagrywki upolowany został Szymański, na tablicy wyników pojawił się remis (11:11). Również Szymon Ściślak dobrze radził sobie w polu serwisowym i SMS Spała miał problem z konstruowaniem swoich akcji (14:15). Długą wymianę zakończył blok na Huberze i o czas natychmiast poprosił trener Pawlik (14:16), jednak cały czas prowadzenie mieli gracze z Krakowa (19:16). W końcówce seta inicjatywę nadal mieli gospodarze (23:18) i chociaż chaosu nie brakowało po żadnej ze stron, to pierwszą piłkę setową miała drużyna Andrzeja Kubackiego (24:19), która pewnie wygrała drugą odsłonę 25:20.

Trzeciego seta rozpoczęła równa gra obu ekip (4:4) i dopiero punktowa zagrywka Norberta Hubera pozwoliła wyjść SMS-owi na dwupunktową przewagę (8:6). Zespół trenera Pawlika miał już trzy oczka więcej na swoim koncie, ale pojedynczy blok na Szymańskim zmniejszył ich prowadzenie (15:13). Krakowianie starali się odrobić straty, jednak raz po raz psuli swoje serwisy, co nie zdarzało się zbyt często rywalom (22:18). To właśnie punktowa zagrywka Domagały dała jego drużynie piłkę setową (24:20), a atak ze środka zakończył tę partię (25:21).

Skuteczna kontra Fornala oraz widowiskowy blok dały AGH Kraków trzy punkty prowadzenia już w pierwszej części czwartego seta (5:2). As serwisowy Karola Dudzińskiego dał krakowianom ósmy punkt, a swojej skuteczności nie mogli znaleźć goście (4:10). Żółtą kartkę dostał Norbert Huber, a chwilę potem środkowy został zablokowany przez swojego vis a vis (4:11). Piotr Adamski nie miał problemów ze zgubieniem bloku młodych siatkarzy ze Spały (16:9), a jego koledzy często popisywali się dynamicznymi atakami również z piłek sytuacyjnych (20:11). W końcu i gospodarze stracili swoją skuteczność i przyjezdnym udało się odrobić kilka oczek (16:21). Po przerwie na żądanie trenera Kubackiego trzy punkty z rzędu zapisali na swoim koncie jego podopieczni (24:16), a udaną kontrą ze środka cały pojedynek zakończył Marcin Kania (25:16).

AGH Kraków – SMS PZPS Spała 3:1
(25:16, 25:20, 21:25, 25:16)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved