Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Tie-break dla Mickiewicza Kluczbork

I liga M: Tie-break dla Mickiewicza Kluczbork

Siatkarze Mickiewicza Kluczbork przegrywali już 1:2 w ważnym dla układu dolnej części tabeli spotkaniu z Buskowianką Kielce. Po niezwykle emocjonującej końcówce czwartego seta gospodarze zdołali doprowadzić do tie-breaka. Piąta odsłona również należała do drużyny z Kluczborka. Taki wynik sprawił, że drużyny zrównały się punktami z AGH Kraków. Buskowianka awansowała na 10. miejsce, a Mickiewicz na 11.

Goście górowali na siatce od pierwszych piłek spotkania, szybko wychodząc na czteropunktowe prowadzenie 8:4. W szeregach gości skutecznie punktowali wszyscy skrzydłowi, gra Mickiewicza opierała się natomiast na Mateuszu Frącu (7:12). Gospodarze dodatkowo często psuli zagrywki. Efektownie atakował Sławomir Busch. Pojedyncze zagrania Macieja Polańskiego nie wystarczały, by gospodarze byli w stanie odrobić straty. Po drugiej stronie raz za razem punktował Mateusz Rećko. As serwisowy Kamila Kosiby dał serię piłek setowych gościom. Pierwszą skutecznym zagraniem przez środek obronił Konrad Mucha, ale w kolejnej akcji seta zamknął Adam Woźnica.

W drugiej odsłonie sytuacja odwróciła się, po asie Mateusza Frąca Mickiewicz prowadził 7:4 i o czas poprosił trener Grabda. Serię rywali przerwał dopiero kiwką Kosiba. Kielczanie nie poszli jednak za ciosem. W kolejnych akcjach sytuację na boisku kontrolowali gospodarze. Mickiewicz zdobywał punkty seriami, na co nie potrafili odpowiedzieć przyjezdni. Obok Frąca skutecznie punktował Artur Pasiński (18:9). Dopiero w końcówce kielczanie zerwali się do walki, jednak dystans był zbyt wyraźny. Kolejne zmiany nie pomagały. Atak Frąca z prawego skrzydła i zagranie Pasińskiego dały ostatnie punkty Mickiewiczowi.

Pierwsze trzy akcje należały do gospodarzy, jednak po asach Kosiby na tablicy wyników szybko widniał remis (3:0, 3:3). Gdy blok obił Busch, kielczanie prowadzili 5:3, a o czas poprosił trener Mariusz Łysiak. Gospodarze wciąż mieli problemy z przyjęciem, dopiero błąd zagrywającego pozwolił im wyjść z niewygodnego ustawienia (4:7). W kolejnych akcjach drużyny wymieniały się skutecznymi atakami, coraz pewniej punktował Maciej Kowalonek (8:12). Gdy po zagrywce Kacpra Popika gospodarze wykorzystali przechodzącą piłkę, grę przerwał trener Grabda (11:14). Wybiło to z rytmu zagrywającego, w kolejnej akcji asa posłał za to Kosiba i drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Mickiewicza. Kolejną serię przyjezdnych zakończył skutecznym atakiem na podwójnym bloku Frąc (12:17). W kolejnych akcjach obie drużyny celne zagrania przeplatały z pomyłkami, a dystans się utrzymywał. W decydującym momencie dobrze zagrał Kosiba i to Buskowianka wyszła na prowadzenie w setach.

Od początku trzeciego seta gospodarze nie ustrzegli się błędów, po ataku w siatkę Frąca czas wykorzystał trener Łysiak (3:8). Po interwencji serię nieudanych zagrań zaliczyli siatkarze Buskowianki, a gdy punkt po obiciu bloku dołożył Pasiński, grę przerwał Mateusz Grabda (7:8). W kolejnych akcjach trwała wymiana ciosów, błąd Woźnicy sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis (10:10). Dopiero przy zagrywkach Mateusza Rećko na trzypunktowe prowadzenie wyszli goście. Mickiewicz za sprawą skutecznych ataków Frąca ponownie zniwelował straty. Nie brakowało walki, Buskowianka odskakiwała na dwa punkty, by ponownie tracić prowadzenie. Błąd w ataku Buscha dał piłkę setową kluczborczanom, jednak gwóźdź Starca przedłużył rywalizację (24:23, 24:24). Obie drużyny miały swoje szanse, ale ostatecznie dopiero blok na Rećko rozstrzygnął tę odsłonę.

W tie-breaku gospodarze skuteczne ataki przeplatali z autowymi zagrywkami (4:4). Więcej pomyłek było jednak po stronie przyjezdnych, po błędzie Buscha nastąpiła zmiana stron (8:7). Raz za razem mocno atakował Mateusz Frąc (10:8). Skuteczne akcje dokładał również Adam Parcej. Gdy zagrywkę popsuł Jakub Szymański, gospodarze prowadzili 13:11, a o czas poprosił trener Grabda. Końcówkę kontrolowali siatkarze z Kluczborka, którzy wygrali do 12.

MVP: Adam Parcej

UKS Mickiewicz Kluczbork – Buskowianka Kielce 3:2
(20:25, 25:14, 19:25, 28:26, 15:12)

Mickiewicz: Polański (7), Popik (3), Mucha (6), Kowalonek (6), Frąc (29), Pasiński (13), Sachnik (libero) oraz Stysiał (libero), Brożyniak, Miarka, Parcej (6), Maćkowiak i Napiórkowski
Buskowianka: Busch (16), Kosiba (14), Rećko (16), Woźnica (8), Starzec (10), Jaskuła (libero) oraz Szymański, Godlewski i Pacholczak