Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Szybka wygrana Mickiewicza Kluczbork

I liga M: Szybka wygrana Mickiewicza Kluczbork

PS Siedlce przegrał z Mickiewiczem Kluczbork 0:3 w meczu 3. kolejki KRISPOL 1. Lgi Mężczyzn. To drugie zwycięstwo z rzędu kluczborczan. MVP spotkania został wybrany Artur Pasiński.

To są chłopcy, którzy moim zdaniem potrzebują dużego grania, takich meczów jak ten ostatni. Potrzebują nerwowych końcówek, zepsutych zagrywek, nerwów, które dochodzą w końcowych setach, żeby zebrać cenne doświadczenie i w tych finalnych momentach, gdzie będziemy walczyć o najwyższe cele – mam nadzieję awans do play-off chłopaki „odpalą” – zauważył szkoleniowiec KPS Siedlce. Z kolei Konrad Mucha, środkowy Mickiewicza przed pierwszym gwizdkiem dodał: – KPS Siedlce to na pewno bardzo wymagający rywal, zwłaszcza grający u siebie. To przede wszystkim bardzo młody zespół. Wiemy, że kiedy się „nakręcą” będą groźni dla wszystkich w tej lidze.

Pierwsza partia spotkania nieco lepiej rozpoczęła się dla kluczborczan 2:1 i 7:5, którzy dzięki mocnej zagrywce i dobrej skuteczności w ataku objęli prowadzenie. W dalszej części goście powiększyli jeszcze swoją przewagę 11:6. W tej sytuacji Mateusz Grabda poprosił o czas dla swoich podopiecznych. Na niewiele się to zdało, bowiem siatkarze Mickiewicza Kluczbork do końca kontrolowali sytuację na parkiecie 21:14. Nie do zatrzymania był Dawid Bułkowski, który tylko w tej partii zdobył 8 punktów. Przyjezdni do końca utrzymali koncentrację i pewnie wygrali premierową odsłonę meczu 25:18.

Po pierwszym secie najskuteczniejszy w szeregach KPS Siedlce był Adam Woźnica, który zdobył 5 punktów. Jednak to nie wystarczyło, aby nawiązać równą walkę z rywalem. W drugiej części meczu goście poszli za ciosem i dość szybko objęli prowadzenie 4:1. Siedlczanie w dalszym ciągu nie potrafili znaleźć sposobu, aby zatrzymać rozpędzonych podopiecznych Mariusza Łysiaka 8:14. W drużynie Mickiewicza ręki nie zwalniali Bułkowski oraz Artur Pasiński. Tego seta goście wygrali również bardzo pewnie 25:17.

Trzecia odsłona niedzielnego meczu niczym nie różniła się od dwóch wcześniejszych. Siatkarze z Kluczborka bardzo szybko narzucili rywalom swój rytm gry 16:8 i 19:8. KPS Siedlce został całkowicie rozbity w tej partii. Za to goście dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i pewnie zwyciężyli w ostatnim secie 25:13 i całym meczu 3:0. To drugie zwycięstwo zespołu Mickiewicza Kluczbork z rzędu, a z kolei dla KPS Siedlce druga porażka.

KPS Siedlce –  Mickiewicz Kluczbork 0:3
(18:25, 17:25, 13:25)