Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Suwałczanie wrócili na zwycięską ścieżkę

I liga M: Suwałczanie wrócili na zwycięską ścieżkę

W zaległym meczu osiemnastej kolejki I ligi mężczyzn siatkarze Ślepska Suwałki we własnej hali pokonali 3:1 Victorię PWSZ Wałbrzych. Podopieczni Dimitrija Skorego mogli nawet wygrać bez straty seta, ale końcówkę drugiej partii przegrali na własne życzenie. Dla nich najważniejsze jednak jest zdobycie kompletu punktów, dzięki czemu powrócili na fotel lidera I ligi.

Początek spotkania był bardzo zacięty, ale stosunkowo szybko inicjatywę na boisku zaczęli przejmować suwałczanie, którzy dzięki dobrej grze w bloku oraz udanym zbiciom Kamila Skrzypkowskiego odskoczyli od przeciwników na pięć oczek. Ci jednak nie zamierzali się poddawać, a przy zagrywce Mateusza Siwickiego zbliżyli się do gospodarzy na zaledwie jedno oczko. W kolejnych minutach nie byli jednak w stanie dotrzymać kroku Ślepskowi. W jego szeregach swoje w ataku robił Wojciech Winnik, a błędne ataki przyjezdnych ponownie zaczęły powiększać dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. Pojedyncze udane zagrania wałbrzyszan, w tym wprowadzonego na parkiet Ernesta Plizgi, nie były w stanie poderwać Victorii do walki. W końcówce podopieczni Dimitrija Skorego kontrolowali boiskowe wydarzenia, a popsuta zagrywka Sebastiana Zielińskiego przypieczętowała ich triumf w premierowej odsłonie.

W drugim secie gospodarze próbowali pójść za ciosem, po ataku na środku Daniela Szaniawskiego wysforowali się nawet na dwupunktowe prowadzenie, ale goście nie zamierzali składać broni. Duet Mikołaj Szewczyk/Patryk Napiórkowski szybko odrobił straty, a w kolejnych minutach walka toczyła się cios za cios. Oba zespoły popełniały sporo błędów w polu serwisowym, ale wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w środkowej fazie seta szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę Ślepska. Na zagrywce dobrze spisywał się David Michel, w ataku swoje robił Kamil Skrzypkowski, przez co w mgnieniu oka strata podopiecznych Przemysława Michalczyka urosła do pięciu punktów. Do walki poderwał ich Szewczyk, a po zbiciach Zielińskiego na świetlnej tablicy pojawił się remis. W końcówce Victoria świetnie zagrała w bloku, dzięki czemu triumfowała 25:23.

Od początku trzeciej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb. W szeregach wałbrzyszan z dobrej strony pokazał się Mateusz Frąc, lecz to suwałczanie – po kontrze Michela – jako pierwsi osiągnęli dwupunktowe prowadzenie. Chwilę później wzrosło ono do trzech oczek, czego zasługą były błędy popełniane przez podopiecznych trenera Michalczyka. Niby starali się oni walczyć, ale oddawali gro darmowych punktów rywalom, a po autowym zbiciu Szewczyka tracili już do nich cztery punkty. Na dodatek swoje w ataku robił duet Skrzypkowski/Michel, a gospodarze przybliżali się do sukcesu w tej części spotkania. W końcówce gra przyjezdnych totalnie się posypała. Mieli oni problem ze zdobywaniem punktów, popełniali mnóstwo błędów, co było wodą na młyn dla Ślepska. Ponadto w jego szeregach skutecznie w polu serwisowym prezentował się Skrzypkowski, a dzięki temu suwałczanie zdominowali boiskowe wydarzenia w tej części meczu. Ostatecznie wygrali ją 25:15, a kropkę nad i postawił popsuty serwis Szewczyka.

W czwartym secie goście nie zamierzali się poddawać. Od jego początku toczyli wyrównaną walkę z rywalami, a po zbiciu Zielińskiego odskoczyli od nich nawet na dwa oczka. Na dodatek zadanie ułatwiali im suwałczanie, którzy popełniali sporo błędów w polu serwisowym. Momentami udawało im się doprowadzać do remisu, ale wciąż częściej na prowadzeniu znajdowali się podopieczni trenera Michalczyka. Tak było też w środkowej fazie tej części spotkania, w której po ataku Mariusza Schamlewskiego wygrywali 14:12. W kolejnych minutach goście trzymali na dystans Ślepska i zanosiło się na tie-breaka, jednak od stanu 18:16 zaczęli popełniać mnóstwo prostych błędów w ataku, dzięki temu gospodarze nie tylko odrobili straty, ale sami przybliżali się do wygrania całego spotkania. Dolnośląska ekipa do końca nie przełamała już niemocy w ataku, a zbicie Szaniawskiego przypieczętowało wygraną gospodarzy, dzięki której powrócili oni na fotel lidera w I-ligowych rozgrywkach (25:19).

Ślepsk Suwałki – Victoria PWSZ Wałbrzych 3:1
(25:18, 23:25, 25:15, 25:19)

Ślepsk: Lipiński, Winnik, Rudzewicz, Szaniawski, Michel, Skrzypkowski, Andrzejewski (libero) oraz Tomczak i Rawiak
Victoria: Durski, Napiórkowski, Siwicki, Schamlewski, Szewczyk, Zieliński, Obrębski (libero) oraz Szydłowski (libero), Frąc, Magnuszewski i Plizga