Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Strzelcach Opolskich trzy sety dla Gwardii

I liga M: W Strzelcach Opolskich trzy sety dla Gwardii

KFC Gwardia Wrocław w 18. kolejce Krispol I Ligi pojechała do Strzelec Opolskich po punkty i z nimi wraca. Wrocławianie pokonali tamtejszą ZAKSĘ 3:0. To już drugie zwycięstwo nad ZAKSĄ Strzelce Opolskie w tym sezonie. W pierwszej rundzie KFC Gwardia pokonała u siebie strzelczan 3:1.

Początek meczu nie wskazywał na łatwe zwycięstwo wrocławian. Gospodarze lepiej zaczęli spotkanie i szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Jednakże przyjezdni rozkręcali się z każdą minutą. Nie trwało to długo, nim goście zaczęli dominować, a KFC Gwardia wygrała pierwszego seta 25:19.

Druga część spotkania od początku do końca należała do wrocławian. Gwardziści zdobyli przewagę na początku i nie oddali jej do końca. Ostatecznie wygrali 25:16. Trzecia partia była znacznie bardziej wyrównana, końcówka rozegrana została na przewagi, ale ostatecznie znów triumfowali goście, którzy zachowali chłodne głowy do samego końca.

KFC Gwardia Wrocław zdobyła bardzo ważne trzy punkty do ligowej tabeli. Tym samym wrocławianie są ciągle w grze nawet o pozycję wicelidera. Tym bardziej że druga w tabeli LUK Politechnika Lublin ma kłopoty w ostatnich tygodniach. To właśnie z drużyną z Lubelszczyzny wrocławianie zagrają w najbliższy czwartek.

MVP: Jakub Nowosielski

ZAKSA Strzelce Opolskie – Gwardia Wrocław 0:3
(19:25, 16:25, 25:27)

ZAKSA: Walawander (4), Wóz (5), Kosian (3), Zapłacki (5), Wójtowicz (11), Grygiel (10), Pilichowski (libero) oraz Foltynowicz (libero), Walczak (2), Smolarczyk (2), Czyżyk (3), Bereza (1)
Gwardia: Szymeczko (12), Lubaczewski (12), Nowosielski (2), Olczyk (8), Gromadowski (14), Gibek (11), Mihułka (libero) oraz Wnuk, Maćkowiak