Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Stal Nysa ponownie zgarnia pełną pulę

I liga M: Stal Nysa ponownie zgarnia pełną pulę

Stal Nysa pokonała UKS Mickiewicza Kluczbork 3:0 w meczu 5. kolejki I ligi mężczyzn. To były pierwsze historyczne derby Opolszczyzny pomiędzy tymi zespołami w pierwszoligowych rozgrywkach. MVP spotkania został wybrany Bartosz Bućko.

Gospodarze po 4. kolejkach zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha wygrali trzy z czterech spotkań. Należy podkreślić, że we własnej hali czują się bardzo pewnie, bowiem nie przegrali jeszcze żadnego spotkania. W sobotę byli przygotowani na ciężki bój z beniaminkiem rozgrywek – UKS-em Mickiewiczem Kluczbork. Podopieczni Mariusza Łysiaka co prawda nie wygrali jeszcze żadnego meczu, ale rozegrali zacięte, pięciosetowe spotkania. Dodatkowy smaczek przed tym spotkaniem to fakt, że są to pierwsze historyczne derby Opolszczyzny w rozgrywkach  I ligi.

Pierwsza partia spotkania była wyrównana (9:9). Żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej (13:13). Następnie dzięki dobrej grze w kontrze na trzy oczka odskoczyli siatkarze z Kluczborka (16:13). Jednak gospodarze ani myśleli się poddać. Najpierw odrobili straty (16:17), a następnie objęli prowadzenie 23:18. Wygrywając ostatecznie tę część meczu 25:18.

W drugiej partii od początku do końca kontrolę nad grą mieli siatkarze Stali Nysa. Przez całego seta utrzymywali kilkupunktową przewagę, którą wypracowali sobie już na samym starcie (9:7 i 17:11). Siatkarze UKS-u Mickiewicza starali się odrobić starty, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy wygrali tego seta do 20.

Trzeci set początkowo lepiej układał się dla zespołu z Kluczborka (10:7). Jednak podopieczni Krzysztofa Stelmacha szybko odrobili tę stratę i doprowadzili do remisu 12:12. Od tego momentu to właśnie oni kontrolowali grę (19:18 i 23:21), ostatecznie wygrywając trzeciego seta do 22, a całe spotkanie 3:0.

Stal Nysa – UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0
(25:18, 25:20, 25:22)