Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Stal Nysa dzieli i rządzi w lidze

I liga M: Stal Nysa dzieli i rządzi w lidze

Zakończyła się 6. kolejka KRISPOL I ligi mężczyzn. Spośród siedmiu spotkań, tylko w jednym kibice byli świadkami tie-breaka. W każdym meczu triumfował gospodarz, z wyjątkiem starcia między SMS PZPS I Spała i AZS AGH Kraków, gdzie górą byli Akademicy. Liderem pozostaje Stal Nysa, czyli jedyny niepokonany zespół. Na drugie miejsce awansował LUK Politechnika Lublin, natomiast podium zamyka APP Krispol Września.

6. kolejka rozpoczęła się już w czwartek, 17 października, meczem Lechii Tomaszów Mazowiecki z BBTS-em Bielsko-Biała. Przyjezdni dzielnie się bronili, jednak ostatecznie to gospodarze okazali się lepsi i zwyciężyli 3:1. Dla BBTS-u, gdzie tymczasowym szkoleniowcem jest nadal Daniel Wolny, jest to czwarta porażka z rzędu. – Dla nas szczególnie istotne punkty, ponieważ pierwsze dwie kolejki rozegrane we własnej hali nie zakończyły się dla nas szczęśliwie, zagraliśmy słabe mecze. Na pewno chcieliśmy się zrehabilitować, odczarować naszą halę. Cieszymy się, ze udało się to z takim przeciwnikiem, jakim jest BBTS – powiedział po meczu przyjmujący Lechii, Michał Błoński. MVP spotkania został Bartłomiej Neroj.

Drugim spotkaniem kolejki było sobotnie starcie APP Krispol Września z Exact Systems Norwid Częstochowa. Mecz był zacięty, we wszystkich partiach zespoły prowadziły wyrównaną walkę, jednak w końcówkach lepiej grali gospodarze. To właśnie oni triumfowali w trzech setach i znajdują się obecnie na 3. miejscu w tabeli. Nagrodę MVP otrzymał Marcin Krawiecki.

W sobotę grał również zespół Stal Nysa z KPS-em Siedlce. Zwycięstwo 3:0 odnieśli gospodarze, którzy pozostają niepokonani po 6. kolejkach i są niekwestionowanym liderem tabeli. Bez problemów pokonali oni siedlczan, którzy jeszcze nie wygrali spotkania w tym sezonie i zamykają zestawienie pierwszoligowych drużyn. Trzeci set był najlepszy w naszym wykonaniu. Dopiero w końcówce siatkarzom Stali udało się odskoczyć na cztery punkty i wygrać spotkanie. – Musimy ustabilizować nasza grę na przestrzeni całego spotkania, żeby zacząć wygrywać mecze – powiedział po spotkaniu rozgrywający KPS-u, Krzysztof Bieńkowski. Najlepszym zawodnikiem został wybrany siatkarz z Nysy, Łukasz Łapszyński.

W meczu SMS-u PZPS I Spała z AZS-em AGH Kraków w czterech setach lepsi byli goście. Dla Akademików jest to dopiero trzecie zwycięstwo w sezonie. Nie bez problemów mierzyli się oni w sobotę z młodzieżą ze Spały. Krakowianie byli wyraźnie lepsi jedynie w pierwszej partii, w trzech pozostałych między zespołami toczyła się wyrównana walka. MVP spotkania został Patryk Łaba.

Wynikiem 3:1 zakończył się także mecz LUK-u Politechniki Lublin z KFC Gwardią Wrocław. Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie, bowiem zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli – wrocławianie byli o jeden punkt lepsi od lublinian. Pierwszego seta dosyć łatwo wygrali gospodarze, przyjezdni jednak nie poddali się i to oni byli górą w drugiej partii. W dwóch kolejnych toczyła się zacięta walka i końcówki rozgrywane były na przewagi. W nich lepsi okazali się lublinianie. Dzięki czwartemu zwycięstwu z rzędu awansowali oni na 2. miejsce w tabeli, Gwardziści spadli natomiast na 5. Nagrodę MVP otrzymał Damian Wierzbicki.

Również w czterech setach Mickiewicz Kluczbork pokonał SPS Chrobrego Głogów. W pierwszym secie, po grze na przewagi, lepszy był beniaminek, jednak w trzech kolejnych to gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Dawid Bułkowski.

Ostatni mecz kolejki przyniósł kibicom najwięcej emocji. Zespół ZAKSA Strzelce Opolskie podejmował MCKiS Jaworzno. W pierwszym secie wyraźnie lepsi byli goście, jednak gospodarze szybko otrząsnęli się po przegranej i triumfowali w kolejnej partii. Trzecia odsłona meczu była najbardziej zacięta i końcówkę rozrywaną na przewagi na swoją korzyść rozstrzygnęli jaworznianie. ZAKSA nie poddała się – po wysoko wygranym czwartym secie była górą także w tie-breaku. MVP spotkania został Filip Grygiel.