Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Stal Nysa blisko awansu do finału

I liga M: Stal Nysa blisko awansu do finału

fot. Stal Nysa

Stal Nysa poszła za ciosem i po zwycięstwie 3:0 w pierwszym meczu półfinałowym, również w drugim pojedynku pokonała APP Krispol Wrześnię bez straty seta. Wrześnianie tylko w drugiej odsłonie byli blisko zwycięstwa, jednak w decydującym momencie nie zdołali postawić kropki nad i. Teraz rywalizacja przenosi się do Wrześni, gdzie w czwartek, 4 kwietnia odbędzie się trzeci mecz.

Otwarcie poniedziałkowego pojedynku toczyło się punkt za punkt. Dopiero przy zagrywkach Patryka Szczurka gospodarze zaczęli budować prowadzenie, po bloku na Frankowskim Stal prowadziła 10:7 i o czas poprosił trener Kardas. Goście ponownie mieli problemy z przyjęciem, ze zmiennym szczęściem punktowali w ataku. Po dwóch asach Macieja Zajdera było już 15:9. Pojedyncze zagrania Damiana Wierzbickiego i Wojciecha Kaźmierczaka nie wystarczały. Gospodarze skutecznie ustawiali blok, dobrze atakował Bartosz Bućko (21:13). Po zagraniu w siatkę Adama Lorenca nysanie mieli serię piłek setowych (24:15). Atak Mateusza Jóźwika przedłużył jeszcze grę, ale szybko kropkę nad i zagraniem po bloku postawił Sławomir Stolc.Dwa bloki Krispolu i błąd w ataku Bućko sprawiły, że goście rozpoczęli od prowadzenia 3:0. Sytuacja jednak szybko uległa zmianie, po skutecznych atakach Łukasza Kaczorowskiego i asie Macieja Zajdera wynik odwrócił się a o czas poprosił trener Kardas. W kolejnych akcjach gospodarze powiększyli prowadzenie. Nysanie nie wstrzymywali ręki w polu zagrywki, po asie Stolca Stal odskoczyła na 11:6. Podopiecznym trenera Stelmacha zdarzały się błędy, po drugiej stronie siatki coraz mocniej zagrywał Mateusz Jóźwik. Po asie przyjmującego zespołu z Wrześni przewaga stopniała do jednego oczka o czas poprosił Krzysztof Stelmach. Serię zakończył atakiem przez środek Zajder (16:14). W kolejnych akcjach goście nie odpuszczali. Po mocnej zagrywce Macieja Krysiaka na tablicy wyników pojawił się remis i drugi raz interweniował szkoleniowiec gospodarzy (19:19). W końcówce wrześnianom zdarzały się błędy, ale trwała gra punkt za punkt (23:23). Decydujące akcje padły jednak łupem Stali.

Chociaż początek trzeciej partii należał do siatkarzy z Nysy, po skutecznych atakach Wierzbickiego na tablicy wyników pojawił się remis (5:3, 5:5). W kolejnych akcjach trwała gra punkt za punkt, nie brakowało błędów (11:12). Dopiero dobra postawa na siatce Stolca i Kaczorowskiego pozwoliła Stali wyjść na prowadzenie (14:12). W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się. Wrześnianie nie potrafili przełamać przeciwników. Po skutecznym ataku Moustaphy M’Baye ostatni czas wykorzystał jeszcze Marian Kardas (21:18). Nie wybiło to z rytmu nysan, którzy konsekwentnie dążyli do zwycięstwa. Ostatnie punkty padły po skutecznych blokach gospodarzy.

MVP: Patryk Szczurek

Stal Nysa – APP Krispol Września 3:0
(25:16, 25:23, 25:20)

Składy zespołów:
Stal: Zajder (8), Kaczorowski (14), Stolc (14), Bućko (12), M’Baye (7), Szczurek (3), Czunkiewicz (libero) oraz Mucha i Bułkowski
Krispol: Frankowski, Lipiński, Narowski (6), Wierzbicki (13), Kaźmierczak (8), Jóźwik (12)  Kuś (libero) oraz Krysiak (4) i Lorenc (2)

stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2:0 dla Stali

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved