Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Stal nadal niepokonana

I liga M: Stal nadal niepokonana

Kolejne zwycięstwo w Krispol I lidze odniosła Stal Nysa, która na wyjeździe pokonała w czterech setach Exact Systems Norwida Częstochowa. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha nie zagrali porywającego meczu, ale w końcówkach byli na tyle skuteczni, by wywalczyć kolejny komplet oczek w tym sezonie.

Początek meczu był wyrównany. Gospodarze dotrzymywali kroku faworytom, ale pękli jako pierwsi. Ich proste błędy oraz blok na środku Macieja Zajdera sprawiły, że to Stal zbudowała sobie czteropunktową nadwyżkę. Mateusz Piotrowski próbował poderwać do walki częstochowian, a po punktowej zagrywce Damiana Koguta zbliżyli się oni do przeciwników na jedno oczko, ale dobrej dyspozycji nie potrafili utrzymać na dłuższym dystansie. Popełniali za dużo błędów na zagrywce, a po udanej kontrze Bartosza Bućko goście znowu przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Szczelny blok pozwolił Norwidowi na jeden zryw i doprowadzenie do stanu 20:21, ale w końcówce wicemistrz I ligi popisał się blokiem, a udane zagranie w ataku Bartosza Krzyśka przypieczętowało sukces przyjezdnych w premierowej odsłonie (25:21).

Początek drugiej partii był wyrównany, ale tym razem zaczęła się sypać gra ekipy z Nysy. Gospodarze coraz lepiej poczynali sobie w bloku, a błędy w ataku Łukasza Łapszyńskiego, a następnie w przyjęciu Kamila Długosza spowodowały, że częstochowianie odskoczyli od rywali na dystans sześciu oczek. Stal do walki próbował poderwać Bućko, a po asie serwisowym Długosza zniwelowała ona część strat, ale wciąż w natarciu był Norwid. Dopiero seria czap dała nadzieję gościom, że odwrócą losy tego seta. Doprowadzili do stanu 20:21, ale na więcej nie było ich stać. W końcówce ważną kontrę skończył Wiktor Rajsner, a Piotrowski dał gospodarzom piłki setowe. Po błędzie na zagrywce Moustaphy M’Baye triumfowali oni 25:22.

W pierwszej fazie trzeciego seta obie drużyny szły łeb w łeb, ale jako pierwsi do ataku ruszyli przyjezdni, którzy przy zagrywce Łapszyńskiego wypracowali sobie pięciopunktową przewagę. zaczęli jednak popełniać błędy w ataku, a przy serwisie Kamila Kosiby Norwid starał się wrócić do gry. Po udanej kontrze Piotrowskiego obie drużyny dzieliło już tylko jedno oczko. Wówczas jednak Patryk Szczurek zaczął więcej grać środkiem, a kolejna dobra zagrywka Łapszyńskiego sprawiła, że Stal zaczęła wracać do większej przewagi. Pojedyncze udane zagrania Piotrowskiego czy Kosiby nie odmieniły już obrazu gry po stronie częstochowian. W końcówce Stal przyzwoicie radziła sobie w bloku, a zbicie ze środka Zajdera przypieczętowało jej sukces (25:21).

W czwartą odsłonę lepiej weszli gospodarze, którzy po udanej kontrze Piotrowskiego objęli dwupunktowe prowadzenie. Nie cieszyli się z niego długo, bo przy zagrywce Łapszyńskiego goście wrócili do gry. Z biegiem czasu zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. po szczelnym bloku wygrywali już 11:8. W kolejnych minutach punktował Bućko, a Stal wciąż była na prowadzeniu. Następny skuteczny blok sprawił, że była coraz bliżej sukcesu. Norwida do walki próbował poderwać Kogut, po zbiciu którego było 20:21, ale na więcej częstochowian nie było stać. W końcówce znowu zafunkcjonował nyski blok, a popsuta zagrywka Kosiby dała zwycięstwo przyjezdnym (25:22).

Exact Systems Norwid Częstochowa – Stal Nysa 1:3
(21:25, 25:22, 21:25, 22:25)

Norwid:  Rajsner (10), Kosiba (13), Siwicki (6), Kogut (9), Adamski (4), Piotrowski (18), Kryś (libero) oraz Busch i Kraś
Stal: Zajder (4), Bućko (18), M’Baye (9), Krzysiek (22), Szczurek (1), Łapszyński (11), Czunkiewicz (libero) oraz Długosz (3)