Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Stal ponownie lepsza od Gwardii, nysanie w półfinale

I liga M: Stal ponownie lepsza od Gwardii, nysanie w półfinale

fot. Stal Nysa

Mimo starań Gwardia Wrocław przed własną publicznością tylko w jednym secie sobotniego pojedynku była lepsza od przyjezdnych. Po raz trzeci ze zwycięstwa w rywalizacji ćwierćfinałowej cieszyli się siatkarze Stali Nysa. Tym samym podopieczni trenera Stelmacha zagrają w półfinale z APP Krispolem Września, a Gwardii pozostała gra o miejsca 5-8.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, po sprytnym zagraniu Łukasza Lubaczewskiego wrocławianie prowadzili 6:4. Głównie za sprawą skutecznych ataków Łukasza Kaczorowskiego goście szybko wyrównali. W kolejnych akcjach nie brakowało prostych błędów po obu stronach siatki. Coraz pewniej punktował Bartosz Bućko, zaś problemy ze skutecznością miał Michał Superlak (10:12). Dopiero celne ataki Kamila Maruszczyka i as Superlaka pozwoliły gospodarzom ponownie wyjść na prowadzenie i o czas poprosił trener Stelmach (14:12). W kolejnych akcjach obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek w polu zagrywki. Mimo starań Sławomira Stolca Stal wciąż traciła do rywali kilka punktów. Dobrze funkcjonował blok gwardii (23:17). Chociaż w końcówce gospodarze nie ustrzegli się pomyłek, wypracowana wcześniej przewaga wystarczyła, by wygrać seta. Stal przy zagrywkach Dawida Bułkowskiego zdołała obronić kilka piłek setowych, ale ostatni punkt dał im zepsutą zagrywką nyski przyjmujący.W drugiej partii gospodarze nie poszli za ciosem. Wrocławianie popełniali proste błędy w ataku. Raz za razem celne zagrywki posyłał Łukasz Kaczorowski (7:6, 11:6). Dopiero błąd podwójnego odbicia po stronie Stali pozwolił gwardzistom wyjść z niewygodnego ustawienia (7:12). Przyjezdni dyktowali warunki na boisku. W kolejnych akcjach Gwardia miała problem ze skończeniem akcji. Dopiero w końcówce przy celnych zagrywkach Łukasza Lubaczewskiego gospodarze zaczęli odrabiać straty (13:20). Dystans jednak był zbyt wyraźny, by zagrozić rozpędzonym przeciwnikom. As Macieja Zajdera dał serię piłek setowych Stali (24:15) a całą odsłonę zakończył atakiem z drugiej linii Bartosz Bućko.

W trzecią partię ponownie lepiej weszli goście, którzy po asie serwisowym Sławomira Stolca prowadzili 8:5. Stopniowo wrocławianie zaczęli odrabiać straty, chociaż ich gra nie była pozbawiona błędów, po skutecznym ataku Błażeja Szymeczko na tablicy wyników widniał remis (14:14). Prowadzenie Gwardii dał atakiem po skosie Lubaczewski. Obie drużyny walczyły, trwała gra na styku. W końcówce gospodarze nie ustrzegli się prostych błędów, co pozwoliło Stali ponownie zbudować prowadzenie. Gdy nysanie dołożyli blok na Maruszczyku, prowadzili 22:19. W decydującym momencie obie drużyny wymieniały się mocnymi, celnymi atakami (21:23). Ostatecznie seta 25:22 wygrała Stal, po mocnym ataku po bloku w aut Kaczorowskiego.

Tylko pierwsze akcje grane były punkt za punkt. Z czasem goście wzmocnili zagrywkę. Po stronie Gwardii mnożyły się proste błędy, gdy zablokowany został Superlak było już 11:5 dla Stali. W kolejnych akcjach na siatce górowali nysanie. Bardzo dobrze funkcjonował blok podopiecznych trenera Stelmacha. Nie do zatrzymania był Sławomir Stolc, po jego ataku goście prowadzili 20:7. W końcówce pojedyncze akcje dołożył jeszcze Mateusz Śnieżek, jednak na niewiele się to zdało. Błąd w polu zagrywki Śnieżka zamknął jednostronną odsłonę i całą rywalizację.

MVP: Bartosz Bućko

Gwardia Wrocław – Stal Nysa 1:3
(25:22, 16:25, 22:25, 10:25)

Składy zespołów:
Gwardia: Szymeczko (2), Lubaczewski (13), Nowosielski (1), Maruszczyk (15), Olczyk (3), Superlak (8), Dzikowicz (libero) oraz Naliwajko (2), Sternik, Fijałka, Kaźmierczak i Śnieżek (3)
Stal: Zajder (12), Kaczorowski (21), Stolc (10), Bućko (14), M’Baye (3), Szczurek (3), Czunkiewicz (libero) oraz Ochrymczuk (libero), Mucha, Bułkowski (1), Matula i Nożewski (4)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 3:0 dla Stali

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved