Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Spalska młodzież nie dała rady Norwidowi

I liga M: Spalska młodzież nie dała rady Norwidowi

SMS PZPS I Spała przegrał z Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3 (21:25, 15:25, 16:25) w meczu 22. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Kamil Kosiba. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną częstochowian, ale wtedy padł wynik 3:1. Drużyna SMS PZPS I Spała zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i nie ma już praktycznie żadnych szans, aby utrzymać się w 1. Lidze. Nie zmienia to faktu, że dla spalskiej młodzieży każdy mecz rozgrywany na zapleczu PlusLigi jest niezwykle cennym doświadczeniem, które ma zaprocentować w najbliższych miesiącach, podczas zmagań reprezentacji Polski juniorów.

Pierwsza partia spotkania do stanu 6:6 toczyła się punkt za punkt. Jednak z akcji na akcję coraz skuteczniejsi byli częstochowianie. W ataku bardzo dobrze spisywali się Mateusz Piotrowski oraz Damian Kogut (13:8). Do tego ręki w polu serwisowym nie zwalniał Kamil Kosiba (15:10). Gospodarze robili, co w ich mocy, aby dotrzymać kroku rywalom. Zespół do gry próbował poderwać Przemysław Kupka 13:16. Jednak druga część seta należała już do siatkarzy Norwida Częstochowa, którzy premierową odsłonę spotkania wygrali 25:21.

Podopieczni Piotra Lebiody poszli za ciosem i dość szybko w secie drugim narzucili gospodarzom swój rytm gry (4:1). Bardzo mocne zagrywki na stronę SMS PZPS I posyłał Kogut ( 11:7). Ważne oczka dla swojego zespołu dorzucał na skrzydle Kosiba, a na środku Łukasz Usowicz (19:11). Takiej straty młodzi siatkarze ze Spały już nie zdołali odrobić. Na niewiele również zdały się zmiany w szeregach ekipy gospodarzy. Przyjezdni bardzo pewnie wygrali tego seta 25:15.

Trzecia część sobotniego meczu to kopia premierowej odsłony. Pierwsze akcje były wyrównane (3:3). Następnie przysłowiowy piąty bieg włączyli zawodnicy Exact Systems Norwid. Bardzo pewnie w ataku spisywali się Piotrowicz, Kosiba oraz Kogut (11:8 i 16:11). Pojedyncze zagrania Michała Gierżota, Kupki, a także Jakuba Czerwińskiego nie wystarczyły, aby toczyć wyrównaną walkę z częstochowianami (12:20). Goście do końca utrzymali koncentrację i wygrali w trzecim secie 25:16, dopisując tym samym do swojego konta bardzo ważne trzy punkty.

MVP: Kamil Kosiba

SMS PZPS Spała – Norwid Częstochowa 0:3
(21:25, 15:25, 16:25 )

SMS: Kupka (14), Kramczyński (3), Czerwiński (8), Durski, Markiewicz (5), Gierżot (6), Dereń (libero) oraz Leszczyński, Sławiński, Trojański (3), Nowakowski
Norwid: Kosiba (10), Usowicz (8),  Kogut (16), Franczak (6), Adamski, Piotrowski (14), Kryś (libero) oraz Siemiątkowski