Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: SMS PZPS I Spała z pierwszym zwycięstwem w sezonie

I liga M: SMS PZPS I Spała z pierwszym zwycięstwem w sezonie

W meczu 4. kolejki zawodnicy SMS-u PZPS I Spała podejmowali siatkarzy SPS-u Chrobry Głogów, dla których był to pierwszy mecz na zapleczu PlusLigi. Spotkanie miało dość wyrównany przebieg, o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. W nim lepsi okazali się gospodarze, którzy zapisali na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. 

Pierwszą partię spotkania lepiej rozpoczęli goście 6:2. Gospodarze jednak szybko zniwelowali różnicę punktową do jednego oczka. W dalszej części siatkarze SPS Chrobrego przejęli inicjatywę na parkiecie. Zaczęli dominować w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, dzięki czemu zbudowali pokaźną zaliczkę (19:13). SMS PZPS I Spała w premierowej odsłonie meczu musiał uznać wyższość przyjezdnych 16:25. Podopieczni Marka Skrobota wyciągnęli wnioski z porażki i dzięki bardzo dobrej zagrywce objęli prowadzenie (8:4). Zespół z Głogowa zaczął natomiast popełniać proste błędy, co skutkowało powiększeniem się dystansu dzielącego oba zespoły (11:17). Spalska młodzież utrzymała koncentrację do końca seta. Świetnie spisywali się w ataku, bloku oraz polu serwisowym. To pozwoliło im odnieść pewne zwycięstwo 25:18 i doprowadzić do remisu, w tym sobotnim spotkaniu.Gospodarze seta numer trzy zaczęli z wysokiego „c”. Mocny serwis i dobry kontratak sprawił, że wyszli na prowadzenie 6:2. Podopieczni Dominika Walencieja nie poddali się i cierpliwie odrabiali straty (13:13). Do końca tej partii gra była bardzo wyrównana (18:18, 22:22), a o zwycięstwie rozstrzygnęła gra na przewagi. W ostatnich dwóch akcjach tej partii skuteczniejsi okazali się zawodnicy SPS Chrobrego Głogów (29:27). Czwarta część sobotniego meczu to kopia wcześniejszej. Zespoły grały niemal punkt za punkt. Żadnej drużynie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Należy podkreślić, że obie ekipy wystrzegały się w tym fragmencie gry prostych błędów. Tym razem w końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze ze Spały, którzy wygrali na przewagi 26:24.

Tie-break do stanu 5:5 był grany punkt za punkt. Następnie trzy akcje wygrali zawodnicy ze Spały i to oni prowadzili 8:5. Goście robili, co w ich mocy, aby odrobić jeszcze straty, ale sytuację na parkiecie kontrolowała spalska młodzież 9:6. Siatkarze z Głogowa zerwali się do walki w końcówce i doprowadzili do remisu 14:14. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy w piątej partii zwyciężyli 17:15 i całym meczu 3:2.

SMS PZPS I Spała – SPS Chrobry Głogów 3:2
(16:25, 25:18, 27:29, 26:24, 17:15)

Składy zespołów:
Spała: Kupka (24), Kramczyński (12), Czerwiński (11), Durski (3), Markiewicz (7), Gierżot (18), M. Nowakowski (libero) oraz Sławiński, Trojański, Borkowski (1), Dulski (3).
Głogów:  Brzeziński (5), Antosik (3), Lesiuk (19), Węgrzyn (18), Kucharski (5), Bobrowski (9), Januszewski (libero) oraz A. Piotrowski (6), Turski, Jurkojć (1), Król (15)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Krispol 1. Ligi 

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved