Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk wyrównał stan rywalizacji

I liga M: Ślepsk wyrównał stan rywalizacji

Po gładkiej porażce w pierwszym meczu półfinałowym, dzień później siatkarze Ślepska Suwałki pokazali zupełnie inne oblicze. Chociaż gospodarze prowadzili w inauguracyjnej partii 23:20, przegrali ją. W drugim secie również nie brakowało emocji i zaciętej walki, a dopiero 28:26 triumfowali suwałczanie. Trzeci set to popis gości, którzy wygrali do 16. Teraz rywalizacja przenosi się do Suwałk, gdzie rozegrane zostaną dwa kolejne mecze.

Początek spotkania był wyrównany, obie drużyny skuteczne ataki przeplatały z pomyłkami (5:6, 8:9). Coraz pewniej punktował Wojciech Winnik, po drugiej stronie nie odpuszczał Kamil Gutkowski. Zespoły nie wstrzymywały ręki w ataku, trwała walka na styku (14:14). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Dopiero po mocnym ataku Kamila Skrzypkowskiego Ślepsk odskoczył na 17:15. Wynik szybko wyrównał się, bowiem goście dwukrotnie posłali piłkę w aut. Skuteczny atak Pawła Rusina i błąd w przyjęciu Jakuba Rohnki skłoniły trenera Mielnika do poproszenia o czas (19:17). Seria przy zagrywkach Bartłomieja Neroja trwała, a zakończył ją dopiero atak po skosie Kamila Skrzypkowskiego (20:18). Gdy w kolejnej akcji na środku zapunktował Cezary Sapiński grę przerwał trener Rebzda (20:19). Następne punkty padały łupem gospodarzy, przy stanie 23:20 dla Lechii drugi czas wykorzystał Mateusz Mielnik. Interwencja szkoleniowca pomogła, inicjatywę przy zagrywkach Skrzypkowskiego przejęli przyjezdni (23:23). Kolejny as przyjmującego dał piłkę setową, a Winnik postawił kropkę nad i.

Lepiej w drugą partię weszli gospodarze, którzy po asie Rusina prowadzili 3:1. Przyjezdni szybko odrobili straty (4:4). Chociaż gra gości nie była pozbawiona błędów, trwała wyrównana walka (9:8). Ze zmiennym szczęściem atakował Jakub Rohnka. W kolejnych akcjach na dwupunktowym prowadzeniu pozostawali gospodarze, skuteczność utrzymywał Wiktor Musiał (15:13). Dopiero po błędzie Rusina na tablicy wyników ponownie widniał remis (15:15). Nie brakowało emocji i celnych zagrań, po ataku Musiała czas wykorzystał trener Mielnik (18:16). W decydującym momencie efektowne wejście zaliczył Mateusz Laskowski, po jego asie grę przerwał szkoleniowiec tomaszowian (19:19). W końcówce pojawiły się błędy, a gospodarze ponownie stracili wypracowaną przewagę (23:21, 23:23). Chociaż po ataku Barłomieja Janusa Lechia miała piłkę setową, nie wykorzystała jej. Po autowym ataku Musiała szansę na zwycięstwo mieli goście, ale po czerwonej kartce dla Rohnki ponownie był remis (25:25). Ostatecznie decydujący punkt padł po ataku z przechodzącej piłki Sapińskiego.

Seria błędów tomaszowian dała gościom prowadzenie 4:1 na otwarcie trzeciego seta. Po mocnym ataku Skrzypkowskiego było już 7:3 dla Ślepska. Po tej akcji Michał Błoński musiał zmienić kontuzjowanego Rusina. Ton grze nadawali przyjezdni. Gdy Skrzypkowski dodał asa, o czas poprosił trener Rebzda. Serię przerwał dopiero błąd zagrywającego (4:9). Mimo starań Musiała dystans utrzymywał się (7:11). Gospodarze byli zupełnie bezradni, mylili się w ataku. Kolejne zmiany nie poprawiały postawy tomaszowian. Suwałczanie rządzili i dzielili na boisku, seriami zdobywając punkty. Po ataku Sapińskiego MKS prowadził 20:10. Chociaż w końcówce gospodarze starali się walczyć, atak przez środek Wojciecha Sieka zamknął pojedynek.

MVP: Wojciech Winnik

Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Ślepsk Suwałki 0:3
(23:25, 26:28, 16:25)

Lechia: Musiał (14), Neroj (3), Rusin (7), Gutkowski 7), Janus (7), Miniak (2), Mihułka (libero) oraz Pigłowski 2), Sobolewski (2), Błoński (1) i Toma (1)
Ślepsk: Siek (5), Rohnka (11), Sapiński (12), Winnik (17), Gonciarz (2), Filipowicz (libero) oraz Laskowski (1), Tomczak i Szwaradzki

stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1:1