Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk uzupełnił grono półfinalistów

I liga M: Ślepsk uzupełnił grono półfinalistów

fot. Miłosz Kozakiewicz / MKS Ślepsk Suwałki

MKS Ślepsk Suwałki w trzecim meczu rywalizacji z BBTS-em Bielsko-Biała nie stracił nawet seta. Mimo starań bielszczanie nie byli w stanie w decydującym momencie zagrozić przyjezdnym, którzy kolejne partie wygrywali do 21, 22 i 21. Tym samym to Ślepsk zagra w półfinale z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Lepiej w spotkanie weszli suwałczanie, dopiero pojedynczy blok Jarosława Macionczyka dał BBTS-owi kontakt punktowy a gdy asa dołożył Mikołaj Skotarek na tablicy wyników pojawił się remis (3:6, 6:6). W kolejnych akcjach toczyła się gra punkt za punkt. Nie brakowało ciekawych wymian a wynik był na styku. Dopiero po asie Jakuba Macyry Ślepsk odskoczył na 15:12 i o czas poprosił trener Gradowski. Po przerwie skutecznie zaatakował Skotarek. W kolejnych akcjach ze zmiennym szczęściem punktował Suchacki, zaś po drugiej stronie nie mylił się Wojciech Winnik. Goście grali konsekwentnie a dystans utrzymywał się. Po kiwce Jakuba Rohnki Ślepsk prowadził 21:17 i drugi raz grę przerwał szkoleniowiec BBTS-u. W końcówce suwałczanie nie ustrzegli się prostych błędów. Bielszczanie zaczęli wykorzystywać swoje szanse, dlatego o czas poprosił trener Mielnik (21:23). Gospodarze nie zdołali odwrócić losów tego seta, po szczelnym bloku suwałczan padł ostatni punkt w tej odsłonie.Dobra zagrywka Kamila Skrzypkowskiego pozwoliła MKS-owi wyjść na prowadzenie na początku drugiego seta (2:0). W kolejnych akcjach bielszczanie nie pomagali sobie, popełniając proste błędy. Po sprytnym ataku Winnika grę przerwał trener bielszczan (3:6). Nie brakowało przedłużonych, choć chaotycznych akcji. Gospodarze wciąż nie potrafili wyeliminować ze swojej gry błędów (6:10). Dopiero po kolejnej interwencji szkoleniowca BBTS zrobił przejście po ataku Suchackiego (7:11). Skuteczne zagranie Tomasza Piotrowskiego i as Olega Krikuna pozwoliły nieco zmniejszyć straty (10:13). W kolejnych akcjach skutecznie zarówno w bloku jak i polu serwisowym zaprezentował się Rohnka, po jego drugim asie Ślepsk prowadził 17:12. Dopiero przy zagrywkach Bartosza Cedzyńskiego BBTS ponownie zaczął niwelować dystans, po błędzie w ataku Skrzypkowskiego o czas poprosił trener Mielnik (15:17). Serię przerwał Winnik a gdy zapunktował Skrzypkowski dystans ponownie wzrósł do 5 punktów – 20:15. Suwałczanie nie poszli za ciosem, przy dobrych zagrywkach Wiktora Nowaka gospodarze zmniejszyli dystans i ponownie interweniował Mateusz Mielnik (19:22). Po przerwie skutecznie zaatakował Cezary Sapiński a kropkę nad i w tej partii postawił Winnik.

Pierwsze akcje trzeciej partii toczyły się punkt za punkt. Z czasem dystans budować zaczęli suwałczanie, dlatego o czas poprosił Paweł Gradowski (7:10). Chociaż za sprawą dobrej postawy Krikuna BBTS zniwelował straty, nie udało mu się doprowadzić do wyrównania (12:13). Seria błędów bielszczan pozwoliła na nowo odskoczyć przyjezdnym i ponownie do siebie zawodników przywołał trener Gradowski (12:16). Serię przerwała dopiero autowa zagrywka Macyry. Wciąż jednak to goście kontrolowali sytuację na siatce. Suwałczanie byli nie do zatrzymania a sami dobrze ustawiali blok. Dopiero mocny atak Cedzyńskiego pozwolił zrobić przejście (14:21). W końcówce bielszczanie odrobili jeszcze kilka punktów, po bloku na Rohnce o czas poprosił trener Mielnik (18:23). Po błędzie w polu zagrywki Macionczyka Ślepsk miał serię piłek meczowych (19:24). Dwie pomyłki suwałczan przedłużyły jeszcze grę a kolejny raz przerwę wykorzystał szkoleniowiec przyjezdnych (21:24). Punkt na wagę półfinału zdobył Winnik.

MVP: Jakub Rohnka

BBTS Bielsko-Biała – MKS Ślepsk Suwałki 0:3
(21:25, 22:25, 21:25)

Składy zespołów:
BBTS: Macionczyk (2), Firszt (3),  Buniak (1), Skotarek (5), Suchacki (9), Cedzyński (4), Marek (libero) oraz Nowak, Adamczyk (6), Piotrowski (7) i Krikun (9)
MKS: Macyra (4), Skrzypkowski (5), Rohnka (16), Sapiński (8), Winnik (13), Gonciarz, Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Laskowski i Tomczak

stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 3:0 dla Ślepska

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved