Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk w trzech setach pokonał SMS

I liga M: Ślepsk w trzech setach pokonał SMS

Bardzo dobrze rozgrywki I ligi mężczyzn zainaugurowali siatkarze Ślepska Suwałki. Zawodnicy z Suwałk wygrali bez straty seta z SMS-em PZPS Spała. Tylko w jednym secie młodzi siatkarze trenera Sebastiana Pawlika przekroczyli granicę dwudziestu punktów. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Łukasza Rudzewicza.

Otwarcie meczu toczyło się punkt za punkt, obie drużyny nie były w stanie wyeliminować prostych błędów własnych ze swojej gry. Szczególnie na początku odbył się festiwal zepsutych zagrywek (11:11). Gdy na dwa punkty odskoczyli przyjezdni, szybko zareagował trener Skoryy. Po przerwie na nowo rozgorzała wyrównana gra. W dalszej fazie seta w drużynie ze Spały zaczęły pojawiać się nieporozumienia, gdy w aut zaatakował Adam Miniak, o czas poprosił trener Pawlik (19:21). Błąd dotknięcia siatki przez przyjezdnych dał kolejne piłki setowe gospodarzom, natomiast atak po prostej w aut Bartosza Kowalczyka zamknął pierwszego seta.

Drugą odsłonę znacznie lepiej zaczęli siatkarze Ślepska. Przyjezdni mieli problem z przyjęciem zagrywki Kamila Skrzypkowskiego. Po potrójnym bloku na Damianie Domagale czas wykorzystał trener Pawlik. Po przerwie serię gospodarzy przerwał atakujący SMS-u. Wciąż jednak to siatkarze z Suwałk utrzymywali wyraźną przewagę. Gdy po raz kolejny efektowną serię zaliczyli gospodarze, o drugi czas poprosił trener przyjezdnych (3:11). Chociaż w dalszej fazie w grze gospodarzy zaczęły pojawiać się błędy, utrzymywali oni wyraźną przewagę. Pomimo tego, że przyjezdni poprawili skuteczność w ataku w drugiej części tej odsłony, strata z początku partii była nie do odrobienia. Skuteczne zbicie z drugiej linii Karola Rawiaka dało serię piłek setowych, a atak po bloku Kamila Skrzypkowskiego zakończył kolejną odsłonę.

Chociaż dwie pierwsze akcje trzeciej partii padły łupem SMS-u, młodzi zawodnicy nie zdołali pójść za ciosem (0:2, 2:2). Z czasem przyjezdni zaczęli popełniać błędy, mieli problemy z przebiciem się przez blok (4:8). Po czasie na życzenie trenera Pawlika najpierw błąd popełnił Hunek, a następnie przy dobrej zagrywce Domagały SMS doprowadził do wyrównania (8:8). Dobrą serię zakończył blok na Szymańskim. Od tej pory przyjezdni ponownie z trudem wyprowadzali skuteczne ataki, przez co różnica punktowa się powiększała. Nieskuteczny atak Mateusza Janikowskiego skłonił trenera Pawlika do poproszenia o drugą przerwę (9:13). Z czasem przewaga utrzymywała się. W końcowej fazie jeszcze dwa asy dołożył Jan Lesiuk i gospodarze prowadzili już 20:14. Po zagrywce w siatkę Sławomira Buscha siatkarze Ślepska mieli kolejne piłki meczowe. Już pierwszą z nich wykorzystali gospodarze.

MVP: Łukasz Rudzewicz

MKS Ślepsk Suwałki – SMS PZPS Spała 3:0
(25:21, 25:16, 25:17)