Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Skandal w Spale, wykluczenie i dyskwalifikacja

I liga M: Skandal w Spale, wykluczenie i dyskwalifikacja

W meczu I ligi mężczyzn SMS PZPS I Spała wygrał mecz z SKS-em Hajnówka 3:2. Nie wynik i walka w tym meczu jednak zostaną zapamiętane, ale skandaliczne zachowanie zawodników ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy w trzecim secie zaatakowali gości. Sprawą z pewnością zajmie się Wydział Dyscypliny PZPS.

Zespołowi SMS PZPS I Spała nie idzie najlepiej w tym sezonie w rozgrywkach I ligi mężczyzn. Młodzi uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego zajmują przedostatnie miejsce, co jak było widać w sobotę, powoduje ogromną frustrację. W meczu z SKS-em Hajnówka SMS wygrał pierwszego seta, jednak w drugim musiał uznać wyższość przyjezdnych, a w trzecim przy stanie 20:18 dla gości miały miejsce skandaliczne wydarzenia.

Zgodnie z pomeczowym zapisem w protokole zawodów przebywający w kwadracie dla rezerwowych Norbert Huber (zastępowany w tym momencie na boisku przez libero) wbiegł na boisko i w obraźliwy sposób odniósł się do jednego z zawodników SKS-u Hajnówka. Spotkało się to z ostrą reakcją sędziów i kapitan zespołu ze Spały został wykluczony do końca seta. Na tym jednak awantura się nie zakończyła. W pewnym momencie Jakub Szymański przeszedł pod siatką na stronę przeciwnika i uderzył w twarz jednego z hajnowian. Sędziowie natychmiast nałożyli na niego karę dyskwalifikacji do końca spotkania, a po chwili mecz został przerwany. Widzowie na meczu w Spale odsunęli bandy reklamowe i wtargnęli na boisko. Przerwa trwała blisko 10 minut i niewiele brakowało, a mecz nie zostałby dokończony. Po konsultacji z zespołem gości i trenerem Pawłem Blombergiem oba zespoły wróciły na parkiet i dokończyły grę. Trzeciego seta wygrał zespół z Hajnówki, potem jednak gospodarze doprowadzili do wyrównania i wygrali w tie-breaku.

Skandaliczne zachowanie zawodników ze Spały zostało szczegółowo opisane w protokole zawodów przez sędziów spotkania. Sprawa zapewne trafi do Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który ma szeroki wachlarz kar dla takich zachowań. Sprawa jest niepokojąca również z tego powodu, że obaj wspomniani siatkarze to członkowie młodzieżowej reprezentacji Polski.

SMS PZPS I Spała – SKS Hajnówka 3:2
(25:20, 21:25, 22:25, 25:20, 15:12)