Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Siedlczanie ponownie lepsi od AGH

I liga M: Siedlczanie ponownie lepsi od AGH

Siatkarze Andrzeja Kubackiego po bardzo pewnym zwycięstwie nad wyżej notowanym Norwidem Częstochowa nie poszli za ciosem. Tydzień później ponownie we własnej hali krakowianie musieli uznać wyższość KPS-u Siedlce. Dużo emocji było w dwóch pierwszych setach, w których dopiero gra na przewagi wyłoniła zwycięzcę. Dwa kolejne toczyły się już po myśli siedlczan. Zdobyty komplet punktów pozwolił podopiecznym trenera Chwastyniaka wyprzedzić AGH w tabeli.

Początek spotkania w Krakowie był wyrównany (2:1, 5:4). Z czasem gospodarze wysforowali się na dwupunktowe prowadzenie (12:10). Podopieczni trenera Kubeckiego nie zdołali go jednak utrzymać, po serii punktów to KPS odskoczył na dwa oczka, prowadząc 14:12. W dalszej fazie seta toczyła się zacięta gra, siedlczanie utrzymywali przewagę. Dopiero w końcówce krakowianie ponownie zaczęli przejmować inicjatywę i w decydującą fazę seta drużyny wchodziły przy remisie (20:20). Jako pierwsi szansę na zakończenie seta na swoją korzyść mieli siatkarze KPS-u, jednak nie wykorzystali jej. Trzy punkty z rzędu zdobyli krakowianie i to właśnie oni cieszyli się ze zwycięstwa w inauguracyjnej odsłonie.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli podrażnieni siedlczanie, odskakując na 8:4. Krakowianie nie zwiesili głów, szybko łapiąc kontakt z rywalem (8:9). Gra wyrównała się. Akcje toczyły się punkt za punkt. Dopiero w dalszej części do głosu doszli gospodarze, którzy zbudowali dwupunktową przewagę (14:12). Podopieczni Andrzeja Kubackiego przez dłuższy czas utrzymywali nieznaczną zaliczkę (16:15, 21:18). Ich rywale nie dawali za wygraną, w końcówce ponownie złapali kontakt punktowy (22:21). Obie drużyny miały swoje szanse na wygranie tego seta, jednak ostatecznie po bardzo długiej grze na przewagi lepsi okazali się siatkarze KPS-u, triumfując 33:31.

Podbudowani zwycięstwem po morderczej końcówce podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka od początku trzeciej odsłony prowadzili trzema punktami (6:3). W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się. Z czasem prowadzeni przez Krzysztofa Antosika siedlczanie zaczęli powiększać różnicę punktową, w środkowej fazie seta prowadzili już 15:9. Gospodarze z akcji na akcję zaczęli ponownie niwelować dystans. Po chwili przewaga KPS-u stopniała do trzech oczek (15:18). To jednak było maksimum możliwości krakowian w tym secie. W dalszej fazie na boisku rządzili i dzielili siedlczanie, którzy wygrali 25:18.

W czwartej partii goście poszli za ciosem, jednak tym razem krakowianie szybko złapali kontakt punkowy (3:6, 5:6). Siatkarzom AGH nie udało się jednak przełamać rywali, którzy ponownie odskoczyli na trzy oczka (7:10). Kolejne akcje toczyły się pod dyktando siedlczan, którzy podobnie jak w poprzedniej partii zaczęli powiększać dystans. Siatkarze Witolda Chwastyniaka zdobywali punkty seriami. Do końca podopieczni trenera Kubackiego nie potrafili znaleźć recepty na rywali. Zawodnicy z Siedlec konsekwentnie punktowali, nie pozwalając przeciwnikom na zagrożenie im. Przy stanie 24:17 KPS miał serię piłek meczowych. Chociaż krakowianie obronili dwie z nich, za trzecim razem to goście postawili kropkę nad i.

Siatkarzom AGH nie udało się doprowadzić do tie-breaka mimo dobrej postawy Mateusza Błasiaka i Daniela Gąsiora. Obaj siatkarze na swoim koncie zapisali po 16 punktów. Przyjmujący utrzymał 50-procentową skuteczność w ataku, natomiast atakujący – 45%. Na boisku jednak rządził i dzielił Bartosz Kowalczyk. Siatkarz KPS-u zdobył aż 29 punktów – dwukrotnie zaserwował asa, dołożył punktowy blok oraz skończył 26 z 46 ataków.

MVP: Jakub Abramowicz

AZS AGH Kraków – KPS Siedlce 1:3
(26:24, 31:33, 18:25, 19:25)

AGH: Stajer (10), Janusz (7), Błasiak (16), Smolarczyk (11), Gąsior (16), Przystaś (1), Biniek (libero) oraz Kacperkiewicz (2), Gajdek (1), Kącki (4) i Rajchelt
KPS: Oroń (11), Antosik (2), Gibek (10), Łaba (11), Kowalczyk (29), Abramowicz (8), Januszewski (libero) oraz Wiczkowski, Grzymała i Saada