Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Siatkarze Ślepska nadal niepokonani

I liga M: Siatkarze Ślepska nadal niepokonani

Wciąż niepokonani w I-ligowych rozgrywkach są siatkarze Ślepska Suwałki. W czwartej kolejce odprawili oni z kwitkiem z własnego parkietu AGH Kraków. Wprawdzie po raz kolejny mecz nie rozpoczął się po ich myśli, ale od drugiej partii przejęli inicjatywę na boisku i nie oddali jej do końca spotkania. Dla podopiecznych Andrzeja Kubackiego była to pierwsza porażka w sezonie.

Początek spotkania lepiej ułożył się dla gości, którzy w dużej mierze po błędach rywali oraz skutecznej kontrze Arkadiusza Żakiety szybko wypracowali sobie czteropunktowe prowadzenie. Jednak nie potrafili go utrzymać przez dłuższy czas. Podopieczni Dimitrija Skorego zaczęli odrabiać straty, popisując się udanymi blokami, a po ataku z krótkiej Łukasza Rudzewicza na świetlnej tablicy pojawił się remis. Walka cios za cios nie trwała jednak długo, bowiem pomyłka w ataku Wojciecha Winnika i dwa asy serwisowe Jana Fornala sprawiły, że ponownie w lepszej sytuacji znaleźli się krakowianie. Gospodarzy do walki próbował poderwać Jan Lesiuk, ale wciąż popełniali oni za dużo błędów. Te zaczęły przytrafiać się też gościom, przez co oba zespoły w kluczową część premierowej odsłony weszły przy stanie remisowym. W końcówce uaktywnili się środkowi AGH – Bartłomiej Mordyl i Marcin Kania. W dużej mierze to ich udane zbicia przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść podopiecznych Andrzeja Kubackiego (25:23).

W drugiego seta zdecydowanie lepiej weszli suwalczanie, w których szeregach dobrze w ataku spisywał się Winnik, na dodatek błąd w ataku popełnił Kania, co dało trzy oczka przewagi graczom Ślepska. Wprawdzie AGH do walki poderwać próbował Grzegorz Surma, który popisał się asem serwisowym, ale wciąż inicjatywa należała do gospodarzy. Dopiero podwójne odbicie Adriana Hunka pozwoliło przyjezdnym wrócić do gry. W kolejnych minutach trwała zażarta walka, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ale w środkowej fazie seta krakowianie zaczęli się gubić, co skrzętnie wykorzystali suwalczanie, którzy po kontrze Winnika odskoczyli od rywali na cztery oczka. Następnie swoje trzy grosze w polu serwisowym dołożył też Kamil Skrzypkowski, a podopieczni trenera Skorego kontrolowali boiskowe wydarzenia w końcówce drugiej partii. W efekcie pewnie wygrali ją 25:21, a kropkę nad i postawiło autowe zbicie Żakiety.

Na początku trzeciej odsłony na środku z dobrej strony pokazał się Hunek, dzięki któremu Ślepsk odskoczył na dwa oczka, ale Fornal szybko zniwelował stratę gości. Chwilę później ten sam zawodnik zatrzymany został blokiem, a suwalczanie ponownie zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Wówczas Andrzej Kubacki zdecydował się na zmiany, ale nie na wiele się one zdały. Jedna udana akcja Kamila Maruszczyka to było zbyt mało, by poderwać AGH do walki. Gospodarze z akcji na akcję poczynali sobie coraz pewniej, a kiedy asa serwisowego dołożył Skrzypkowski, w pełni przejęli inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. Duża różnica punktowa pomiędzy oboma zespołami sprawiła, że obu zaczęły przytrafiać się proste błędy, ale suwalczanie znacznie lepiej prezentowali się w bloku, dzięki czemu kroczyli do objęcia prowadzenia w meczu 2:1. W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Mateusz Linda, a nierówną walkę w tym secie zakończyło błędne zbicie przyjezdnych (25:17).

Czwarty set rozpoczął się od błędów po obu stronach siatki. Szybciej skoncentrowali się przyjezdni, którzy po udanej kontrze Bartłomieja Gajdka wyszli na dwupunktowe prowadzenie, ale nie cieszyli się z niego zbyt długo, bowiem chwilę później sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Dobra postawa graczy Ślepska w bloku oraz zbicie Rudzewicza sprawiły, że to gospodarze odskoczyli od rywali na trzy punkty. Co gorsze w krakowskich szeregach skuteczność stracił Fornal, a po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania byli Winnik i Skrzypkowski, przez co w błyskawicznym tempie powiększała się różnica punktowa pomiędzy oboma zespołami. Następnie asami serwisowymi popisali się Gajdek i Lesiuk, ale nie miało to już większego wpływu na wynik. W końcówce oczko do wyniku dorzucił też David Michel, a popsuta zagrywka Maruszczyka przypieczętowała kolejne zwycięstwo suwalskiej ekipy (25:16).

Ślepsk Suwałki – AGH Kraków 3:1
(23:25, 25:21, 25:17, 25:16)

Ślepsk: Winnik, Lipiński, Rawiak, Skrzypkowski, Rudzewicz, Hunek, Andrzejewski (libero) oraz Lesiuk, Tomczak, Linda, Szaniawski i Michel
AGH: Żakieta, Adamski, Surma, Fornal, Mordyl, Kania, Bik (libero) oraz Ściślak, Nowosielski, Maruszczyk, Gajdek i Dudzinski