Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Seria zwycięstw Stali Nysa trwa

I liga M: Seria zwycięstw Stali Nysa trwa

Kolejne punkty na swoim koncie zapisali siatkarze Stali Nysa. Podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha w meczu zamykającym 7. kolejkę I ligi mężczyzn w pokonanym polu pozostawili Buskowiankę Kielce, triumfując 3:1. MVP spotkania wybrano Mateusza Czunkiewicza.

Otwarcie meczu było wyrównane, chociaż goście popełniali liczne błędy, utrzymywali kontakt punktowy z rywalem (6:6). Problemy ze skończeniem akcji miał Łukasz Owczarz, po drugiej stronie ręki nie wstrzymywali Sławomir Busch i Michał Godlewski (12:12). Obie drużyny starały się naciskać na rywali zagrywką, co skutkowało mnogością błędów w tym elemencie. Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu. Gdy błąd przy wyprowadzeniu ataku popełnili siatkarze z Nysy, o czas poprosił trener Stelmach (17:18). Interwencja szkoleniowca wybiła z rytmu zagrywającego Kamila Kosibę. W kolejnych akcjach lepiej zaprezentowali się gospodarze, a gdy trudną piłkę skończył Kamil Długosz, grę przerwał Mateusz Grabda (20:18). Końcówka toczyła się pod dyktando Stali. Po punktowym bloku gospodarzy drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Buskowianki (23:19). Pojedynczy blok Długosza na Buschu zamknął seta.

Pierwsze punkty drugiego seta należały do kielczan, jednak gospodarze szybko odwrócili wynik (1:3, 4:3). Serię przy zagrywkach Moustaphy M’Baye przerwał dopiero atak przez środek Adama Woźnicy. Chociaż również w tym secie nie brakowało błędów, gospodarze pozostawali na wyraźnym prowadzeniu (12:9). Gdy Łukasz Owczarz pojedynczym blokiem zatrzymał atak Kosiby, grę przerwał trener Grabda (14:9). Gospodarze dokładnie dogrywali piłki do Patryka Szczurka, który celnie rozgrywał do poszczególnych zawodników. Sytuacja zmieniła się dopiero przy zagrywkach Kamila Kosiby, po asie tego siatkarza dystans stopniał do jednego oczka i zareagował trener Stelmach (16:15). Po przerwie skutecznie kiwnął Bartosz Bućko, pozwalając swojemu zespołowi wyjść z trudnego ustawienia. Po błędzie przyjmującego Stali na tablicy wyników pojawił się remis (17:17). Sytuacja szybko uległa zmianie i po ataku przez środek M’Baye to gospodarze powrócili na prowadzenie (20:17). Błędy własne Stali pozwoliły gościom obronić dwie piłki setowe, jednak po interwencji Krzysztofa Stelmacha błąd przejścia linii 9. metra przez kieleckiego zagrywającego zamknął seta.

Z wysokiego C w trzeciego seta weszli kielczanie z Bachmatiukiem i Rećko w składzie. Po efektownym bloku przyjezdni prowadzili już 8:4. Gdy w kolejnej akcji asa dołożył Kosiba, o czas poprosił Krzysztof Stelmach. Kielczanie grali spokojniej, chociaż nie brakowało przedłużonych wymian, głównie padały one łupem przyjezdnych. Kolejny skuteczny atak Kosiby pozwolił gościom odskoczyć na 13:8. Bardzo dobrze grę czytał Marcin Bachmatiuk, po jego kolejnym bloku Mucha zmienił Nożewskiego. Gdy siatkarze z Kielc powiększyli dystans, drugą przerwę wykorzystał trener Stelmach (11:17). Seria przy zagrywkach Mateusza Rećko trwała, z czasem Sebastian Matula zmienił Szczurka. Passę rywali przerwał dopiero Długosz (12:19). Gospodarze nie potrafili powrócić do skutecznej gry. Dobre wejście w końcówce zaliczył Dawid Bułkowski (12:22, 15:22). Dystans jednak okazał się zbyt duży do odrobienia. Błąd gospodarzy zamknął seta.

Po wyrównanym początku czwartej partii stopniowo przewagę zaczęli budować gospodarze. Skuteczny atak M’Baye dał cztery punkty zaliczki Stali, przy stanie 9:5 o czas poprosił trener Grabda. Kielczanie nie odpuszczali, gdy nieudane zagranie Czunkiewicza wykorzystał Kosiba, grę przerwał szkoleniowiec gospodarzy (11:11). Siatkarze Buskowianki poszli za ciosem, po asie Mateusza Rećko to drużyna z Kielc prowadziła 13:12. Rozgorzała zacięta walka. Dopiero w dalszej fazie seta stopniowo budować przewagę zaczęli siatkarze Stali, przy stanie 19:17 drugi raz o przerwę poprosił Mateusz Grabda. Przyjezdni do końca nie odpuszczali, gdy po ataku Kosiby dystans zmniejszył się, ostatni czas w tym secie wykorzystał trener Stelmach (22:20). Szczęśliwy as po taśmie Owczarza dał serię piłek meczowych gospodarzom. Dwie z nich zostały obronione, jednak atak Dawida Bułkowskiego po skosie postawił kropkę nad i.

MVP: Mateusz Czunkiewicz

Stal Nysa – Buskowianka Kielce 3:1
(25:19, 25:22, 19:25, 25:22)

Stal: Bućko, M’Baye, Długosz, Owczarz, Nożewski, Szczurek, Czunkiewicz (libero) oraz Mucha, Matula i Bułkowski
Buskowianka: Busch, Szymański, Woźnica, Godlewski, Starzec, Adamski Jaskuła (libero) oraz Kosiba, Karakuła, Rećko, Pacholczak i Bachmatiuk