Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Rewanż Ślepska w Krakowie

I liga M: Rewanż Ślepska w Krakowie

Siatkarze Ślepska Suwałki zrewanżowali się AGH AZS Kraków za porażkę we własnej hali. W Małopolsce podopieczni Mateusza Mielnika pokonali rywali bez straty seta, choć w trzeciej odsłonie niewiele brakowało, by wynik wymknął im się spod kontroli. Dzięki tej wygranej są wciąż w grze o czołowe lokaty.

Na ciekawe widowisko zanosiło się w Krakowie, gdzie AGH podejmowała Ślepska Suwałki. Obu zespołom punkty są bardzo potrzebne. Ekipa z Małopolski wciąż bowiem walczy o uniknięcie rywalizacji o utrzymanie w I lidze, zaś zespół z Podlasia szybko chciał zapomnieć o porażce z Krispolem i w dobrym stylu wrócić do walki o czołowe lokaty na zapleczu PlusLigi. Premierowa odsłona była zacięta. Gospodarze długimi fragmentami dotrzymywali kroku faworytom, ale przy zagrywce Kacpra Gonciarza przyjezdni odskoczyli na pięć oczek. To jednak nie był koniec emocji, bowiem gospodarze dzięki dobrej grze Adama Smolarczyka zaczęli odrabiać straty. Udało im się nawet wrócić do gry, lecz w końcówce dało o sobie znać doświadczenie przyjezdnych, którzy po asie serwisowym Mateusza Laskowskiego triumfowali 25:22.

Od początku drugiego seta walka trwała cios za cios. Podopieczni Andrzeja Kubackiego próbowali nawet przejąć inicjatywę na boisku, ale co najwyżej udało im się wyjść na jednopunktowe prowadzenie. W środkowej fazie seta goście zdobyli kilka oczek z rzędu, w czym duża zasługa Kamila Skrzypkowskiego oraz Jakuba Rohnki, dzięki czemu wypracowali sobie czteropunktową zaliczkę. Wydawało się, że będą już kontrolowali boiskowe wydarzenia, ale AGH zaczęła odrabiać straty. Po skutecznych zbiciach Daniela Gąsiora stać jednak ją było tylko na doprowadzenie do stanu 17:19. W końcówce dominowali suwałczanie, którym dobra gra na siatce dała zwycięstwo 25:19.

W pierwszej fazie trzeciej partii obie drużyny szły łeb w łeb, ale ponownie jako pierwsi pękli gospodarze, którzy szybko stracili kontakt z rywalami. Wprawdzie w środkowej fazie seta próbowali wrócić do gry, co częściowo dzięki Gąsiorowi im się udało (11:13), ale nie byli w stanie przełamać konsekwentnie grających gości. Ci mogli liczyć na błędy krakowian, a sami dokładali punkty nie tylko na siatce, ale też w zagrywce, dzięki czemu zbliżali się do końcowego sukcesu. Ale krakowian stać było na jeden zryw. Ważne piłki skończył Mateusz Błasiak, a dzięki temu akademicy doprowadzili do remisu. Mieli nawet możliwość na przedłużenie meczu, ale przegrali po walce na przewagi. Ostatnie słowo należało do duetu Wojciech Winnik/Jakub Rohnka (24:26), a więc komplet oczek pojechał do Suwałk.

AGH AZS Kraków – Ślepsk Suwałki 0:3
(22:25, 19:25, 24:26)