Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga M: Radomka w trzech setach wygrała w Szczyrku

I liga M: Radomka w trzech setach wygrała w Szczyrku

Siatkarki SMS-u PZPS Szczyrk tym razem nie zagroziły rywalowi z czołówki tabeli I ligi kobiet. Radomka Radom wygrała w Szczyrku w trzech setach, pewnie zgarniając trzy punkty, dzięki którym awansowała na trzecie miejsce w tabeli po potknięciach Energetyka Poznań i Solnej Wieliczka. Podopieczne trenera Jacka Skroka wciąż jednak mają pięć punktów straty do drugiej w tabeli Wisły Warszawa.

Już początek spotkania wskazywał, że radomianki nie będą miały w Szczyrku łatwej przeprawy z uczennicami SMS-u, które urywały ostatnio punkty liderowi z Kalisza oraz Energetykowi Poznań. Od początku pierwszego seta trwała wyrównana walka, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W pewnym momencie gospodynie odskoczyły nawet na trzy punkty (16:13, 18:15), ale od stanu 20:17 dla rywalek podopieczne trenera Jacka Skroka odrobiły straty i doprowadziły do wyrównania, wychodząc nawet na prowadzenie po skutecznej zagrywce Sonii Kubackiej. W końcówce po skutecznych atakach Gabrieli Ponikowskiej i Renaty Białej Radomka wygrała 25:23.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły przyjezdne, które prowadziły 3:1, ale podopieczne trenera Waldemara Kawki szybko odrobiły straty i to one wyszły na prowadzenie 9:7. Radomianki od stanu 8:11 rzuciły się do odrabiania strat i robiły to na tyle skutecznie, że odzyskały prowadzenie. W końcówce młode siatkarki ze Szczyrku popełniały proste błędy, co wykorzystał doświadczony zespół z Radomia. Podopieczne trenera Jacka Skroka wygrały 25:20 i prowadziły już 2:0 w tym spotkaniu. Udany powrót na boisko zaliczyła Gabriela Borawska, która wróciła do zespołu po kontuzji.

Po wyrównanym początku trzeciej partii do głosu doszły uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego, które wyszły na prowadzenie 10:6. Przy stanie 16:11 dla rywalek o przerwę poprosił trener Jacek Skrok, widząc, że zwycięstwo wymyka się jego drużynie z rąk. Gra się wyrównała, ale gospodynie wciąż miały jeszcze pięć punktów straty (20:15). Radomianki zdobyły jednak cztery punkty z rzędu, a po chwili doprowadziły do remisu 21:21. Od stanu 23:23 swój atak skończyła Majka Szczepańska, a po chwili radomianki zdobyły ostatni punkt skutecznym blokiem i wygrały całe spotkanie 3:0.

SMS PZPS Szczyrk – E.Leclerc Radomka Radom 0:3
(23:25, 20:25, 23:25)