Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pyrrusowe zwycięstwo KPS-u Siedlce

I liga M: Pyrrusowe zwycięstwo KPS-u Siedlce

To była ostatnia kolejka rundy zasadniczej I ligi. KPS nadal miał szansę na grę w play-off, jednak musiały spełnić się dwa warunki. Pierwszy to zwycięstwo siedlczan nad Norwidem Częstochowa, a drugi to strata punktów przez TSV Sanok w spotkaniu z AGH Kraków. W przypadku równej liczby “oczek” wyżej w tabeli byłby zespół z Siedlec. Siedlczanie nie doczekali się korzystnego wyniku z Sanoka. Podopieczni Witolda Chwastyniaka swoje zadanie wykonali jednak bardzo dobrze.

W pierwszym secie siatkarze KPS-u grali rewelacyjnie zagrywką. Od stanu 10:10 cztery punkty z rzędu zdobył w tym elemencie Krzysztof Gibek. Dobrą zmianę dał również Kamil Szaniawski, który znacznie powiększył prowadzenie gospodarzy.

W drugim secie drużyna z Częstochowy postawiła już większy opór KPS-owi. Początek dla zespołu z Siedlec był rewelacyjny (7:3), jednak goście szybko odrobili straty. Minimalna przewaga w dalszym ciągu utrzymywała się jednak po stronie gospodarzy. Podobnie było w trzeciej partii, w której rozmiary zwycięstwa były nieco większe. KPS w walce o utrzymanie w I lidze zmierzy się z SMS-em PZPS Spała. Gra toczy się do trzech zwycięstw, a pierwsze mecze odbędą się 3 i 4 marca w Siedlcach.

MVP meczu: Bartosz Zrajkowski

KPS Siedlce – Norwid Częstochowa 3:0
(25:15, 25:21, 25:19)

KPS:  Polański, Urbanowicz, Gibek, Szczygielski, Kądzioła, Zrajkowski, Januszewski (libero) oraz Zbierski i Szaniawski