Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy punkty zostają w Krakowie

I liga M: Trzy punkty zostają w Krakowie

W sobotę na zapleczu PlusLigi zmierzyły się ze sobą zespoły AZS-u AGH Kraków i MCKiS-u Jaworzno. Spotkanie było pełne emocji, najbardziej zacięty przebieg miała trzecia partia, która zakończyła się rzadko spotykanym wynikiem 43:41. Po przegranej w tym secie jaworznianie nie odnaleźli już swojego rytmu gry i ostatecznie przegrali całe spotkanie 1:3.

Początek spotkania był bardzo nerwowy, obie drużyny popełniały dużą liczbę błędów, a wynik przez długi czas oscylował wokół remisu. Zmieniło się to dopiero za sprawą trudnych zagrywek jaworznian, którzy po kontrze wykorzystanej przez Tomasza Pizuńskiego prowadzili 13:10. Krakowianie zabrali się za odrabianie strat, po asie serwisowym Mateusza Błasiaka złapali kontakt z przeciwnikami (16:17), a dzięki zatrzymaniu blokiem Rafała Pawlaka na tablicy wyników widniał remis (20:20). Po pojedynczym bloku Pawła Przystasia gospodarze mieli piłkę setową (24:23), wykorzystali okazję w kontrze i zapisali na swoim koncie zwycięstwo w pierwszej odsłonie spotkania (25:23).

Jaworznianie świetnie otworzyli drugiego seta za sprawą zagrywek Mariusza Magnuszewskiego (2:0). Przyjezdni mieli duże kłopoty ze skończeniem ataku, co skrzętnie wykorzystywali krakowianie, którzy zbudowali dwupunktowe prowadzenie (6:4). Powiększyli je po autowym ataku Rafała Pawlaka, którego zastąpił Karol Borończyk. Jaworznianie wzięli się za odrabianie strat, poprawili się zwłaszcza w polu serwisowym oraz w bloku i doprowadzili do remisu (10:10). Podopieczni Mariusza Łozińskiego poszli za ciosem, dobrze atakowali i zbudowali wysoką przewagę (15:12). Mimo momentami dobrej gry gospodarze nie zdołali nawiązać wyrównanej walki z rywalami, druga odsłona spotkania padła łupem gości (25:20).

Początek kolejnej partii miał bardzo wyrównany przebieg, zespoły wymieniały się prowadzeniem, jednak żaden z nich nie potrafił odskoczyć rywalom. Dopiero za sprawą skutecznej postawy na siatce zawodnicy AZS AGH Kraków zbudowali dwupunktową zaliczkę (11:9), którą powiększyli po kontrze wykorzystanej przez Konrada Stajera (13:10). Jaworznianie mozolnie, punkt po punkcie odrabiali straty, aż po skutecznej zagrywce Jakuba Grzegolca na tablicy wyników widniał remis (19:19). Podopieczni Mariusza Łozińskiego mieli piłkę setową (24:23), jednak jej nie wykorzystali i gra toczyła się na przewagi. Obie drużyny mogły rozstrzygnąć seta na swoją korzyść, jednak ostatecznie po bloku Karola Dudzińskiego to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa w trzeciej odsłonie spotkania (43:41).

Krakowianie rewelacyjnie weszli w czwartego seta, za sprawą świetnych serwisów Daniela Gąsiora zbudowali pokaźną zaliczkę (6:2). Zdeprymowani przyjezdni popełniali coraz więcej błędów, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze (10:4). Akademicy prezentowali się coraz lepiej w każdym elemencie, pewnie kończyli większość swoich ataków i prowadzili już 16:8. Zdeprymowani jaworznianie nie mogli przedrzeć się przez blok rywali, którzy seryjnie punktowali w tym elemencie (20:8). Krakowianie utrzymali wysoką przewagę do końca czwartej odsłony spotkania, która zakończyła się wynikiem 25:13.

AZS AGH  Kraków – MCKiS Jaworzno 3:1
(25:23, 20:25, 43:41, 25:13)