Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy punkty Ślepska, TSV wraca na tarczy

I liga M: Trzy punkty Ślepska, TSV wraca na tarczy

Ekipa Ślepska Suwałki pokonała 3:1 beniaminka z Sanoka i zapisała na swoje konto trzy cenne punkty. Sanoczanie po dwóch łatwo przegranych setach wygrali jedynie trzecią partię meczu i musieli uznać wyższość swoich rywali.

Suwalczanie mecz z beniaminkiem z Sanoka rozpoczęli od mocnego uderzenia i po trudnych zagrywkach Skrzypkowskiego prowadzili 6:1. Rywale mieli problem z przyjęciem, byli odrzuceni od siatki i nie mogli poradzić sobie ze szczelnym blokiem gospodarzy. A ci przez cały czas nadawali ton wydarzeniom na boisku, pomimo chwilowego przestoju, jaki przydarzył im się po zagrywkach Łaby (11:8). Sanoccy siatkarze toczyli w miarę wyrównany pojedynek do stanu 15:12, potem po raz kolejny do głosu doszli miejscowi. Serią zagrywek popisał się Linda, jego koledzy postawili szczelny blok, przez który nie potrafili przebić się gracze TSV i na tablicy wyników widniał rezultat 18:12. Przewaga Ślepska utrzymała się do stanu 23:16, wówczas na zagrywce pojawił się Rusin, który zniwelował nieco straty (23:19). Ostatnie słowo należało do zawodników z Suwałk, którzy popisali się skuteczną grą w bloku i dzięki temu elementowi wygrali seta.

W drugiej partii przyjezdni poprawili swoje przyjęcie, nieco lepiej spisywali się w ataku i toczyli w miarę wyrównany pojedynek do stanu 8:8. Potem do głosu doszli suwalczanie. Linda popisał się skutecznym blokiem i atakiem i Ślepsk prowadził 12:9. Zawodnik ten dał sygnał do ataku, dodatkowo Rudzewicz z Rawiakiem popisali się trudnymi zagrywkami i było 19:11. Rozbici sanoczanie mieli problemy z dokładnym dograniem, nie kończyli ataków z pierwszego tempa. Przerwy na żądanie i rotacje składem nie przyniosły spodziewanych efektów. Przy stanie 24:14 kontuzji skręcenia stawu skokowego nabawił się Linda, a jego miejsce na boisku zajął Winnik. Fakt ten nie wpłynął negatywnie na miejscowych zawodników, którzy zwyciężyli 25:16.

Trzeci set spotkania miał najbardziej wyrównany przebieg. Sanoccy siatkarze od samego początku uzyskali jednopunktowe prowadzenie, które przez dłuższy czas gry utrzymali. Swój rytm gry odnalazł Wierzbicki, który skutecznymi zbiciami napędził grę przyjezdnych. Po tym, jak z przechodzącej piłki zaatakował Kusior, było 11:9 dla gości. Zawodnicy Ślepska szybko wyrównali stan rywalizacji na 11:11. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt do stanu 19:19. Obie ekipy kończyły swoje ataki z pierwszego tempa i nie popełniły w tym okresie gry zbyt wielu błędów. Przy stanie 20:19 Skrzypkowski zaatakował w aut, a w polu serwisowym błyszczał Kusior (22:19). Miejscowi siatkarze mieli problem z przyjęciem zagrywki, próbował ich poderwać do walki Winnik, lecz na niewiele się to zdało. Zbiciem ze środka seta zakończył Kusior.

Podrażnieni przegraną w poprzednim secie gospodarze odskoczyli sanoczanom na trzy punkty po udanym zbiciu Rawiaka (8:5). Grę Ślepska napędził Skrzypkowski, który wbijał przysłowiowe gwoździe w boisko swoich rywali. Sanoczanie pomimo niekorzystnego rezultatu nie poddawali się i po ataku Rusina przegrywali 9:10. Ekipa z Suwalszczyzny przez dłuższy czas utrzymywała jednopunktową przewagę i była w natarciu. Po tym, jak punktowym blokiem na Rawiaku popisał się Oroń, był remis po 15:15. Końcówka seta należała do miejscowych, po raz kolejny w roli głównej wystąpił Skrzypkowski (19:17). Suwalczanie grali dobrze w obronie, punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Lesiuk (22:18) i był to przełomowy moment tego seta. Ekipa przyjezdna nie nawiązała już skutecznej rywalizacji i po zbiciu Winnika trzy punkty zostały w Suwałkach.

Ślepsk Suwałki – TSV Sanok 3:1
(25:19, 25:16, 22:25, 25:21)

Ślepsk: Rudzewicz, Rawiak, Szaniawski, Linda, Lipiński, Skrzypkowski, Andrzejewski (libero) oraz Michel, Lesiuk i Winnik
TSV: Gnatek, Kusior, Łaba, Rusin, Jurkojć, Wierzbicki, Dembiec (libero) oraz Gąsior, Przystaś, Oroń, Pieper, Zmarz i Głód (libero)