Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy punkty KPS-u Siedlce w meczu z TSV Sanok

I liga M: Trzy punkty KPS-u Siedlce w meczu z TSV Sanok

W rozegranym awansem meczu 14. kolejki I ligi sanoczanie przegrali z wyżej notowanym rywalem z Siedlec 1:3. Ekipa KPS-u dzięki tej wygranej znalazła się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Sanoczanie mecz z bardziej doświadczonym zespołem KPS-u Siedlce rozpoczęli bardzo dobrze, po serii zagrywek Rusina prowadzili 5:2. Beniaminek z Podkarpacia lepiej radził sobie w grze obronnej, podbijał ataki swoich rywali i po zbiciach Wierzbickiego i Łaby prowadził najpierw 9:4, a kilka chwil później 13:6. Przyjezdni byli tłem w tym okresie gry dla dobrze grających gospodarzy i mieli problemy zarówno w ataku, jak i na przyjęciu. Reprymenda udzielona siedlczanom przez ich szkoleniowca była dobrym posunięciem i jego podopieczni zaczęli stopniowo odrabiać straty. Serię zagrywek wykonał najpierw Polański, a potem Łukasik i KPS tracił do sanoczan zaledwie trzy punkty (13:16). W KPS-ie pierwszoplanową postacią był Błasiak i dzięki niemu w końcówce przyjezdni tracili zaledwie dwa punkty (18:20). Gospodarze nie dawali za wygraną i po błędzie w polu zagrywki Gibka prowadzili 23:19. Przyjezdni za sprawą Buckiego i jego trudnych zagrywek najpierw doprowadzili do wyrównania, a w końcówce dzięki większemu doświadczeniu wygrali 25:23.

W początkowej fazie seta obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 5:5. Ekipa gości poszła za ciosem, wzmocniła swoją zagrywkę, skutecznie zagrała w kontrataku i po błędzie własnym sanockiej ekipy prowadziła 8:5. Beniaminek z Podkarpacia z wielkim mozołem i trudem odrabiał straty do wyżej notowanego rywala i po asie serwisowym Łaby doprowadził do remisu 13:13. Ekipa z Mazowsza odrzuciła swoich rywali od siatki, którzy po raz kolejny popełnili kilka błędów własnych i po ataku Błasiaka miała dwupunktową zaliczkę (19:17). Ważną postacią w ekipie KPS-u okazał się być Łukasik, po jego asie serwisowym siedlczanie prowadzili 22:19. Trudnymi zagrywkami dodatkowo popisał się M’Baye i siedlczanie po zbiciu Polańskiego rozstrzygnęli drugą partię na swoją korzyść i prowadzili w meczu 2:0.

Dla sanoczan ten set był grą o wszystko i przez dłuższy czas, podobnie jak miało to miejsce w secie numer dwa, obie drużyny nie potrafiły przełamać akcji rywala i grały punkt za punkt. Sanoccy siatkarze po asie serwisowym Rusina prowadzili 12:10 i kontynuowali swoją dobrą grę. Ekipa gości nie dawała jednak za wygraną i niemal za każdym razem niwelowała straty do swoich rywali. Grę przyjezdnych napędził Bucki i po jego zbiciach po raz kolejny był remis (17:17). Ważnym ogniwem w grze KPS-u okazał się być Gibek i po serii jego zagrywek ekipa gości prowadziła 22:21. Nie mający nic do stracenia trener TSV Krzysztof Frączek desygnował do gry w końcówce seta Zmarza. Zawodnik ten popisał się trudnymi zagrywkami i dzięki niemu TSV wygrał tę część meczu i pozostał w grze.

Czwarty set był ostatnim w tym spotkaniu, od samego początku swój styl gry narzucili siedlczanie, a w roli głównej wystąpił Błasiak, który popisał się serią trudnych zagrywek i na tablicy wyników widniał rezultat 7:1 dla ekipy gości. Sanoczanie byli w odwrocie, popełnili wiele błędów własnych, nie kończyli ataków z pierwszego uderzenia, nadziewali się na szczelny blok swoich rywali i mieli problem z przyjęciem. Po kolejnej serii zagrywek tym razem Łukasika przyjezdni powiększyli przewagę do dziewięciu punktów (13:4). Zadowoleni z tak wysokiego prowadzenia przyjezdni spuścili nieco z tonu i do głosu doszli gospodarze. Rusin popisał się punktowymi zbiciami, Gnatek razem z Wierzbickim zapunktowali w bloku i TSV przegrywał 13:17. Przerwa na żądanie trenera Chwastyniaka okazała się być dobrym ruchem. Łukasik razem z Buckim poderwali swoich kolegów do skutecznej gry i kolejnej serii błędów sanoczan, w efekcie prowadzili już 22:17. Spotkanie atakiem zakończył Bucki i tym samym trzy punkty pojechały do Siedlec.

TSV Sanok – KPS Siedlce 1:3
(23:25, 22:25, 25:23, 20:25)

TSV: Przystaś, Gnatek, Kusior, Łaba, Rusin, Wierzbicki, Dembiec (libero) oraz Zmarz, Jurkojć i Głód (libero)
KPS: Polański, M’Baye, Błasiak, Bucki, Zrajkowski, Łukasik, Januszewski (libero) oraz Ogrodniczuk, Szaniawski i Gibek