Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Dwa punkty AGH, przerwana seria lublinian

I liga M: Dwa punkty AGH, przerwana seria lublinian

Ekipa AGH Kraków wygrała po zaciętym i emocjonującym meczu z beniaminkiem z Lublina 3:2. Tym samym została przerwana seria zwycięstw LUK Politechniki. Była to piąta wygrana krakowian w sezonie.

Zespół z Lublina rozpoczął mecz od prowadzenia 3:0, w polu zagrywki dobrze spisał się Kamil Durski. Przewaga gości wzrosła do czterech punktów po błędzie własnym AGH i o przerwę na żądanie poprosił Andrzej Kubacki (2:6). Przy serii Sławomira Stolca przyjezdni powiększyli przewagę do siedmiu punktów (12:5). Gospodarze mieli problemy z przyjęciem, nadziewali się na blok swoich rywali i nie byli w stanie odrobić strat. Przy kolejnej serii zagrywek tym razem Pawła Rusina tablica wyników wskazała prowadzenie LUK Politechniki 17:8. Sytuację na boisku próbował ratować pojedynczymi atakami Patryk Łaba, ale to było za mało na dobrze zorganizowany zespól gości. Do końca seta trwała przewaga i dominacja lublinian, zmagania w tej partii atakiem ze środka zakończył Jarosław Sterna.

W drugim secie spotkania obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 5:5. Krakowianie postawili szczelny blok, trudnymi zagrywkami popisał się Jakub Macyra i podopieczni trenera Kubackiego odskoczyli swoim rywalom na cztery punkty (9:5). Sygnał do odrabiania strat dla gości dał Kamil Durski, po jego asie serwisowym przyjezdni przegrywali 10:12. Był to chwilowy zryw LUK Politechniki, błędy własne oraz nieskończone ataki sprawiły, że przegrywali oni 11:16. Gospodarze punktowali w bloku, ich grę napędził Jakub Macyra. Beniaminek z Lublina nie dawał za wygraną, po raz kolejny zbliżył się na dwa punkty do AGH i przegrywał 16:18. W końcówce seta po bloku na Patryku Łabie doszło do remisu 24:24. Ostatecznie to gospodarze po ataku swojego kapitana Patryka Łaby wygrali tego seta w stosunku 26:24.

W trzecią odsłonę meczu lepiej weszli goście, przy serii Kamila Szaniawskiego prowadzili 3:0. Do remisu doszło po punktowym bloku na Damianie Wierzbickim (4:4). Wynik ponownie oscylował wokół remisu, po asie serwisowym Sławomira Stolca, o przerwę na żądanie poprosił szkoleniowiec AGH, goście prowadzili 11:9. Więcej do powiedzenia w tym secie mieli przyjezdni, przy zagrywkach Kamila Durskiego zbudowali oni sobie pięciopunktową przewagę (16:11). Siatkarze z Krakowa pomimo ambitnej postawy nie potrafili odrobić strat. Lublinianie kontrolowali boiskowe wydarzenia do końca seta i po błędzie w polu zagrywki AGH wygrali tą część meczu 25:20.

Nie mający nic do stracenia gospodarze za sprawą Mikołaja Szewczyka prowadzili 5:3. Goście popełnili błędy, nie kończyli ataków z pierwszego uderzenia i po tym jak został zablokowany Paweł Rusin o przerwę na żądanie poprosił trener Kołodziejczyk. Po asie serwisowym kapitana Patryka Łaby tablica wyników wskazała prowadzenie AGH 12:7. Krakowianie poszli za ciosem, punktowali w bloku, mogła podobać się gra Jakuba Macyry. Przy jego serii ekipa z grodu Kraka prowadziła 19:11. Lublinianie mieli problemy z przyjęciem, nadziewali się na blok swoich przeciwników i w efekcie tego przegrali 17:25. Zmagania w tej partii atakiem ze środka zakończył Jakub Macyra.

W secie prawdy obie drużyny grały punkt za punkt i żadnej z nich nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. Na zmianie stron boisk jeden punkt przewagi miała ekipa AGH (8:7). Gości po ataku Pawła Rusina i bloku Romana Oronoa mieli jeden punkt przewagi (9:8). Na boisku trwała wymiana ciosów, ponownie dał o sobie znać kapitan AGH Patryk Łaba, po jego dwóch asach serwisowych krakowianie prowadzili 12:10. Kilka chwil później po dwóch błędach miejscowych siatkarzy doszlo do remisu 13:13. O końcowym zwycięstwie jednej z ekip musiała decydować gra na przewagi. Więcej szczęścia mieli gospodarze, dzięki swojemu kapitanowi Patrykowi Łabie wygrali tego seta 18:16, a cały mecz 3:2

AGH Kraków – LUK Politechnika Lublin 3:2
(16:25, 26:24, 20:25, 25:17, 18:16)