Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Przerwana zła passa AGH Kraków

I liga M: Przerwana zła passa AGH Kraków

Siatkarze AGH AZS Kraków w końcu przerwali złą passę w I lidze. W miniony weekend podopieczni Andrzeja Kubackiego pokonali we własnej hali Tauron AZS Częstochowa, pogrążając tym samym rywali na dnie tabeli, a sobie dając szansę na uniknięcie walki o utrzymanie.

Ostatnie tygodnie nie były udane zarówno dla AGH AZS Kraków, jak i dla Tauronu AZS Częstochowa. Oba zespoły przegrywały mecz za meczem, a na dodatek miały kłopoty kadrowe. Krakowska drużyna grała z jednym rozgrywającym, a pokład akademików spod Jasnej Góry co rusz opuszcza jakiś zawodnik. Nie ma się więc co dziwić, że sobotnie spotkanie dla obu ekip było starciem za „sześć” punktów.

Lepiej rozpoczęli je podopieczni Piotra Łuki, bowiem premierowa odsłona padła ich łupem 25:21. W tej części meczu gra gości opierała się głównie na Mateuszu Piotrowskim i Bruno Romanuttim, którzy na przestrzeni całego spotkania zdobyli łącznie 31 oczek. W kolejnych setach akademicy jednak nie poszli za ciosem. W ich grze zaczęło pojawiać się więcej błędów, rywale z Małopolski bardziej zaczęli utrudniać im zadanie w polu serwisowym, a to od razu miało przełożenie na wynik. Coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Andrzeja Kubackiego, w szeregach których liderem był Adam Smolarczyk. Przyjmujący AGH zapisał na swoim koncie 19 oczek. Na dodatek ważnymi ogniwami w grze gospodarzy byli obaj środkowi, czyli Karol Dudziński i Konrad Stajer. Gra częstochowian była bardziej czytelna w kluczowych momentach kolejnych partii, przez co trudno było im przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Stąd też przegrali drugą odsłonę do 22, a trzecią do 20. Walkę podjęli jeszcze w czwartym secie, w którym mieli możliwość doprowadzenia do tie-breaka i zdobycia choćby jednego punktu do ligowej tabeli, ale znowu zabrakło im zimnej krwi w końcówce. Nie pomogło im też doświadczenie Dawida Murka, który w całym meczu zdobył 9 oczek dla swojej drużyny. Ostatecznie tę część meczu na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze 25:23, dzięki czemu mogli cieszyć się z przerwania złej passy.

Po ostatniej wygranej drużyna z Krakowa awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli, które daje bezpieczne utrzymanie w I lidze. Jednak nie może być pewna tej pozycji, bowiem nad trzynastą Olimpią Sulęcin ma zaledwie dwa punkty przewagi. Zanosi się więc na to, że walka o uniknięcie gry w play-out będzie toczyła się do końca rundy zasadniczej. Wszystko wskazuje na to, że akademicy z Częstochowy będą musieli walczyć o utrzymanie, ponieważ porażka w Krakowie sprawiła, że umocnili się na dnie tabeli. Ich strata do AGH wzrosła już do ośmiu oczek.

AGH AZS Kraków – Tauron AZS Częstochowa 3:1
(21:25, 25:22, 25:20, 25:23)