Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Przełamanie Politechniki, komplet oczek został w Lublinie

I liga M: Przełamanie Politechniki, komplet oczek został w Lublinie

fot. Grzegorz Winnicki

Po ostatnich porażkach podnieśli się siatkarze Luk Politechniki Lublin, którzy przed własną publicznością odnieśli ważne zwycięstwo, ogrywając MCKiS Jaworzno. Goście do walki zerwali się w trzeciej partii, ale do tie-breaka nie doprowadzili. Wygrana gospodarzy pozwoliła im umocnić się w ósemce.

Od początku meczu do ataku ruszyli gospodarze, którzy po autowym zbiciu Karola Borończyka oraz udanej kontrze Pawła Rusina odskoczyli od rywali na cztery oczka. Chwilę później dołożyli szczelny blok, a pojedyncze udane zagrania Borończyka nie były w stanie poderwać MCKiS-u do walki. Miał on problemy w przyjęciu, a to odbijało się na jego braku skuteczności na siatce. Za to po drugiej stronie siatki akcje kończyli Damian Wierzbicki i Sławomir Stolc, dzięki czemu beniaminek kontrolował boiskowe wydarzenia. W końcówce dzielił i rządził na boisku. Gościom nie pomogły zmiany w składzie, a przez popsute zagrywki ułatwiali oni zadanie przeciwnikom. Ostatecznie po dwóch kontrach Wierzbickiego premierowa odsłona padła łupem lublinian (25:15).W drugiej partii podopieczni Macieja Kołodziejczyka poszli za ciosem. Szybko odskoczyli od rywali na dwa oczka, a po błędzie Kamila Dębskiego ich nadwyżka wynosiła już trzy punkty. Jednak przy zagrywce Dębskiego jaworznianie zaczęli wracać do gry. Popisali się szczelnym blokiem, a udana kontra Tomasza Pizuńskiego spowodowała, że to oni wyszli na prowadzenie (13:11). Nie cieszyli się z niego długo, a ich własne błędy spowodowały, że wynik ponownie zaczął oscylować wokół remisu. Im bliżej końca seta, tym skuteczniejszy był w szeregach gospodarzy Rusin, dzięki czemu to oni byli bliżej triumfu w tej części spotkania. W końcówce na środku zameldował się jeszcze Roman Oroń, a MCKiS-owi nie udało się już doprowadzić do walki na przewagi. Mocne zbicie Stolca przypieczętowało zwycięstwo lublinian w tej odsłonie (25:23).

W trzeciego seta lepiej weszli przyjezdni, którzy po zbiciu ze środka Macieja Polańskiego wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Utrzymywali je przez pewien czas, ale udana kontra Rusina doprowadziła do remisu. W kolejnych minutach wynik był na styku. Dopiero w środkowej fazie seta szczelny blok oraz kontra Bartosza Kowalczyka spowodowały, że inicjatywę na boisku zaczęli przejmować podopieczni Mariusza Syguły. Swoje w ataku dokładali Dębski i Pizuński, za to w szeregach Politechniki brakowało lidera. Pojedyncze udane zagrania Wierzbickiego nie poderwały jej już do walki. W końcówce popełniała sporo błędów w polu serwisowym, przez co nie była w stanie odrobić strat do rywali. Osttecznie po skutecznym ataku Dębskiego MCKiS przedłużył ten pojedynek (25:20).

W czwartej partii przebudzili się gospodarze, którzy bardzo szybko wypracowali sobie trzypunktową przewagę. Z biegiem czasu zaczęła ona maleć, a dobra gra Kowalczyka pozwoliła przyjezdnym wrócić do gry. Nie zdolali oni jednak przełamać przeciwników, a Politechnika przy zagrywce Wierzbickiego ponownie zaczęła uciekać jaworznianom. Ci popełniali coraz więcej prostych błędów, a udane zbicia Rusina przybliżały ich do sukcesu. Asa serwisowego dołożył jeszcze Bartosz Zrajkowski, a po drugiej stronie brakowało zawodnika, który poderwałby MCKiS jeszcze do walki. W końcówce ważne akcje w ataku skończył Stolc, a goście nie znaleźli już recepty na to, by wrócić do meczu. Po popsutej zagrywce Kowalczyka trzy punkty zostały w Lublinie (25:19).

LUK Politechnika Lublin – MCKiS Jaworzno 3:1
(25:15, 25:23, 20:25, 25:19)

Składy zespołów
Politechnika: Zrajkowski (4), Wierzbicki (20), Stolc (14), Rusin (21), Sterna (5), Oroń (2), Takahashi (libero) oraz Goss i Seliga
MCKiS: Magnuszewski (2), Borończyk (7), Grzegolec (2), Stajer (5), Pietras, Dębski (11), Zieliński (libero) oraz Pizuński (4), Wojtaszkiewicz, Polański (5), Błasiak, Żeliński (3), Kowalczyk (10)  i Ledwoń (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Krispol I ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved