Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Porażka przekreśliła szanse Norwida

I liga M: Porażka przekreśliła szanse Norwida

Po niespodziewanym zwycięstwie nad Ślepskiem Suwałki częstochowianie nie zdołali pójść za ciosem. Chociaż przyjezdni w dwóch pierwszych setach starali się walczyć z przeciwnikami, w decydujących momentach to siatkarze APP Krispolu Września kontrolowali grę. Trzecia partia rozegrana została już pod dyktando gospodarzy, którzy zapisali na swoim koncie trzy punkty. Porażka 0:3 przekreśliła szanse częstochowian na udział w fazie play-off.

Pierwsze punkty Norwidowi dał atakami z drugiej linii Dominik Miarka (2:0). Szybko przy zagrywkach Schmidta gospodarze wyrównali (3:3). W uderzeniu pozostawali jednak przyjezdni, którzy utrzymywali przewagę sytuacyjną. Gospodarze grali nerwowo. Dopiero przy mocnej zagrywce Szczytkowa siatkarze Krispolu zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu (9:9). Rozpoczęła się wyrównana walka. Skutecznie punktował Tomasz Kryński, jednak goście popełniali błędy w polu zagrywki, przez co mieli problemy ze zbudowaniem przewagi. Po skutecznym ataku Mateusza Jasińskiego to gospodarze odskoczyli na dwa punkty, a o czas poprosił trener Panas (18:16). Przyjezdni mieli problemy z zatrzymaniem ataków rywali, przez co dystans utrzymywał się. Po skutecznym kontrataku w wykonaniu Damiana Dobosza drugą przerwę wykorzystał trener Norwida (22:19). W końcówce obaj trenerzy sięgnęli po zmiany. Przy zagrywkach Damiana Koguta przyjezdni zniwelowali straty, a w krótkim czasie o obie przerwy poprosił trener Gerymski (22:23). Chociaż goście obronili pierwszą piłkę setową, po dotknięciu siatki częstochowianie musieli uznać wyższość przeciwników.

Od pierwszych akcji drugiej partii trwała wyrównana walka. Głównie dzięki dobrej grze blokiem to gospodarze wyszli na prowadzenie (7:5). Po kolejnym dotknięciu siatki przez gości o przerwę poprosił trener Panas (5:9). Po przerwie skuteczny atak Miarki i punktowy blok Norwida pozwolił gościom doprowadzić do remisu, a o czas poprosił trener Gerymski (10:10). Częstochowianie mieli problemy z grą w obronie, Smolarczyk nie radził sobie ze skończeniem ataku. Po efektownym zbiciu Dobosza drugi czas wykorzystał Radosław Panas (15:11). Gospodarze grali swobodnie, utrzymując wyraźne prowadzenie. Skutecznie punktował Iglewski. W końcówce siatkarze Krispolu stracili koncentrację, co wykorzystali przyjezdni. Przy stanie 20:17 grę przerwał trener Gerymski. Interwencja szkoleniowca pozwoliła powrócić do dobrej gry gospodarzom. Po błędzie Smolarczyka gospodarze mieli kolejne piłki setowe (24:19). Efektowne zbicie Brzóstowicza zakończyło drugą odsłonę.

Słabo trzecią odsłonę rozpoczęli goście, szybko Smolarczyka zmienił Kogut (3:6). Błędy po stronie częstochowian mnożyły się. Po ataku po bloku Jasińskiego o czas poprosił trener Panas (8:4). Po kolejne zmiany sięgał częstochowski szkoleniowiec, jednak nie pomagało to w zmianie obrazu gry. Na siatce górowali siatkarze Krispolu, nieskutecznego Kryńskiego zmienił Kaczyński (6:13). Po błędzie w przyjęciu zagrywki Szczytkowa przez Koguta ostatnią przerwę wykorzystał Radosław Panas (6:14). Przy wyraźnym prowadzeniu trener Gerymski dał szansę gry kolejnym zmiennikom. Pojedyncze skuteczne ataki Miarki i Kaczyńskiego nie zdołały poderwać gości (10:17). Gospodarze stopniowo dążyli do zwycięstwa bez straty seta. W końcówce jeszcze asem popisał się Szczytkow (22:13). Po autowej zagrywce Kaczyńskiego serię piłek meczowych mieli gospodarze (24:15), a podobny błąd Koguta zamknął pojedynek.

MVP: Mateusz Jasiński

APP Krispol Września – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0
(25:23, 25:20, 25:16)

Krispol: Szczytkow, Dobosz, Jasiński, Schmidt, Szczygielski, Karpiewski, Matuszak (libero) oraz Iglewski, Matula, Brzóstowicz i Pachocki
Norwid: Smolarczyk, Miarka, Kryński, Mucha, Usowicz, Kraś, Zieliński (libero) oraz Kogut, Gromadzki, Oczko i Kaczyński