Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Porażka lidera, Ślepsk w czołówce

I liga M: Porażka lidera, Ślepsk w czołówce

fot. Ślepsk Suwałki

Siatkarze APP Krispolu Września nie wykorzystali atutu własnej hali. W meczu dwunastej kolejki przegrali u siebie 0:3 ze Ślepskiem Suwałki. Podopieczni Mateusza Mielnika lepsi byli w końcówkach, a trzy punkty pozwoliły im znaleźć się w czołówce.

Początek meczu był dość nerwowy po obu stronach siatki, ale emocje jako pierwsi opanowali przyjezdni, którzy dzięki dobrej grze w bloku odskoczyli od rywali na trzy oczka. To zmusiło Mariana Kardasa do wzięcia czasu dla swojego zespołu. Nie przyniósł on efektu, bowiem udana kontra Jakuba Rohnki i as serwisowy tego samego zawodnika zwiększyły dystans pomiędzy oboma zespołami do pięciu oczek. Dobre przyjęcie pozwalało suwałczanom kończyć akcje w pierwszym uderzeniu, a gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na zniwelowanie strat. Dopiero przy zagrywce Piotra Lipińskiego Krispolowi udało się wrócić do gry. W kolejnych minutach udanymi zagrywkami popisali się Patryk Szwaradzki i Mateusz Zawalski, ale wynik oscylował wokół remisu. W końcówce lepiej zaprezentowali się goście, którzy po udanej kontrze Cezarego Sapińskiego i bloku Łukasza Rudzewicza triumfowali 25:22.Na początku drugiej partii obie drużyny szły łeb w łeb, ale tym razem jako pierwsi inicjatywę na boisku zaczęli przejmować wrześnianie, którzy po zbiciu Mateusza Jóźwika zbudowali sobie dwupunktowe prowadzenie. Wprawdzie goście na moment wrócili do gry, ale as serwisowy Filipa Frankowskiego w połączeniu z autowym zbiciem Sapińskiego sprawiły, że ekipa z Wielkopolski ponownie objęła prowadzenie (12:8). Przy zagrywce Zawalskiego wzrosło ono do sześciu oczek. Wówczas Mateusz Mielnik dokonał trzech zmian, a dwa bloki pozwoliły jego podopiecznym odrobić część strat. Po asie serwisowym Rafała Berwalda wrześnianie wygrywali jeszcze 18:13, ale błyskawicznie roztrwonili przewagę. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali suwałczanie, którzy wykorzystali błędy rywali, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę (26:24).

W trzeciej odsłonie podopieczni Mateusza Mielnika poszli za ciosem, a dobra gra duetu Szwaradzki/Jewgienij Kapajew pozwoliła im odskoczyć od przeciwników na cztery oczka. Ich dobra passa nie trwała jednak długo, a Frankowski poderwał gospodarzy do walki. Po kilku udanych akcjach doprowadzili do remisu. Wymiana ciosów między Szwaradzkim a Damianem Wierzbickim okazała się skuteczniejsza dla przyjezdnych, którzy w środkowej fazie seta odskoczyli znowu na dwa oczka, ale Krispol nie dawał za wygraną, doprowadzając do remisu po 18. Zanosiło się na kolejną partie graną na przewagi, jednak w końcówce kluczowe okazały się zagrywki Kapajewa i pomyłka w ataku Jóźwika. Dzięki temu ekipa znad Czarnej Hańczy wygrała 25:21, a cały mecz 3:0.

MVP: Jan Tomczak

APP Krispol Września – Ślepsk Suwałki 0:3
(22:25, 24:26, 21:25)

Zobacz również
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved