Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W pojedynku na dole tabeli lepszy Chrobry

I liga M: W pojedynku na dole tabeli lepszy Chrobry

Chrobry Głogów po raz drugi z rzędu odniósł zwycięstwo za trzy punkty. Głogowianie w ramach 17. kolejki Krispol I ligi pokonali we własnej hali SMS Spałę, nie tracąc przy tym nawet seta. Trzy oczka dopisane do konta drużyny prowadzonej przez trenera Walencieja nie pomogły jej awansować z przedostatniego miejsca. Najlepszym zawodnikiem tego pojedynku został wybrany przyjmujący Kacper Bobrowski.

Najwięcej emocji kibicom przysporzyła pierwsza partia spotkania. Początkowo obie drużyny grały niemal punkt za punkt. W zespole gospodarzy najczęściej punktował Kacper Bobrowski oraz Bartosz Janeczek (7:6). Natomiast w drużynie gości równy poziom utrzymywał Przemysław Kupka (9:7). W połowie seta na prowadzenie wysunęli się podopieczni Marka Skrobota, którzy bardzo dobrze zagrywali 12:9. Głogowianie nie mieli zamiaru tanio sprzedać skóry i w drugiej połowie partii wyrównali wynik 19:19. Końcówka seta była bardzo długa, zacięta i emocjonująca. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali siatkarze beniaminka. Rozstrzygnęli tego seta na przewagi 35:33.

Zespół ze Spały nie załamał się po porażce w końcówce. Wręcz przeciwnie od początku drugiego seta grał z SPS Chrobrym, jak równy z równym 3:4 i 8:9. Dobrą dyspozycję w ataku utrzymywał Jakub Czerwiński oraz Michał Gierżot. W połowie partii podopieczni Dominika Walencieja wspierani głośnym dopingiem swoich kibiców doprowadzili do remisu 16:16. W tym fragmencie gry należało pochwalić Huberta Węgrzyna oraz Bobrowskiego. Od tego momentu warunki zaczęli dyktować gospodarze. Odskoczyli na kilka oczek i nie dali sobie wyrwać z rąk wygranej 25:21.

Trzeci set zaczął się od prowadzenia ekipy z Głogowa 3:0. Młodzi siatkarze ze Spały szybko odrobili straty. W dalszej części gra była wyrównana 8:8. Od połowy partii górę wzięło większe doświadczenie głogowian. Janeczek, Mateusz Kucharski i Bobrowski nie zwalniali ani na moment ręki w ataku. Gospodarze ostatniego seta wygrali pewnie 25:21, tym samym odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu.

MVP: Kacper Bobrowski

SPS Chrobry Głogów – SMS PZPS Spała 3:0
(35:33, 25:21, 25:21)

Chrobry: Antosik (1), Janeczek (11), Lesiuk (3), Węgrzyn (11), Kucharski (4), Bobrowski (16), Januszewski (libero) oraz Brzeziński (4), Piotrowski (8), Kokociński i Jurkojć (1)
SMS: Kupka (20), Czerwiński (14), Durski (1), Markiewicz (1), Gierżot (7), Sadkowski (1), Dereń (libero) oraz Trojański, Dulski (2) i Gniecki (1)