Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów we Wrześni

I liga M: Podział punktów we Wrześni

W ramach 24. kolejki Krispol I ligi mężczyzn APP Krispol Września podejmował AZS AGH Kraków. Mecz był nierówny a gospodarze mieli szansę nawet na komplet oczek. Ostatecznie dopiero po tie-breaku podopieczni trenera Kardasa sięgnęli po cenne zwycięstwo. Mimo straty punktu wrześnianie pozostali na 3. miejscu.

Spotkanie atakiem otworzył Daniel Gąsior. W kolejnych akcjach tempo gry dyktowali goście i po asie atakującego oraz kontrataku Patryka Łaby prowadzili 6:3. Dopiero błąd Gąsiora przerwał passę przyjezdnych (4:7). Po asie kapitana krakowian pierwszy czas wykorzystał trener Kardos (4:9). Gospodarze wciąż mieli problemy z wyprowadzeniem skutecznych ataków, mnożyły się ich proste błędy (6:12, 7:14). W kolejnych akcjach również siatkarze AGH nie ustrzegli się pomyłek, jednak pozostawali na wyraźnym prowadzeniu (9:16, 13:19). Skutecznie atakował Piotr Janusz. W końcówce do walki gospodarzy starali się poderwać jeszcze Mateusz Linda i Mateusz Zawalski, jednak zbudowana wcześniej przewaga wystarczyła, by krakowianie spokojnie dopisali tego seta na swoje konto. Kropkę nad i postawił atakiem Gąsior.

Zagrania przez środek po obu stronach dały pierwsze punkty w drugim secie. W kolejnych akcjach zespoły skuteczne ataki przeplatały z błędami w polu zagrywki (7:6). Z czasem coraz pewniej punktował Daniel Gąsior. Raz za razem celnie zagrywał Maciej Naliwajko, dzięki czemu AGH odskoczyło na 12:10 i o czas poprosił trener Kardas. Passę rywali zakończył Mateusz Linda. Chociaż gra krakowian nie była bezbłędna, górowali na siatce i przez pewien czas utrzymywali kilkupunktową zaliczkę – 17:14. Dopiero po asie Filipa Frankowskiego gospodarze złapali kontakt punktowy (16:17). Obie ekipy nie odpuszczały. Skuteczna gra na siatce duetu Zawalski-Linda sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis a po bloku gospodarze wyszli na prowadzenie 21:20 i o czas poprosił trener Kubacki. Przyjezdni szybko ponownie wyrównali wynik a grę przerwał Marian Kardas (22:22). Gdy w aut piłkę posłał Linda AGH miało piłkę setową, ale w kolejnej akcji atakujący zagrał skutecznie i zwycięzcę miała wyłonić gra na przewagi, w której lepsi okazali się gospodarze.

Trzecia odsłona od początku to skuteczne ataki i błędy w polu zagrywki (8:9). Gra nie miała większego tempa, wynik pozostawał na styku. Dopiero po asie Zawalskiego Krispol miał dwa punkty przewagi i o czas poprosił trener Kubacki (13:11). Bardzo dobrze na środku siatki radził sobie Tomasz Narowski, kontrataki kończył Łukasz Kalinowski i dystans wzrósł do 17:13. Kolejną serię rywali zakończył dopiero atakiem Patryk Łaba. W szeregach krakowian skutecznie punktował Jakub Macyra, ale jego koledzy często psuli zagrywki, przez co różnica punktowa utrzymywała się (21:18). W decydującym momencie po obu stronach siatki pojawiały się błędy, ale ostatecznie do 21 wygrali gospodarze, wychodząc na prowadzenie w całym meczu.

Przy zagrywkach Patryka Łaby AGH wyszło na prowadzenie 4:1 w partii numer cztery. W kolejnych akcjach goście wciąż naciskali rywali, pewnie zagrywali i wykorzystywali kolejne kontrataki. Po asie Karola Jankiewicza było już 12:7. W dalszej fazie seta wciąż to zespół z Krakowa dyktował warunki. Wrześnianie zdobywali punkty głównie po błędach rywali, pojedyncze oczka dokładał Linda (14:19). Mimo wyraźnej przewagi przyjezdni nie tracili koncentracji. Atak Macieja Naliwajko dał serię piłek setowych przyjezdnym – 24:18, również przyjmujący zdobył ostatni punkt w tym secie, doprowadzając do tie-breaka.

Otwarcie tie-breaka to walka punkt za punkt. Dopiero przy zagrywkach Lindy Krispol odskoczył na 5:3 i o czas poprosił trener Kubacki. Krakowianie odrobili straty, jednak po ataku Łukasza Kalinowskiego niewielką zaliczkę przy zmianie stron mieli gospodarze (8:7). Po zmianie stron rozgorzała zacięta walka (10:10). Dopiero w końcówce przy zagrywkach Frankowskiego efektowną serią popisali się siatkarze z Wrześni. Po ataku Kalinowskiego APP Krispol miał piłki meczowe (14:11). Przyjmujący przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu.

MVP: Filip Frankowski

APP Krispol Września – AZS AGH Kraków 3:2
(20:25, 26:24, 25:21, 19:25, 15:12)

Krispol: Kalinowski (10), Zawalski (10), Lorenc (1), Narowski (9), Jóźwik, Krawiecki, Dzierżyński (libero) oraz Frankowski (19), Tomczak (2), Kaźmierczak i Linda (17)
AGH: Jankiewicz (3), Janusz (6), Naliwajko (20), Gąsior (17), Macyra (9), Łaba (21), Stąsiek (libero) oraz Olejnik, Piwowarczyk (3), Czyrek (libero) i Fenoszyn