Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Wałbrzychu

I liga M: Podział punktów w Wałbrzychu

fot. Aneta Serafin

Spory niedosyt po swoim pierwszym meczu w sezonie 2017/2018 mogą na pewno czuć siatkarze AGH Kraków. Prowadzili oni już z Aqua Zdrój Wałbrzych 2:0, ale od trzeciego seta to gospodarze zaczęli grać lepiej. Ostatecznie podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego doprowadzili do tie-breaka, którego rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Na początku meczu  przewagę wypracowali sobie siatkarze z Krakowa, ale w ekipie gospodarzy bardzo dobrze w ataku punktował Mateusz Linda, a wspierał go także Bartłomiej Dzikowicz. Po przeciwnej stronie siatki jednak mocno uaktywnił się Arkadiusz Żakieta, blokował także Marcin Kania. Na boisku walka trwała w najlepsze, po stronie krakowskiej mocno aktywny był Jan Fornal, a z kolei po przeciwnej stronie siatki punktował Adam Woźnica, cały czas tempa nie zwalniał także Linda. Ostatecznie doszło do walki na przewagi, której nie wytrzymali siatkarze z Wałbrzycha, popełniając w newralgicznym momencie własne błędy, a z kolei na bloku po stronie AGH szalał Sebastian Matula i to po jego udanych „czapach” goście wygrali inauguracyjną odsłonę.

W drugim secie na początku lepiej spisywali się przyjezdni, atakiem punktowali Jan Fornal i Mateusz Błasiak. Ten drugi do tego dołożył także asa serwisowego, a do tego błędy popełniali także wałbrzyszanie. Sygnał swojej drużynie do walki udanymi atakami starał się także dać Bartłomiej Dzikowicz, ale nic to nie dało. Zagrywką zapunktował dla ekipy AGH Sebastian Matula. Linda i Dzikowicz udanymi zbiciami dali jeszcze swojej ekipie nadzieję, ale w ataku nie zawodził Fornal, a na bloku Kania. Asa serwisowego dołożył jednak Matula, a rywale do tego popełniali kolejne błędy w ataku. Zwycięstwo AGH i wynik 2:0 przypieczętowały między innymi udane zbicia Jana Fornala.W trzecim secie po początkowo wyrównanej walce błędy własne podopiecznych Andrzeja Kubackiego pozwoliły minimalnie przeważać gospodarzom. Tempa w ataku wciąż nie zwalniał także Mateusz Linda, a rywale popełniali kolejne błędy. Wydawało się, że sygnałem dla krakowian do walki będą ataki Jana Fornala i as serwisowy Gajdka, ale do ataku przeszli jednak wałbrzyszanie, raz po raz popisując się udanymi zbiciami. Walka jednak dalej trwała w najlepsze, bowiem AGH się nie podawało i odrabiało straty. Na zagrania rywali atakami odpowiedzieli Fornal i Gajdek, ale okazało się to za mało i w meczu pomiędzy innymi zbiciu Mateusza Lindy i pomyłce Jana Fornala było 2:1.

Na początku czwartego seta dla AGH punktowali Fornal i Błasiak, ale w ekipie gospodarzy szybko sprawy w swoje ręce wzięli Woźnica i Linda. Jan Fornal jednak nadal nie zwalniał tempa zarówno w ataku, jak i zagrywce. W ekipie z Wałbrzycha ciężar gry wzięli na siebie w tej fazie meczu Andrzej Orobko i Bartłomiej Dzikowicz, natomiast po krakowskiej stronie siatki o swojej obecności przypomniał Gajdek. Kilka oczek przewagi mieli jednak gospodarze, ale krakowianie starali się odwrócić losy seta. Jednak nieskutecznie.

Na początku tie-breaka asem serwisowym dla AGH popisał się Matula, ale po przeciwnej stronie siatki w ataku zaczął punktować Adam Woźnica. Walka była wyrównana, ale proste błędy w ataku pozwoliły nieco odjechać wałbrzyszanom. Krakowianie za sprawą kilku udanych ataków zbliżyli się na dwa oczka, ale między innymi zbicia Mateusza Lindy przesądziły o wygranej gospodarzy.

Aqua Zdrój Wałbrzych – AZS AGH Kraków 3:2
(28:30, 20:25, 25:23, 25:21, 15:10)

Składy zespołów:
Aqua Zdrój: Oropko (10), Lipiński (2), Dzikowicz (15), Linda (28), Zieliński (5), Woźnica (11), Szydłowski (libero) oraz Marszałek, Goss, Hudzik i Dereń
AGH: Kania (3), Żakieta (11), Błasiak (12), Dudziński (9), Fornal (29), Matula (7), Dembiec (libero) oraz Stajer (1), Krawiecki, Gajdek (9) i Kącki

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved