Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Suwałkach

I liga M: Podział punktów w Suwałkach

fot. Ślepsk Suwałki

Siatkarze KPS-u Siedlce nie wykorzystali okazji na sprawienie niespodzianki. prowadzili już bowiem w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem, ale musieli zadowolić się tylko jednym punktem. Nie przypieczętowali wygranej ani w czwartym, ani w piątym secie, a przez to z wygranej cieszyli się gospodarze.

Początek meczu był wyrównany, ale jako pierwsi inicjatywę na boisku zaczęli przejmować gospodarze, którzy po błędach siedlczan oraz udanej kontrze Kamila Skrzypkowskiego zyskali trzypunktowe prowadzenie. Nie cieszyli się z niego długo, bo przy zagrywce Patryka Łaby przyjezdni odrobili straty, a przy serwisie Radosława Sterny to oni zaczęli budować sobie przewagę (12:9). Zaczął też funkcjonować blok KPS-u, a mocne zbicie Krzysztofa Gibka powiększyło dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami do pięciu oczek. Jednak Jan Tomczak na spółkę z Patrykiem Szwaradzkim pozwolili gospodarzom wrócić do gry. O losach premierowej partii musiała zadecydować walka na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy po zbiciu Sterny triumfowali 30:28.W drugiej partii podopieczni Witolda Chwastyniaka poszli za ciosem. Przy zagrywce Gibka szybko odskoczyli od rywali na trzy oczka. Ślepska do walki próbował poderwać Jewgienij Kapajew, ale po błędzie Szwaradzkiego w ataku dystans dzielący oba zespoły wzrósł już do czterech punktów. Z biegiem czasu suwałczanie zaczęli odrabiać straty, a przy zagrywce Łukasza Rudzewicza udało im się doprowadzić do remisu. W kolejnych minutach walka toczyła się cios za cios i zanosiło się na kolejną wyrównaną końcówkę, ale od stanu 20:20 na boisku dominowali suwałczanie. Zaczął działać ich blok, w ataku pomylił się Bartosz Kowalczyk, a Szwaradzki przypieczętował sukces w tej części spotkania podopiecznych Mateusza Mielnika (25:21).

Od początku trzeciego seta obie drużyny szły łeb w łeb, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Udane akcje były przeplatane błędami, ale dopiero skuteczna kontra Kapajewa sprawiła, że na dwupunktowym prowadzeniu znaleźli się gracze znad Czarnej Hańczy. Kowalczyk na moment pozwolił wrócić do gry KPS-owi, ale Skrzypkowski na spółkę z Rudzewiczem ponownie dali przewagę suwałczanom (14:10). Wydawało się, że będą oni kontrolowali grę, ale czujna postawa siedlczan w bloku oraz pomyłka w ataku Skrzypkowskiego spowodowały, że wynik wrócił do stanu równowagi. Tym razem skuteczniej zaprezentowali się w kluczowych momentach przyjezdni, którym zbicie Gibka dało dwa oczka przewagi. Ostatecznie gospodarze nie odrobili już strat, przegrywając 23:25.

Ślepsk od mocnego uderzenia zaczął czwartą odsłonę, ale szybko z prowadzenia 4:0 praktycznie nic nie pozostało. Jednak KPS nie zdołał przełamać rywali, a w ich szeregach zaczęli wyróżniać się Skrzypkowski i Szwaradzki, dzięki którym suwałczanie ponownie zaczęli budować przewagę. Po kiwce Kacpra Gonciarza wynosiła ona już trzy oczka. Chwilę później asa serwisowego dołożył Rudzewicz, a kiedy przypomnieli o sobie Wojciech Siek i Wojciech Winnik, gospodarze kontrolowali grę i przybliżali się do tie-breaka. Wprawdzie siedlczan do walki próbował poderwać jeszcze Gibek, ale zryw podopiecznych trenera Chwastyniaka okazał się krótkotrwały. Ostatecznie czwarty set padł łupem suwałczan 25:20, a więc doszło do podziału punktów.

Tie-break zaczął się od walki cios za cios, ale jako pierwsi pękli goście. Duet Skrzypkowski/Rohnka wyprowadził siedlczan na prowadzenie, a przytomne zachowanie na siatce Rudzewicza dało im już cztery punkty przewagi przy zmianie stron. Siedlczanie próbowali walczyć, ale gra cios za cios na niewiele im się zdawała. Suwałczanie kontrolowali boiskowe wydarzenia, nie dopuszczając już rywali do głosu. Ostatecznie triumfowali 15:10, a więc dwa oczka zostały w Suwałkach.

Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 3:2
(28:30, 25:21, 23:25, 25:20, 15:10)

Składy zespołów:
Ślepsk: Siek (12), Skrzypkowski (12), Rudzewicz (10), Rohnka (9), Winnik (11), Gonciarz (1), Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki (16), Laskowski, Krupiński (libero) Kapajew (10), Tomczak (2) i Sapiński
KPS: Antosik (4), Gibek (14), Łaba (6), Kowalczyk (25), Sterna (6), Gałązka (8), Januszewski (libero) oraz Oroń (1), Wiczkowski, Dobosz (11) i Abramowicz (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved