Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Sulęcinie

I liga M: Podział punktów w Sulęcinie

Gwardia Wrocław prowadziła 2:1 w Sulęcinie, ale dopiero po granym na przewagi tie-breaku podopieczni trenera Piotra Lebiody cieszyli się ze zwycięstwa. Tym samym wrocławianie przerwali serię porażek. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany przyjmujący Łukasz Lubaczewski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze (3:1), ale szybko wynik został wyrównany (3:3). Dopiero przy zagrywkach Macieja Naliwajko goście odskoczyli na 9:7. Wrocławianie również nie zdołali utrzymać prowadzenia, na nowo rozpoczęła się wyrównana walka (11:11). Następną serię przyjezdni zaliczyli dzięki dobrej postawie Kamila Maruszczyka (15:12). Przyjezdni nie ustrzegli się prostych błędów, po autowym ataku przyjmującego Gwardii na tablicy wyników pojawił się remis (18:18). Sulęcinianie również nie prezentowali wysokiej skuteczności, po ataku w antenkę grę przerwał trener Chajec (19:21). Po interwencji szkoleniowca gospodarze odrobili straty (21:21). Końcówka rozegrana została pod dyktando siatkarzy Olimpii, którzy triumfowali po skutecznym bloku.

Z wysokiego c w drugiego seta weszli gospodarze, skutecznie punktowali Maciej Kordysz i Patryk Zarębski (5:1). Dopiero przy zagrywkach Łukasza Lubaczewskiego goście zaczęli odrabiać straty, a po bloku Michała Superlaka na tablicy wyników pojawił się remis (12:12). Gospodarze dobrze obijali blok rywali, co pozwoliło im powrócić na prowadzenie (15:13). W dalszej fazie seta obie drużyny nie ustrzegły się prostych błędów. Ręki nie wstrzymywał Superlak, a gdy Błażej Szymeczko dołożył blok, Gwardia odskoczyła na 20:18 i o czas poprosił Łukasz Chajec. Olimpia w końcówce doprowadziła do remisu. Mocny atak Superlaka dał kolejne piłki setowe Gwardii (24:22). Seta zakończyło również zagranie atakującego drużyny z Wrocławia.

Partia numer trzy początkowo toczyła się punkt za punkt (4:4, 11:11). Dopiero przy zagrywkach Arkadiusza Olczyka goście zaczęli budować przewagę, po punktowym bloku Gwardii o czas poprosił trener Chajec (11:14). W kolejnych akcjach gospodarze ponownie doszli do głosu, autowy atak Lubaczewskiego dał remis (15:15). Od tego momentu inicjatywę w secie przejęli przyjezdni. Mocno zagrywał Kamil Maruszczyk, a w szeregach Olimpii mnożyły się błędy. Dopiero pomyłka przyjmującego wrocławskiej drużyny pozwoliła rywalom zrobić przejście (16:19). Sulęcinianie nie potrafili wrócić do walki. Wrocławianie nie stracili koncentracji i po asie Łukasza Lubaczewskiego wyszli na prowadzenie w setach 2:1.

Chociaż po ataku Lubaczewskiego goście rozpoczęli czwartego seta od prowadzenia 3:1, rywale szybko zniwelowali dystans (3:3). Wrocławianie ponownie odskoczyli, ale również tym razem Olimpia odrobiła straty. Skutecznie punktował Mateusz Linda. W szeregach gwardzistów zaczęły pojawiać się błędy, co skrzętnie wykorzystali gospodarze (15:13). Sulęcinianie coraz pewniej obijali wrocławski blok. Drużyna prowadzona przez Łukasza Chajca popełniała niewiele błędów, utrzymując wysoką skuteczność w ataku. Dopiero w końcówce seta ponownie pojawiły się emocje. Po zagrywce w siatkę Maruszczyka Olimpia miała serię piłek setowych, wykorzystując już pierwszą z nich.

Tie-break od pierwszych akcji był niezwykle zacięty (3:3). Żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na prowadzenie. Autowa zagrywka siatkarza Olimpii dała sygnał do zmiany stron (7:8). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie zmieniała się, trwała gra na styku. Po ataku przez środek Arkadiusza Olczyka drugą przerwę w tie-breaku wykorzystał trener Chajec. Chociaż Gwardia nie wykorzystała pierwszej piłki meczowej, w kolejnych akcjach ataki kończył Superlak, co dało zwycięstwo wrocławianom.

MVP: Łukasz Lubaczewski

STS Olimpia Sulęcin – Gwardia Wrocław 2:3
(25:23, 23:25, 18:25, 25:20, 14:16)

Olimpia: Kordysz (17), Zarębski (12), Woroniecki (1), Hunek (3), Konieczny (9), Linda (20), Dzierżyński (libero) oraz Klęk, Lewandowski (2), Turek (3), Sas (libero) i Bereza (1)
Gwardia: Szymeczko (7), Naliwajko, Nowosielski (2), Maruszczyk (19), Olczyk (8), Superlak (25), Dzikowicz (libero) oraz Lubaczewski (9), Kaźmierczak i Lebioda (libero)