Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Sanoku, zwycięstwo TSV

I liga M: Podział punktów w Sanoku, zwycięstwo TSV

TSV Sanok rozegrał czwarty pięciosetowy pojedynek w I lidze. Tym razem sanoczanie wygrali przed własną publicznością 3:2 z innym beniaminkiem Norwidem Częstochowa. Po trzech partiach bliżsi wygranej byli siatkarze spod Jasnej Góry, którzy prowadzili 2:1. Ekipa z Podkarpacia pokazała prawdziwy charakter i zapisała na swoje konto dwa punkty.

W pierwszej partii meczu od samego początku dominowali podopieczni trenera Panasa. Po skutecznej serii zagrywek Smolarczyka i po punktowym bloku na Kusiorze mieli oni trzypunktową zaliczkę (10:7). Sanoczanie nie pozostali dłużni i szybko odrobili straty, a prawdziwym liderem w ich zespole był niezawodny Rusin. Dzięki jego zbiciom TSV odrobił straty i prowadził 15:14. Kolejną serią zagrywek popisał się Kraś i goście po raz kolejny prowadzili trzema punktami (18:15). Sanoccy siatkarze nie kończyli ataków z pierwszego tempa, popełnili wiele błędów w tym okresie gry i tracili dystans punktowy do swoich rywali (16:21). Częstochowianie nie pozwolili na zbyt wiele swoim rywalom i ostatecznie wygrali tego seta 25:22.

Siatkarze spod Jasnej Góry poszli za ciosem i na początku seta mieli dwupunktową przewagę (7:5). Oroń, który zastąpił na boisku Gnatka, poderwał swoich kolegów do walki i na tablicy wyników widniał rezultat 9:7 dla TSV. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Panas, na niewiele się to zdało, ponieważ w natarciu nadal byli siatkarze z grodu Grzegorza. Rusin był nie do zatrzymania w ataku i po jego zbiciu ze skrzydła było 13:10 dla sanoczan. Trener Norwida brał przerwy na żądanie, rotował składem lecz na niewiele się to zdało. Wiele ożywienia w poczynania TSV wniósł Gąsior i po jego atakach ekipa z Podkarpacia utrzymała trzypunktową przewagą (18:15). W końcówce seta ton wydarzeniom na boisku nadawali gospodarze i po ataku Łaby wygrali 25:20 i remisowali w meczu 1:1.

W trzeciej partii meczu od samego początku dominowali goście, sanoczanie mieli problemy z przyjęciem. Kaczyński razem z Kogutem popisali się mocnymi zagrywkami i dzięki nim Norwid prowadził 10:5. Sanoczanie byli w odwrocie, popełnili wiele błędów własnych i mieli po raz kolejny problemy w przyjęciu. Po asie serwisowym Muchy ekipa spod Jasnej Góry prowadziła 18:12. Wydawało się wówczas, że ekipa Norwida niezagrożona wygra tę część meczu. Niemający nic do stracenia gospodarze wzmocnili swoją zagrywkę. Wiele ożywienia w ich poczynanie wnieśli Jurkojć i Gąsior i dzięki nim doszło do remisu 23:23. Sanoccy siatkarze nie wykorzystali swojej szansy w końcówce tego seta i po ataku Kaczyńskiego musieli pogodzić się z porażką w trzecim secie.

W kolejnym secie meczu, który miał bardzo dużą stawkę dla gospodarzy, gra toczyła się punkt za punkt do stanu 10:10. Ani Norwid, ani TSV nie potrafili wypracować sobie znaczącej przewagi przez co mecz w tym secie był wyrównany. Niekwestionowany lider sanoczan Rusin wziął na siebie ciężar gry i po jego punktowych akcjach było 12:10 dla TSV. Przez dłuższy czas gry miejscowi siatkarze utrzymali dwupunktową przewagę, pomyłka w ataku Koguta zmusiła trenera Panasa o wzięcie czasu na żądanie (19:22). Przyjezdni nie podnieśli się już i po punktowym zbiciu Rusina przegrali tę partię 20:25 i w meczu był remis 2:2.

Ostatniego seta tego spotkania lepiej rozpoczęli goście, którzy prowadzili 7:5. Wówczas na boisku pojawił się w ekipie TSV Pieper, swoimi zagrywkami odrzucił częstochowian od siatki i wyprowadził sanoczan na prowadzenie 9:7. Ekipa gości nie poddawała się i po ataku Zawalskiego traciła do TSV jeden punkt (9:10). Kolejny zryw gospodarzy dał im czterpunktową przewagę, a w roli głównej po raz kolejny wystąpił Rusin, który popisał się asem serwisowym (13:9). Seta oraz mecz atakiem zakończył Łaba i tym samym TSV odniósł drugie zwycięstwo w sezonie.

TSV Sanok – Norwid Częstochowa 3:2
(22:25, 25:20, 23:25, 25:20, 15:12)

Norwid: Kryński, Zawalski, Kraś, Mucha, Kogut, Smolarczyk, Kołodziej (libero) oraz Usowicz, Oczko, Kaczyński i Miarka
TSV: Przystaś, Łaba, Rusin, Kusior, Gnatek, Wierzbicki, Dembiec (libero) oraz Pieper, Oroń, Gąsior, Jurkojć, Zmarz i Głod (libero)