Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w meczu Krispolu z Gwardią

I liga M: Podział punktów w meczu Krispolu z Gwardią

Gwardia Wrocław prowadziła już 2:1 z APP Krispolem Września, jednak podopieczni trenera Lebiody nie zdołali postawić kropki nad i. Wrześnianie doprowadzili do tie-breaka, którego wygrali do 12, pozostając tym samym na zwycięskiej ścieżce i drugim miejscu w tabeli. Wrześnianie w tym sezonie nie przegrali jeszcze przed własną publicznością.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, po ataku z przechodzącej piłki Mateusza Zawalskiego prowadzili 4:1. W kolejnych akcjach stopniowo goście zaczęli zmniejszać dystans, po bloku na Filipie Frankowskim złapali kontakt punktowy z rywalami. Szybko jednak atak Mateusza Jóźwika i blok Zawalskiego pozwoliły gospodarzom odskoczyć (11:8). Wrocławianie nie odpuszczali. Blok na Jóźwiku skłonił trenera Kardasa do wzięcia czasu (14:12). Dobra zagrywka Damiana Wierzbickiego pozwoliła powiększyć różnicę punktową. W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się. Skuteczne zagrania Kamila Maruszczyka nie wystarczały. Kolejny celny atak Wierzbickiego skłonił trenera Lebiodę do wzięcia kolejnego czasu (22:18). Wrocławianie nie potrafili skutecznie przeciwstawić się przeciwnikom i po autowej zagrywce Michała Superlaka przegrali do 20.

Na początku drugiego seta nie brakowało błędów. Gdy Lipiński kiwnął w siatkę, zareagował trener Kardas (7:9). Skuteczne zagrania Tomasza Narowskiego i Filipa Frankowskiego pozwoliły doprowadzić do wyrównania (9:9). Gospodarze zaczęli popełniać błędy, co wykorzystali wrocławianie. Po bloku na Jóźwiku przyjezdni odskoczyli na cztery punkty (17:13). Gdy w aut zaatakował Wierzbicki, w szeregach gospodarzy nastąpiła podwójna zmiana (17:22). Wrześnianie starali się postawić rywalom, w końcówce nie brakowało walki. Po ataku Macieja Naliwajko z lewego skrzydła wrocławianie mieli serię piłek setowych (24:21). Atak Adama Lorenca i błąd przyjezdnych sprawiły, że Krispol był o krok od doprowadzenia do gry na przewagi. Zagrywka w aut Jóźwika zakończyła jednak seta.

Również otwarcie trzeciej odsłony obfitowało w błędy, szybko o czas poprosił trener Kardas (4:7). Interwencja szkoleniowca pomogła, po celnym kontrataku Frankowskiego na tablicy wyników widniał już remis (7:7). Rozpoczęła się gra punkt za punkt, nie brakowało nieudanych zagrywek. Zacięta walka trwała do stanu 15:15. Celne zagrywki Macieja Naliwajko i skuteczne kontrataki Kamila Maruszczyka sprawiły, że goście odskoczyli na 19:15. Ich serię przerwał dopiero błąd wrocławskiego przyjmującego. W dalszej fazie seta asa dołożył jeszcze Arkadiusz Olczyk (23:16). Zepsute zagrywki Krysiaka i Zawalskiego dały ostatnie punkty gościom.

Chociaż pierwsze akcje partii numer cztery należały do gości, po dwóch asach Zawalskiego wynik odwrócił się (0:2, 5:4). Seria zagrywek Rafała Berwalda pozwoliła siatkarzom Krispolu szybko powiększyć prowadzenie (12:7). Wrocławianie nie mieli zamiaru odpuszczać, skuteczny atak Superlaka pozwolił zmniejszyć dystans do dwóch punktów. Przyjezdni nie zdołali pójść za ciosem, po bloku na Maruszczyku o czas poprosił trener Lebioda (18:13). W kolejnych akcjach drużyny wymieniały się skutecznymi atakami. Serię piłek setowych Krispol miał po ataku Jóźwika z lewego skrzydła. Chociaż zagranie Naliwajko i as Olczyka przedłużyły rywalizację, atak Zawalskiego przez środek pozwolił gospodarzom doprowadzić do tie-breaka.

Piąty set od dwóch ataków Jóźwika otworzyli gospodarze (2:0). Wrześnianie kontynuowali skuteczną grę, po kontrataku Berwalda nastąpiła zmiana stron (8:4). Dopiero atak Naliwajko i as tego zawodnika pozwoliły zniwelować straty. Po czasie na życzenie trenera Kardasa wrocławianie dołożyli skuteczny blok i wynik wyrównał się (10:10). Do przejścia doprowadził Jóźwik. Gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. As serwisowy Zawalskiego zamknął pojedynek.

MVP: Piotr Lipiński

APP Krispol Września – Gwardia Wrocław 3:2
(25:20, 23:25, 19:25, 25:23, 15:12)

Krispol: Frankowski (5), Lipiński (1), Zawalski (12), Narowski (9), Wierzbicki (12), Jóźwik (22), Kuś (libero) oraz Troczyński, Krysiak, Lorenc (8) i Berwald (9)
Gwardia: Szymeczko (2), Naliwajko (13), Nowosielski (2), Maruszczyk (27), Olczyk (12), Superlak (7), Dzikowicz (libero) oraz Obrempalski (2), Lubaczewski (9), Sternik (2) i Kaźmierczak (1)